powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 32-2012, 13 listopada 2012
32-2012 Computerworld nr 32-2012
W centrum uwagi

Paląca potrzeba mobilności

Zapewnienie swobodnego dostępu do informacji i narzędzi biznesowych to jeden z kilku trendów wyznaczających kierunki rozwoju rynku oprogramowania. Jego ucieleśnieniem jest rosnąca liczba mobilnych aplikacji dających dostęp przynajmniej do części funkcji systemów wspierających prowadzenie biznesu. Czytaj więcej »

Informatyka na wynos

Informatyka na wynos

Aplikacje mobilne pomagają firmom zdobyć klientów i zachęcić ich do częstego korzystania z oferowanych usług. Eksperci przestrzegają jednak przed budową aplikacji z pobudek wizerunkowych. Użytkownicy potrzebują przemyślanych funkcji i wygodnych rozwiązań. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo aplikacji mobilnych

Aplikacja współpracująca z systemem ERP powinna być połączona z firmową siecią. Sposób połączenia i zastosowane rozwiązania techniczne wpływają na bezpieczeństwo pracy aplikacji mobilnych. Czytaj więcej »

Wiadomości

CeBIT ze zniżką od Ministerstwa Gospodarki

Resort gospodarki, przygotowując się do organizacji polskich stoisk na CeBIT 2013, opracował ofertę dla firm, które chciałyby się pokazać w Hanowerze. Czytaj więcej »

Sygnity odwołuje prognozę wyników finansowych

Zarząd Sygnity wycofał się z prognozy wyników finansowych za ten rok kalendarzowy. Czytaj więcej »

TBK Consult doradzi firmom IT jak eksportować

TBK Consult, międzynarodowa firma doradcza, otwiera oddział w Warszawie. Czytaj więcej »

Pierwsze urzędomaty stanęły w ZUS

W pięciu placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych klienci mają do dyspozycji wielofunkcyjne urzędomaty. Do 17 grudnia br. takie urządzenia mają stanąć w większości terenowych jednostek ZUS - 43 oddziałach i 116 inspektoratach ZUS. Czytaj więcej »

Internet zwodzi media

Powszechność szerokopasmowego internetu wystawia media na próbę. Wieszczy się kres prasy papierowej i telewizyjnych programów informacyjnych, ale to nie musi oznaczać końca profesjonalizmu! Czytaj więcej »

Prognozy Gartnera do roku 2017

Największy wpływ na przyszłość firm będzie miało ryzyko związane ze spowolnieniem gospodarczym i innowacje, które pobudzą CIO do korzystania z nowych rozwiązań biznesowych. Czytaj więcej »

Chmura zdominuje centra danych

Eksperci Cisco uważają, że do 2016 roku ruch w centrach przetwarzania danych na świecie wzrośnie czterokrotnie i osiągnie wielkość 6,6 zetabajta rocznie. Czytaj więcej »

Altkom wychodzi poza Polskę

Altkom Software & Consulting ma oddziały we Francji i Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie dla firm ubezpieczeniowych. Czytaj więcej »

EN FACE: Arkadiusz Patryas...

... współzałożyciel i wiceprezes zarządu firmy i3D Czytaj więcej »

Technologie

Nowości w Windows Server 2012

Oprócz nowego interfejsu użytkownika, lepszej skalowalności i przystosowania do współpracy z Windows 8 nowe wydanie serwera wprowadza wiele zmian w wirtualizacji. Czytaj więcej »

Backup, który rozumie wirtualizację

Wirtualizacja zapewniła szybkie dostosowanie środowiska IT do zmieniających się potrzeb biznesu. Teraz działy informatyki potrzebują równie elastycznych narzędzi do wykonywania kopii bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Atak na Androida z antywirusa

Platforma Google Android znajduje się pod ostrzałem twórców złośliwego oprogramowania. Stosują oni również taktykę znaną z Windows - publikują fałszywe narzędzia antywirusowe. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Polska zbyt wolno buduje szybki internet

W budżecie unijnym na lata 2007-2013 Polska uzyskała dofinansowanie budowy sieci szerokopasmowych na prawie 1 mld euro. Środki zostały rozdysponowane, ale niewiele z nich wydano. Czytaj więcej »

Na specjalne zamówienie

Informatyzacja produkcji na zamówienie w El-Cab nie jest łatwa i tania, ale bez niej firma nie mogłaby się dalej rozwijać w szybkim tempie. Czytaj więcej »

Gdzie jest kierownik?

Czytaj więcej »

Opinie

Bardzo solidny paradoks

Niedawno aktualizowałem system operacyjny w moim smartfonie. Kiedy przyszło do restartu, na małym ekranie, który zwykle mieni się kolorami, pojawiły się przelatujące napisy. Kiedy zobaczyłem updating /usr/bin/ łezka zakręciła mi się w oku. Wreszcie miałem okazję przekonać się, że mój Android to też UNIX. Czytaj więcej »

Modyfikator

Kim jest człowiek modyfikujący oprogramowanie wykonane przez innych? Z pewnością musi być programistą, analitykiem i projektantem w jednym. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...