powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 34-2012, 27 listopada 2012
34-2012 Computerworld nr 34-2012
W centrum uwagi

Szpiegostwo wirusowe

Złośliwe oprogramowanie z zastosowań czysto złodziejskich trafiło do arsenału szpiegostwa przemysłowego. Czytaj więcej »

Złamane zabezpieczenia kart chipowych

Najważniejsze systemy komputerowe są często chronione za pomocą kart inteligentnych. Cyberprzestępcy znaleźli sposób na przełamanie i tego zabezpieczenia. Czytaj więcej »

Wiadomości

IBM i AGH prowadzą badania nad open source w chmurze

Naukowcy z laboratorium badawczego IBM w Hajfie wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie będą współpracować nad poszerzeniem wiedzy o modelu przetwarzania danych w chmurze. Czytaj więcej »

Łódź laureatem programu IBM Smarter Cities Challange

Łódź jest jednym z pięciu miast w Europie i jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej wyróżnionych w programie IBM Smarter Cities Challenge. Czytaj więcej »

Domy inteligentnie szerokopasmowe

Od początku 2013 r. powstające wielorodzinne budynki mieszkalne, hotele i budynki użyteczności publicznej będą musiały być wyposażone w wewnętrzne sieci światłowodowe. Wzrośnie popyt na usługi szerokopasmowe i opłacalność inwestycji. Czytaj więcej »

FileMedic ma ambitne plany

Polski producent oprogramowania antywirusowego nie chce skupiać się na rynku krajowym. W 2013 rok ma wejść na rynki Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Czytaj więcej »

Twórca Windows 7 i 8 rozstał się z Microsoftem

Odejście Stevena Sinofsky’ego, kierującego działem Windows, wywołało lawinę pytań i spekulacji. Co było powodem tej decyzji? Czytaj więcej »

Pracowita jesień Integrated Solutions

Integrator należący do Orange Polska rozbudowuje ofertę usług cloud computing i podpisuje kolejne umowy partnerskie. Efektem jest kilkukrotne zwiększenie przychodów w roku 2012. Czytaj więcej »

Wsparcie celów przedsiębiorstwa

Nowe środowisko SAP 360 Customer ułatwi wykorzystanie i przetwarzanie informacji potrzebnych w kontaktach z klientami oraz dostawcami. Firma rozwija też mobilne wersje systemów. Czytaj więcej »

Mobilna rewolucja staje się faktem

Tablety ukształtują przyszłość telekomunikacji - przekonuje Rafał Sobiczewski, dyrektor ds. techniki w Alcatel-Lucent Polska. Czytaj więcej »

EN FACE: Marcin Łapa ...

... pomysłodawca projektu SeeYou, smartfona i telefonii komórkowej dla osób niedowidzących i niewidomych Czytaj więcej »

Technologie

Archiwizować, nie usuwać!

Gdy zwiększa się ilość danych, które nie są przetwarzane, kluczowe staje się zarządzanie cyklem życia informacji. Nie oznacza to usuwania plików czy wiadomości, lecz odłożenie ich do archiwum. Czytaj więcej »

10 rad na problemy z zasilaniem

Zapewnienie zasilania wydaje się prostym zadaniem. W przypadku niektórych wdrożeń jednak pojawiają się problemy. Piszemy, jak sobie z nimi poradzić i uniknąć znacznych wydatków. Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Cichy zabójca danych

Nawet najlepsze nośniki i urządzenia składowania danych są podatne na błędy. Najgroźniejsze są te, których nie wykrywa kontroler RAID ani firmware dysków. Może je wykryć system plików ZFS. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Tradycja i nowoczesność

Wykorzystanie chmurowego modelu działalności call center przełożyło się na zwiększenie sprzedaży bezpośredniej Zepter International Poland. Czytaj więcej »

Nadzieja

Scena jest niczym z seansu spirytystycznego, sesji terapii grupowej albo z jakiegoś odjechanego kursu dla menedżerów, jakich teraz dużo (kursów, nie menedżerów). Na podłodze, pośrodku sporego pomieszczenia, siedzi sobie grupka ludzi w pozycjach nieco niedbałych, w strojach przypadkowych, zdecydowanie niemenedżerskich. Siedzi więc ta grupa i wpatruje się w jakąś dziwną plątaninę... Czytaj więcej »

Produkcja leków pod kontrolą ERP

Krakowski Zakład Farmaceutyczny Amara będzie korzystał z systemu SIMPLE.ERP. Czytaj więcej »

278 gmin na Mazowszu skorzysta z systemu e-Urząd

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i firma Comarch zaprezentowali prototyp systemu e-Urząd. Czytaj więcej »

Asseco Poland rozwija zintegrowany system Warty

Grupa Warta podpisała umowę z firmą Asseco Poland na rozwój Zintegrowanego Systemu Informatycznego, autorstwa Asseco. Czytaj więcej »

Rozstrzygnięto przetarg na GIS dla Mazowsza

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął przetarg na system do prowadzenia rejestru i cyfrowego obiegu dokumentów dotyczących kwestii zagospodarowania przestrzennego dla gmin. Wygrała oferta Unizeto. Czytaj więcej »

Polskie wystawy na platformie Google Cultural Institute

Muzeum Historii Polski i Google udostępniają nowe wystawy internetowe dotyczące Solidarności i zapoczątkowanej przez wydarzenia w Polsce transformacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Czytaj więcej »

Jak skutecznie przyciągać starszych do internetu

W Polsce osoby powyżej 50 roku życia rzadko korzystają z internetu. By ich zachęcić, warto pamiętać o nich, projektując serwisy internetowe. Czytaj więcej »

Centralizację trzeba przygotować

Znane są korzyści płynące z reorganizacji służb back office. Ale jak oszacować rentowność inwestycji? Kto powinien się tym zająć? Czytaj więcej »

Łódź rozwija informatykę

Łódź rozwija informatykę

Dawna stolica przemysłu włókienniczego dzięki lokalnym firmom informatycznym i inwestycjom koncernów wyrasta na ośrodek IT. Potrzebuje wsparcia władz miasta i współpracy z uczelniami. Czytaj więcej »

Opinie

Wirtualizacja

Niedawno przyglądałem się prezentacji serwisu Amazon EC2. Umożliwia on natychmiastowe powołanie wirtualnego serwera o pożądanej mocy obliczeniowej i wybranej charakterystyce. Konfiguracja takiego serwera trwa dosłownie chwilę, a Amazon na próbę oferuje 750 godzin pracy, 30 GB przestrzeni dyskowej i 1GB transferu danych gratis. Czytaj więcej »

Jak wyjść na swoje

Jedną z głównych tak zwanych miękkich umiejętności jest przekonywanie ludzi z otoczenia do swoich koncepcji, nawet jeśli nie są one w sensie obiektywnym zbyt dobre. Nie każdy informatyk ma takie predyspozycje, ale ten, który to potrafi, dużo może dla siebie ugrać. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...