powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 36-2012, 20 grudnia 2012
36-2012 Computerworld nr 36-2012
W centrum uwagi
Budujmy światłowód obok korzyści

Budujmy światłowód obok korzyści

Codziennie powinniśmy budować 33 km światłowodów, żeby w 2020 r. zapewnić wszystkim szybki dostęp do internetu, czego wymaga od nas Unia. Problemy mają też inne kraje członkowskie: przy dotychczasowym tempie sieć światłowodowa powstanie za 92 lata. Jak wybrnąć z impasu - zastanawiali się szefowie firm telekomunikacyjnych w czasie Forum Usług Szerokopasmowych. Czytaj więcej »

Wykorzystać wszystkie szanse

Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, podczas Forum Usług Szerokopasmowych przedstawiła strategiczne cele, które zamierza zrealizować w czasie kadencji. Czytaj więcej »

Wiadomości

CIO Roku 2012 wybrany!

Beata Sosnowska, dyrektor Departamentu IT i Organizacji VB Leasing Polska, zwyciężyła w 10. Konkursie CIO Roku. Czytaj więcej »

Co będzie na topie w 2013?

Co będzie na topie w 2013?

Cloud computing, Business Intelligence i rozwiązania mobilne to tematy powtarzane na rynku przez cały zeszły rok. Wiele wskazuje na to, że będą one towarzyszyć nam również przez cały 2013 rok. Czy naprawdę Nowy Rok nie przyniesie nic nowego? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo według Cisco

Bezpieczeństwo firmowej sieci w kontekście nowych trendów i technologii było głównym tematem warszawskiej konferencji Cisco Secure 2012. Czytaj więcej »

Zmiany w e-medycynie

Placówki opieki zdrowotnej w Polsce muszą dostosować się do spełnienia wymogu wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Czytaj więcej »

Nowe produkty i rozwój kanału

Z Maciejem Wiśniewskim, nowym prezesem Fujitsu Technology Solutions w Polsce rozmawiamy o strategii rozwoju firmy, zmianach w kanale partnerskim, nowej ofercie, łódzkim centrum BPO. Czytaj więcej »

Firmy nieświadome zagrożeń z sieci

Aż 84% firm jest nieświadomych zagrożeń związanych ze aktywnością w sieci - wynika z globalnego badania Deloitte "2012 GFSI Security Study: Breaking Barriers". Czytaj więcej »

Skomercjalizowana wolność internetu

Internet rozwija się od lat dzięki innowacyjnym firmom. Dzisiaj tak silnym, że każda próba zmiany status quo powoduje uruchomienie lobbingu i PR-u w imię obrony wolności podstawowych. Czytaj więcej »

Technologie

Groźna chmura nad usługodawcami

Usługi cloud computing są coraz częściej wykorzystywane przez firmy, ale niosą one ze sobą także zagrożenia. Przedstawiamy, skąd się wywodzą te zagrożenia. Czytaj więcej »

Czy w firmie są potrzebne telefony na biurkach?

Czy w firmie są potrzebne telefony na biurkach?

Miejsce telefonów stacjonarnych w niektórych firmach zajęły telefony komórkowe. Czy warto pozbywać się aparatów z biurek? Każda firma sama musi to ocenić. Czytaj więcej »

Osiem porad, jak zabezpieczyć Big Data

Coraz więcej firm korzysta z dużych zbiorów danych, rzadko myśląc o ich bezpieczeństwie. Problemem jest nie tyle kradzież całych zasobów, ile pozyskanie istotnych porcji informacji. Czytaj więcej »

Płynny dostęp do danych wg Della

Dell rozwija architekturę Fluid Data, która ma zwiększyć wydajność, efektywność i bezpieczeństwo przechowywania danych. Bazuje na własnych rozwiązaniach PowerVault, EqualLogic i Compellent. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Gry jako część biznesu

Gry jako część biznesu

Grywalizacja jest sposobem na zaangażowanie klienta w kontakt z marką i związanie go z nią. Mechanizmy gier służą do ściślejszego powiązania pozytywnych emocji z firmą. Czytaj więcej »

Wzór matematyczny na choinkę idealną

Na zlecenie domu towarowego Debenhams studenci matematyki z Uniwersytetu Sheffield opracowali wzory dla idealnej choinki bożonarodzeniowej. Czytaj więcej »

Akwawit-Polmos będzie miał ERP i BI

Spółka Akwawit-Polmos, działająca w sektorze spirytusowym, podpisała umowę z firmą Itelligence na wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania SAP ERP i aplikacji analitycznych SAP BusinessObjects Business Intelligence. Czytaj więcej »

Zielone miasta i autostrady ze wsparciem ERP

Firma LIMBA, zajmująca się zakładaniem i utrzymaniem terenów zielonych wokół dróg i autostrad oraz aranżacją zieleni miejskiej, wdrożyła system ERP Navireo firmy InsERT. Czytaj więcej »

Reklama dotrze do konkretnego użytkownika

W mobilnej wersji polskiego portalu społecznościowego NK.pl (Nasza Klasa) udostępniono nową funkcjonalność dla reklamodawców - targetowanie demograficzne. Portal dysponuje narzędziami umożliwiającymi dostarczanie danych o użytkownikach. Czytaj więcej »

Sprzedawcy Barlinka z systemem mobilnym

Barlinek, producent podłóg drewnianych, wdroży system Comarch SFA Mobile Sales Force Apps. Czytaj więcej »

System przyspiesza przesyłki

Firma Speedmail od początku postawiła na system informatyczny dostosowany do potrzeb operatora pocztowego. Czytaj więcej »

Każdy miał swojego ERP-a

Każdy miał swojego ERP-a

...czyli słów kilka o powojennej historii polskiej informatyki. Czytaj więcej »

Sport to zdrowie!

Tytułowe hasło należy do tych nielicznych, które zadziwiająco dobrze znoszą próbę czasu i zachowują aktualność, mimo zmieniających się systemów społecznych, poglądów i samych społeczeństw. Wyjąwszy jednak sport wyczynowy, w którym zdrowie bywa ceną płaconą za osiągi. Czytaj więcej »

Chmura dla biznesu

Nie każda usługa cloud computing nadaje się do wykorzystania w firmach. Na pewno nie otrzyma się oczekiwanej ciągłości działania i elastyczności przy masowym hostingu. Czytaj więcej »

Opinie

Technologie 2050: scenariusz alternatywny

Jak zawsze na koniec roku, gazety i portale zaludniły się prognozami na kolejne lata, a nawet dziesięciolecia. Wszystkie mają jedną cechę: zakładają paradygmat nieustającego postępu. Tymczasem historia ludzkości uczy, że po okresach wzrostu i prosperity przychodzi okres stagnacji i regresu. Czytaj więcej »

Formalizm

Każda sformalizowana metodyka projektowa przyjmie największego gniota za dobrą monetę, o ile ten będzie spełniał wymogi tej metodyki. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...