powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Raport specjalny Kariera w IT, 27 listopada 2012
Raport specjalny Kariera w IT Computerworld nr Raport specjalny Kariera w IT
Prezentacje firmowe

Kariera w IT 2013

ComputerworldW raporcie m.in.:

 • Informatyce rozdają dziś karty
 • Kompetencje miękkie w IT - wymysł czy konieczność?
 • Polska przyciąga specjalistów IT
 • Mapa płac w Polsce
 • Trendy w wynagrodzeniach w IT
 • Trendy na rynku pracy AD 2013

Audit

Dobry wizerunek jest najważniejszy

Pracownicy Capgemini Polska bardzo wysoko cenią wizerunek firmy. Dzięki temu nie ma ona problemów z pozyskiwaniem nowych specjalistów do pracy w swoich ośrodkach w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Opolu. Czytaj więcej »

HR na światowym poziomie

W zarządzaniu pracownikami UPC Polska działa zgodnie z międzynarodowymi standardami LGI, spółki matki do której należy firma. Pracownicy mają szansę na udział w międzynarodowych projektach. Czytaj więcej »

Firma przepełniona entuzjazmem

Przejrzystość i uczciwość wobec pracowników, dbanie o ducha zespołu, szacunek, nieustanne słuchanie i przyjmowanie uwag - tak Sii sp. z o.o. buduje markę dobrego pracodawcy w branży IT. Czytaj więcej »

Kariera

Polska przyciąga specjalistów IT z zagranicy

Do Polski ściąga coraz więcej specjalistów IT, np. z dotkniętej kryzysem Hiszpanii. Są jednak firmy, które rozpoczęły duże projekty rekrutacyjne poza naszym krajem. Jedną z nich jest CD Projekt RED, który szuka pracowników do nowego projektu. Czytaj więcej »

Łatwiej zostać prezesem po politechnice

Inżynierowie mają największe szanse na awans. Aż 38% prezesów, członków zarządu, dyrektorów generalnych studiowało na politechnikach. Czytaj więcej »

Dynamika zatrudniania i zwalniania

Mimo przewidywanego pogorszenia sytuacji na rynku pracy, wskaźniki zatrudnienia specjalistów i menedżerów potwierdziły bardziej optymistyczny scenariusz. W Polsce 58% pracodawców rekrutowało, a tylko 16% zwalniało. Prognozy wskazują na utrzymanie takiego stanu rzeczy. Czytaj więcej »

Specialisterne, czyli praca dla autystyków w informatyce

W Polsce rozpoczyna działalność duńska Fundacja Specialisterne, czyli specjaliści. Jej działalność koncentruje się na dorosłych osobach z autyzmem, dla których Fundacja stwarza możliwości wykorzystania ich szczególnych umiejętności na rynku pracy, przede wszystkim w branży IT. Czytaj więcej »

Trendy na rynku pracy AD 2013

Ponad 50% firm nie ma jeszcze sprecyzowanych planów rekrutacji na 2013 rok. Te, które robią już przymiarki, będą jednak raczej zwiększać zatrudnienie. Czytaj więcej »

Rekrutacja

Informatycy rozdają dziś karty

W roku 2013 i kolejnych latach programiści, administratorzy i projektanci systemów IT nie będą narzekać na brak zatrudnienia. Ale pracę znajdą tylko ci dobrze przygotowani do zawodu, dysponujący doświadczeniem i znający języki obce. Czytaj więcej »

Koniec samotnika przed ekranem

Coraz większemu zapotrzebowaniu na specjalistów od technologii towarzyszy stopniowe przeobrażanie się profilu poszukiwanego pracownika w kierunku umiejętności miękkich. Czytaj więcej »

Kompetencje miękkie w IT - wymysł czy konieczność?

Kompetencje miękkie w IT - wymysł czy konieczność?

Analiza rynku pracy dla programistów, administratorów, testerów czy też innych specjalistów IT specjalizujących się w wytwarzaniu oprogramowania, nadal pozostaje rynkiem kandydata. Jednak mimo utrzymującego się popytu na specjalistów tej branży, coraz częściej okazuje się, że aby dostać pożądaną pracę, nie wystarczy wiedza techniczna. Niezbędne stają się również tzw.... Czytaj więcej »

Studencie: ucz się sam

Często wiedza, którą zdobywamy na uczelni okazuje się nie być wystarczająca. W związku z tym musimy zdobywać wymagane kwalifikacje na własny rachunek. Czy zatem wybór studiów IT jest dobrym krokiem na ścieżce zawodowej? Czytaj więcej »

Zarządzanie personelem

Mój dziadek jest programistą

Jako osoba działająca na styku pracowników i pracodawców coraz częściej obserwuję problemy osób w wieku 50+ poszukujących odpowiedniego miejsca na rynku pracy. Czytaj więcej »

Zaangażowanie w niestabilnych czasach

Menedżerowie z pokolenia X zmagają się z pracownikami z pokolenia Y, odwołując się do gróźb zwolnienia i obietnic premii. Tymczasem młodzi cenią sobie satysfakcję z pracy, wygodne narzędzia jej wykonywania i równowagę między życiem prywatnym i zawodowym. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
 • zobacz raport

  5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

  Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...