powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 33-2012, 20 listopada 2012
33-2012 Computerworld nr 33-2012
W centrum uwagi

Wdrożenia w chmurze

Polskie firmy sięgają do chmur, bo twardo stąpają po ziemi. Korzystanie z nowego sposobu dostarczania usług informatycznych zaczęło się opłacać. Czytaj więcej »

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą inwestycje telekomunikacyjne

Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Oracle kupuje dostawcę systemów do zarządzania projektami

Według ekspertów, przejęcie amerykańskiej spółki Instantis przyczyni się do zaostrzenia konkurencji Oracle z innymi dostawcami rozwiązań klasy PPM, z IBM na czele. Czytaj więcej »

Wyłączyli telewizję analogową, na razie w Lubuskiem

Na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim o 4.15 rano Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji symbolicznie wyłączył nadawanie sygnału analogowego telewizji naziemnej w wojewódzkie lubuskim. Czytaj więcej »

SAP chce być liderem rynku mobilnych aplikacji biznesowych

Władze spółki zapowiadają, że do 2015 r. z oprogramowania biznesowego SAP korzystać ma przynajmniej 1 mld osób, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie. Czytaj więcej »

Tieto Poland stawia na rynki lokalne

Tieto Poland chce w ciągu czterech lat wejść do pierwszej trójki największych firm w Polsce oferujących usługi integracji i doradztwa w IT. Firma stawia na rynek lokalny. Czytaj więcej »

Wyzwanie: ekspozja danych

Na spotkaniu z dziennikarzami w Londynie Mark Hurd, prezes Oracle Corporation, przedstawił strategię firmy. Czytaj więcej »

Strategia Oracle w pigułce

Polska konferencja Oracle Day stanowiła okazję do podsumowania strategicznych planów i omówienia nowości zaprezentowanych podczas globalnego wydarzenia - Oracle Open World. Czytaj więcej »

Mamy ofertę dopasowaną do polskich potrzeb

Andrzej Dopierała, prezes Oracle Polska, spodziewa się wzrostu zainteresowania maszynami zintegrowanymi, architekturą zorientowaną na usługi oraz chmurą. Czytaj więcej »

Kto się boi Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego

MAC zmieniło zdanie w kwestii rozszerzenia mandatu ITU na gospodarowanie adresami identyfikacyjnymi w internecie. Sformułowanie "otwartość na dyskusję" zastąpił brak zgody. Czytaj więcej »

Polacy niewiele wiedzą o cyfryzacji

Choć działania związane z budową społeczeństwa informacyjnego i cyfryzacją trwają w Polsce już kilkanaście lat, Polacy wciąż niewiele na ten temat wiedzą. Czytaj więcej »

Potrzeba dialogu z klientami

Social media oraz kanał mobilny nadal nie są traktowane przez kadrę zarządzającą jako pełnoprawne elementy procesu obsługi klienta i podnoszenia jego satysfakcji. Czytaj więcej »

COI przejmuje dowody osobiste

Projekt nowych dowodów osobistych wraca pod skrzydła Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przestanie zajmować się nim Centrum Projektów Informatycznych przy MAC. Czytaj więcej »

Sukcesy firm Asseco i Comarch

Przychody Asseco ze sprzedaży własnego oprogramowania wyniosły 866 mln euro, co dało 7 miejsce w rankingu Truffle 100. Na 50 miejscu znalazł się Comarch, z przychodami 139 mln euro. Czytaj więcej »

EN FACE: Michał Karandziej

... student Politechniki Warszawskiej, rozwijający projekt quadrocoptera w ramach międzyuczelnianego koła naukowego Robomatic Czytaj więcej »

Technologie

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Jak zbliżyć IT do biznesu

IT jest działem usługowym, który musi ściśle współpracować z biznesem. Na styku IT z odbiorcą usług często pojawiają się nieporozumienia i problemy. Czytaj więcej »

Serwer musi działać cały czas

W wielu przedsiębiorstwach awaria krytycznych aplikacji natychmiast powoduje ogromne straty. Do firm, które oczekują wysokiej niezawodności, HP kieruje nową platformę Odyssey. Czytaj więcej »

Nowe kontra stare

Czy od razu należy wymieniać starszy sprzęt? Czasami opłaca się nadal go eksploatować, ale w taki sposób, by nie powodował nadmiernych kosztów. Czytaj więcej »

Czekamy na sterowniki dla Windows RT

Jedną z najważniejszych zalet tabletów z systemem Windows RT jest obecność portu USB. Niestety, ze względu na brak sterowników, nie zawsze będzie można z niego skorzystać. Czytaj więcej »

Hadoop dostał zadyszki na Facebooku

Facebook ma 1 mld użytkowników i musi analizować 105 terabajtów danych co pół godziny. To chyba największy klaster Apache Hadoop na świecie, który doszedł do granic możliwości oprogramowania. Czytaj więcej »

Jak zabezpieczyć dane w chmurze

Usługi przechowywania danych w chmurze są coraz popularniejsze. Niektóre z nich wyróżnia gwarancja, że operator nie ma dostępu do danych użytkownika. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Procedury chronią przed skutkami błędów

Inżynieria wymagań obejmuje kluczowe dla projektów IT obszary: analizę biznesową, techniki sprzedaży, metodyki agile, zarządzanie, technologie programowania, testowanie i prawo IT. Czytaj więcej »

W sieci badań

Do obsługi ponad stu laboratoriów medycznych firma Diagnostyka stworzyła autorski system. Teraz pracuje nad uruchomieniem centralnego serwera wyników badań. Czytaj więcej »

ERP wspiera chemię budowlaną

Oprogramowanie firmy Asseco Business Solutions stosuje firma Greinplast Plus, jeden z największych producentów chemii budowlanej w Polsce. Czytaj więcej »

Wrocławski urzad miejski wdraza system CRM

We wrocławskim Urzędzie Miejskim trwają prace nad wdrożeniem oprogramowania Microsoft Dynamics CRM. Wdrożenie systemu klasy CRM ma przełożyć się na podniesienie jakości obsługi obywateli. Czytaj więcej »

Piękniejsze róże dzięki ERP

Na początek 2013 roku zaplanowano start produkcyjny systemu Sage ERP X3 w firmie Fructoplant. Czytaj więcej »

Prognoza pogody z chmury

Firma Pentacomp będzie odpowiedzialna za stworzenie Systemu Zbierania Danych Synoptycznych dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czytaj więcej »

Opinie

Pasja i kalkulacje

Po raz kolejny przeczytałem na jednym z portali, że choć trudno być dzisiaj absolwentem, to jednak absolwenci informatyki mogą liczyć zarówno na pracę, jak i względnie dobre wynagrodzenia. Czytaj więcej »

Zwodnicze finanse

Dzisiaj obraca się wokół pieniądza. A czy kiedykolwiek było inaczej? Oczywiście, było, ale w czasach przed wynalezieniem pieniędzy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...