powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 12/2012, 10 grudnia 2012
12/2012
Prezentacje firmowe

Praktyki i staże IT

ComputerworldZapraszamy do pobrania najnowszego wydania Computerworld, w którym przedstawiamy jak zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie, z czym to się wiąże i jak wpływa na rozwój osobisty.
W raporcie m.in.

  • Zarobki absolwentów
  • Kalendarium targów pracy
  • Biznes bliżej uczelni
  • Plany pracodawców
  • Kodeks praktykanta i stażysty

Bezpieczeństwo
Anonimowość i prywatność w internecie

Anonimowość i prywatność w internecie

Zachowanie prywatności i pozostanie anonimowym w internecie to niezwykle trudne zadania. To medium staje się wręcz zaprzeczeniem prywatności i anonimowości. Nic złego nie widzi w tym Były szef Google'a, Eric Schmidt, który twierdzi, że to właśnie brak anonimowości jest przyszłością Sieci. Czytaj więcej »

Szyfrowane bezpieczeństwo w chmurze

Szyfrowane bezpieczeństwo w chmurze

Wielu ekspertów wskazuje na szyfrowanie jako remedium na wzrastające zagrożenie związane z cyberprzestępstwami. Zwiększa ono gwarancje, że tylko uwierzytelniony użytkownik ma dostęp do korporacyjnych danych. Zabezpieczone w ten sposób dane - w razie ich utraty - nie narażą firmy na przykre konsekwencje prawne i finansowe. Czytaj więcej »

Centrum danych
HA i backup serwera Exchange 2010 przy użyciu rozwiązań Microsoftu

HA i backup serwera Exchange 2010 przy użyciu rozwiązań Microsoftu

Poprawne działanie i nieprzerwana dostępność systemu pocztowego to priorytet każdej firmy. Wszędzie tam, gdzie serwer pocztowy jest elementem lokalnej infrastruktury, warto wykorzystać wszelkie możliwe środki do zapewnienia ciągłości działania oraz skrócić do minimum czas przestojów w przypadku ewentualnej awarii. Coraz częściej serwery typu stand-alone zostają wypierane przez... Czytaj więcej »

Operacyjna analityka biznesowa

Operacyjna analityka biznesowa

Do podejmowania prawidłowych decyzji biznesowych często potrzebne jest "przekopanie" olbrzymich ilości danych historycznych i bieżących. Z pomocą przychodzą nowe techniki przetwarzania danych, udostępniające użyteczne analizy menedżerom liniowym. Operacyjna analityka biznesowa ma dostarczać najświeższych i dokładnych danych, przydatnych do optymalizacji procesów biznesowych - od... Czytaj więcej »

NFS czy iSCSI?

NFS czy iSCSI?

Protokoły iSCSI i NFS mają swoje mocne i słabe strony. Każda z technologii - umożliwiających połączenie z pamięcią masową przez sieć Ethernet - ma swoich zwolenników i przeciwników. Czy można stwierdzić, że jedna z nich jest po prostu lepsza od drugiej? Czytaj więcej »

Komunikacja
Czego można spodziewać się po LTE-Advanced?

Czego można spodziewać się po LTE-Advanced?

LTE-Advanced jest kolejną wersją LTE, która zawiera kilka zupełnie nowych technologii bezprzewodowych, ale jednocześnie zapewnienia wsteczną kompatybilność z wykorzystywanym przez użytkowników aktualnym sprzętem LTE. LTE-Advanced (Long-Term Evolution Advanced) stanowi jedną z pierwszych technologii 4G. Czytaj więcej »

Sieci
Monitorowanie optycznej sieci dystrybucyjnej

Monitorowanie optycznej sieci dystrybucyjnej

Mobile backhaul, telepraca, cloud computing, telemedycyna - wiele z tych usług wymaga niezawodnego łącza telekomunikacyjnego opartego na technologii światłowodowej. Stawia to wysokie wymagania szczególnie w obszarze optycznych sieci dostępowych, w których statystycznie zdarza się najwięcej usterek. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Kontrolery ADC - wdrożenie IPv6 zaczyna się na brzegu sieci

Kontrolery ADC - wdrożenie IPv6 zaczyna się na brzegu sieci

Wyczerpywanie się adresów dla protokołu IP w wersji 4, powoduje że będzie on w użyciu tylko przez następne 15 do 20 lat. Są dwie ścieżki rozwoju. Jedna to dalsze używanie protokołu IPv4 i wykorzystywanie wielu warstw translacji adresów sieciowych (NAT). Druga - rozpoczęcie korzystania z IPv6. Najbardziej efektywną strategią wydaje się uruchomienie IPv6 najpierw na styku sieci z... Czytaj więcej »

Co nowego w vSphere 5.1?

Zazwyczaj wersja x.1 w produktach VMware przynosi sporo zmian i daleka jest od marketingowego mydlenia oczu. Tak też jest i z wersją vSphere 5.1 - wnosi ona dużo, można by powiedzieć, że jest to swoisty Service Pack, po zastosowaniu którego wszystkie nowe pomysły zawarte w wersji bazowej nabierają ogłady. Dodatkowo pojawiają się w niej nowe funkcjonalności, których zazwyczaj nam... Czytaj więcej »

HP Cloud chce konkurować z Amazon i Google

Hewlett-Packard - jak dotąd - był najbardziej kojarzony z drukarkami i laptopami, a w środowisku enterprise z serwerami. Obecnie - gdy cloud computing staje się tematem numer 1 w świecie IT - firma wkracza na ten obszar i oferuje usługi w ramach HP Cloud, zbudowanej ze swoich serwerów. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Kończy się pewna epoka

Kończy się pewna epoka

Zimną porą roku jakieś dekadenckie nastroje mnie nachodzą (może to z powodu kolejnego zapowiedzianego końca świata). Po rozważaniach w ostatnim felietonie o dolach i niedolach weteranów IT "Stary czy młody?" nadal trzymają się mnie sprawy przemijania.... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...