powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 03-2013, 5 lutego 2013
03-2013 Computerworld nr 03-2013
W centrum uwagi

Operacja Czerwony Październik

Czerwony Październik to jedna z najbardziej złożonych operacji cyberprzestępczych do tej pory. Napastnicy wykradli setki terabajtów danych, głównie z instytucji rządowych i palcówek dyplomatycznych. Choć nie potwierdzono u nas żadnych infekcji, Polska na pewno była na liście celów, a być może także wśród ofiar Czerwonego Października. Czytaj więcej »

Polska na celowniku

Choć Polski nie ma na liście krajów, które zostały ucierpiały w wyniku operacji Czerwony Październik, nie oznacza to, że atak nas ominął. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że byliśmy przynajmniej jednym z celów. Czytaj więcej »

Wiadomości

Microsoft chce kupić Della?

Microsoft zamierza zainwestować 3 mld USD w akcje Della - wynika z nieoficjalnych informacji. Czytaj więcej »

Polski syntezator mowy IVONA własnością Amazon.com

Amerykański koncern kupił firmę IVONA Software, której oprogramowanie przedstawiciele Amazon.com chwalą za wysoką jakość syntezy, efektywność mechanizmów analizy tekstu i łatwość obsługi. Czytaj więcej »

HP walczy z polskimi dostawcami zamienników

Przedstawiciele HP Polska poinformowali o zawarciu ugody z polskimi dystrybutorami tuszy ActiveJet i TB Print. Ich producenci, Action i AB, zobowiązali się do zaprzestania sprzedaży wkładów atramentowych naruszających patenty HP. Czytaj więcej »

Biurokraci organizują szerokopasmową pomoc

Komisja Europejska opublikowała nowe wytyczne na temat stosowania unijnych zasad pomocy publicznej w budowie sieci szerokopasmowych. Zawierają bardziej zrozumiałe wyjaśnienia sprawdzonego podejścia. Czytaj więcej »

EN FACE: dr Szymon Chojnacki...

EN FACE: dr Szymon Chojnacki...

...twórca algorytmu będącego podstawą aplikacji Reterio, która umożliwia automatyczną i samodzielną aranżację wnętrz biurowych Czytaj więcej »

Technologie

Krytyczne pięć procent

Na pytania Computerworld odpowiada Mohammed Amin, Senior Vice President w firmie EMC, odpowiedzialny za region TEEAM (Turcja, Europa Wschodnia, Afryka i Bliski Wschód). Czytaj więcej »

Konieczna jest zmiana podejścia do cyberbezpieczeństwa

Konieczna jest zmiana podejścia do cyberbezpieczeństwa

O zmieniających się motywacjach cyberprzestępców i metodach prowadzenia ataków mówi Raoul Chiesa, założyciel i prezes Security Brokers. Czytaj więcej »

Smartfony pomogą usunąć skutki awarii

Smartfony pomogą usunąć skutki awarii

Coraz więcej firm uwzględnia urządzenia mobilne we własnych procedurach ratunkowych. Oto krótki przewodnik dla CIO, jak wykorzystać smartfony do zapobiegania kryzysom. Czytaj więcej »

Cyberprzestępcy polubili Skype'a

Złośliwe oprogramowanie do kradzieży informacji z e-bankowości przystosowano do lepszego wykorzystania Skype’a, m.in. w celu jego udostępnienia w Sharepoincie i pakiecie Microsoft Office. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Wszystkie analizy w telefonie

Zdaniem ekspertów, narzędzia analityczne dla urządzeń mobilnych są wystarczająco dojrzałe, by zagościć w firmach. Mogą pomóc rozwiązać wiele problemów typowych dla dużych organizacji. Czytaj więcej »

Analiza biznesowa ulepsza procesy IT

Usprawnianie pozyskiwania, konsolidacji, weryfikacji, zarządzania i realizacji wymagań IT jest równie ważne jak ulepszanie zarządzania finansami, marketingiem, sprzedażą i dostawami. Czytaj więcej »

Carrefour z nową wersją systemu SAMBO

W sklepach sieci handlowej Carrefour Polska rozpoczęła się instalacja systemu eSAMBO, stworzonego w technologii Oracle przez firmę SKG. Czytaj więcej »

Medicus On-Line usprawnia pracę w Szpitalu Bielańskim

Z końcem 2012 r. w warszawskim Szpitalu Bielańskim zakończyło się wdrożenie systemu informatycznego Medicus On-Line. Czytaj więcej »

Bonus Systems porządkuje procesy handlowe dzięki CRM

Bonus Systems Polska to firma zajmująca się wprowadzaniem i obsługą nowoczesnych systemów motywacyjnych i premiowych. Czytaj więcej »

Rodan będzie modernizował system ochrony roślin

Firma Rodan Systems podpisała z Głównym Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa umowę na świadczenie usług konserwacji oraz modernizacji Zintegrowanego Systemu Informatycznego Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Czytaj więcej »

ING Bank Śląski udostępnił bankowość mobilną dla klientów korporacyjnych

ING Bank Śląski udostępnił klientom korporacyjnym aplikację bankowości mobilnej ING BusinessMobile na platformy iOS i Android, opartą na systemie Comarch Mobile Banking. Czytaj więcej »

ERP Navireo wspiera producenta sprężyn

SPRINGS-POL, producent sprężyn do bram przemysłowych i garażowych, wdrożył system ERP Navireo firmy InsERT. Czytaj więcej »

WiMAX pomaga łatać "białe plamy"

Operator INEA wdrożył sieć WiMAX, by uzupełnić zasięg, gdzie nie dociera za pomocą światłowodów lub par miedzianych. Trwa rozbudowa sieci, by zwiększyć przepustowość i wypełnić luki. Czytaj więcej »

Niech żyje menu!

Nonszalancja, z jaką twórcy kolejnych, "lepszych" interfejsów podchodzą do przyzwyczajeń użytkowników, jest przerażająca. Czytaj więcej »

Opinie

Słowo o pozycjonowaniu. Free MP3 download

Dzisiejszy felieton będzie o pozycjonowaniu. Otóż przeczytałem niedawno statystyki, że pierwszy rezultat w wynikach wyszukiwania Google zbiera 34% wszystkich kliknięć. Czytaj więcej »

Algorytmy w pracy

Algorytmy układa się z namysłem, mozolnie i z trudem. A potem już jest tylko fajnie i łatwo. Są jednak algorytmy, których nie warto układać, bo nigdy na nic się nie przydadzą i nikt nie będzie chciał ich używać. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...