powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 11/2012, 12 listopada 2012
11/2012
Bezpieczeństwo
DNS - ochrona krytycznych zasobów

DNS - ochrona krytycznych zasobów

Bez DNS internet w obecnej formie praktycznie nie istnieje. Domain Name System zapewnia proste odwzorowania przyjaznych dla ludzi adresów domenowych na adresy IP. Ten podstawowy mechanizm jest podatny na liczne ataki oraz próby naruszenia bezpieczeństwa. A przecież integralność DNS jest kluczową kwestią praktycznie każdej usługi w internecie. Czytaj więcej »

Skuteczne czyszczenie danych przy użyciu Linuksa

Skuteczne czyszczenie danych przy użyciu Linuksa

Jednym z najważniejszych elementów codziennej pracy administratora jest zapewnienie bezpieczeństwa danych zapisanych na dyskach twardych lub innych nośnikach magnetycznych. Przy czym ochrona danych polega także na ich skutecznym usunięciu. Na ogół jest to lekceważony fragment polityki bezpieczeństwa, którego nieprzestrzeganie może rodzić poważne skutki, zarówno w przypadku wycieku... Czytaj więcej »

Centrum danych
Hosting czy już cloud computing

Hosting czy już cloud computing

Polski rynek hostingu zyskał w ciągu ostatniego roku długo oczekiwaną ofertę VPS (Virtual Private Server) oraz cloud computing. Zdecydowanie poprawiła się oferta w segmencie serwerów dedykowanych. Stale rosnąca liczba domen internetowych stawia nasz kraj już na piątym miejscu w Europie. Na koniec pierwszego półrocza zarejestrowanych było blisko 2,4 mln nazw w domenie .pl. Czytaj więcej »

Wirtualizacja: wybieramy hiperwizor

Wirtualizacja: wybieramy hiperwizor

Każde środowisko jest inne, a potrzeby i wymagania mogą być niezwykle zróżnicowane. Wszystko ma znaczenie. Dlatego wybór hiperwizora odpowiadającego potrzebom naszej organizacji wymaga głębokiego namysłu. Żeby nasz garnitur dobrze pasował, trzeba dobrać odpowiedni krój i rozmiar. Nie zawsze będzie potrzebny hiperwizor XXL - z milionem niepotrzebnych dla nas funkcji. Czytaj więcej »

Komunikacja
Wirtualne call center: kierunki rozwoju

Wirtualne call center: kierunki rozwoju

Według Gartnera w perspektywie najbliższych 5-10 lat do centrów obsługi klienta zaczną trafiać takie technologie, jak dopasowanie osobowości konsultanta i dzwoniącego, wirtualni asystenci, rozmowy wideo a także wykrywanie emocji oraz zarządzanie interakcjami z klientem w mediach społecznościowych. Czytaj więcej »

Na ratunek dużym komórkom

Na ratunek dużym komórkom

Inwestowanie w małe stacje bazowe to odpowiedź operatorów sieci komórkowych na coraz większe problemy z zapewnieniem szybkiej, szerokopasmowej łączności mobilnej. Nowe technologie i nowe standardy integrowania różnych systemów bezprzewodowej łączności pozwalają im na wygodne łączenie ich podstawowych usług z Wi-Fi. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Elastyczne platformy do zarządzania siecią

Elastyczne platformy do zarządzania siecią

Dzisiejsze środowisko sieciowe jest technicznie dużo trudniejsze do zarządzania niż te sprzed nawet kilku lat. Jak lokalizować problemy w takim złożonym otoczeniu? Próbując odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiamy test zestawów oprogramowania do zarządzania siecią klasy enterprise firm CA, HP i IBM. Mogą one optymalizować wydajność, rozwiązywać problemy sieci, a także chronić... Czytaj więcej »

Testy pamięci masowej Infortrend EonNAS 1510

Testy pamięci masowej Infortrend EonNAS 1510

Popularność serwerów plików typu NAS rośnie z każdym dniem. Pamięci masowe tego typu doskonale sprawdzają się nie tylko w środowiskach korporacyjnych, ale również, w małych i średnich firmach, a także wśród użytkowników domowych. O wyborze konkretnego rozwiązania bardzo często decyduje jego cena, jednak w przypadku firm nie mniej ważne są funkcjonalność i wydajność. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Stary czy młody?

Stary czy młody?

Jeszcze 15-20 lat temu w zasadzie nie było takiego pytania. Polska informatyka w wydaniu biznesowym była tak młoda jak niemal każdy informatyk zatrudniany wtedy do pracy. Dziś -z powodu kryzysu - z armią świeżych absolwentów zaczynają konkurować o pracę coraz częściej ludzie z wieloletnim doświadczeniem, weterani IT. Mniej chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę i z każdym... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...