powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 31-2012, 6 listopada 2012
31-2012 Computerworld nr 31-2012
W centrum uwagi

Windows 8: oferta dla biznesu

Microsoft wraz z premierą ósmej odsłony okienek zapowiada wiele zmian ułatwiających pracę administratorów, poprawiających bezpieczeństwo i sprawność działania firmowych rozwiązań IT. Czytaj więcej »

Ostatnia taka premiera

Premiera Windows 8 już za nami. Podczas kolejnej premiery "okienek" Microsoft powinien być już inną firmą. Forrester Research przewiduje, jak Microsoft będzie się zmieniać. Czytaj więcej »

Potencjał tabletów z Windows 8

Dla użytkowników tabletów z nowym systemem Microsoftu kluczowa będzie kwestia kompatybilności i obsługi starszych wersji oprogramowania. Na jakie niespodzianki się przygotować? Czytaj więcej »

Jak wprowadzić firmowe aplikacje na Windows 8

Wraz z premierą Windows 8 Microsoft wprowadza mechanizm kontrolowanej instalacji aplikacji, bazując na rozwiązaniach sklepu Windows Store i mechanizmach z produktów korporacyjnych. Czytaj więcej »

Ósemka na tablecie

Przez dwa miesiące używałem tabletu Samsung T700 z przedprodukcyjną "ósemką". Przeżywałem na zmianę zauroczenie i odrzucenie. Czytaj więcej »

Wiadomości

108 mln zł na działania eksportowe

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła III rundę działania 6.1 "Paszport do eksportu" w ramach PO IG. Firmy zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na działania związane z eksportem produktów i usług będą mogły składać wnioski od 29 października przez trzy tygodnie. Czytaj więcej »

Porozumienie UKE i operatorów dotyczące lepszych usług telekomunikacyjnych

Z inicjatywy Magdaleny Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, podpisano Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usług dostępnych na rynku telekomunikacyjnym. Porozumienie podpisały firmy telekomunikacyjne, branżowe izby gospodarcze i instytucje naukowe. Czytaj więcej »

Technologie odblokują potencjał rozwojowy Polski

"Należy wyłączyć analogową administrację" - apelują eksperci Centrum im. Adama Smitha (CAS). Nowe technologie powinny uwolnić gospodarczy potencjał Polski. Czytaj więcej »

Dowód na później

Czas kart płatniczych jest podobno policzony, ale ich obecność w portfelu wciąż daje satysfakcję. Blankiety kart identyfikujących nasze relacje z państwem to już mniejsza satysfakcja… Czytaj więcej »

Duże wdrożenia zunifikowanej komunikacji

Dostawcy technologii Unified Communications zainstalowali łącznie w Polsce 327 tys. stanowisk. Czytaj więcej »

Innowacyjne polskie firmy

W 13. rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazła się rekordowa liczba polskich firm - 36, o 8 więcej niż w 2011 r. Czytaj więcej »

Asseco SEE stawia na sektor finansowy

Firma zamierza walczyć produktami w połączonej ofercie o nowych klientów na rynkach Europy Południowo-Wschodniej i w Polsce. Czytaj więcej »

Genesys rozwija systemy komunikacyjne

Chmura, mobilność i social media to kierunki rozwoju oferty Genesys Telecommunications Laboratories, specjalizującej się w rozwiązaniach do obsługi klienta. Czytaj więcej »

EN FACE: Roman Bratek...

... konsultant i trener zarządzania, który doradzał Narodowemu Centrum Informacji w Królestwie Arabii Saudyjskiej Czytaj więcej »

Technologie
Ryzyko w biznesie a ryzyko w IT

Ryzyko w biznesie a ryzyko w IT

Firmy przenoszą reguły wypracowane przez zarządzanie ryzykiem biznesowym do IT. Niektórzy analitycy podkreślają słuszność tej idei, inni uważają, że zarządzanie ryzykiem w IT nie ma sensu. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych

W wielu przypadkach ryzyko ataków na urządzenia mobilne można łatwo zminimalizować. Poważne zagrożenia wymagają od działu IT zaawansowanych środków zaradczych. Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Zarządzanie

W Inter Metalu bez działu IT jest lepiej

Dwa lata temu firma Inter Metal zrezygnowała z działu IT. W tym samym czasie zdecydowała o wdrożeniu systemu ERP. Czytaj więcej »

Chmura usprawni testowanie

Wirtualizacja sprawia, że do testów aplikacji nie trzeba budować złożonych środowisk testowych. Zwirtualizować można działanie aplikacji, a badać tylko jej fragmenty. Czytaj więcej »

EmiTel z systemem do zarządzania pracą w terenie

W firmie EmiTel, zajmującej się świadczeniem usług transmisyjnych, zakończyło się wdrożenie systemu Field Force Automation (FFA) do zarządzania pracownikami wykonującymi zadania w terenie. Z rozwiązania korzysta 300 pracowników mobilnych. Dostawę i implementację systemu wykonała firma Globema. Czytaj więcej »

Alior Bank z nową hurtownią danych

Platforma Teradata Data Warehouse Appliance ma wspierać inicjatywy biznesowe Alior Banku. Czytaj więcej »

Internet Netii dla 67 biur TUI

Biuro podróży TUI Poland podpisało umowę z Netią na wdrożenie usług internetowych i głosowych w 67 punktach sprzedaży TUI. Czytaj więcej »

Urząd Pracy zarządza majątkiem trwałym

Miejski Urząd Pracy (MUP) w Kielcach kupił program STOCK firmy SmartMedia z licencją na kilka tysięcy składników majątku. Czytaj więcej »

Elektroniczne kadry i płace w dolnośląskim gazownictwie

W Dolnośląskiej Spółce Gazownictwa został uruchomiony system SAP HR. Na bazie prekonfigurowanych rozwiązań GAVDI HR Box i TM Box wdrożone zostały funkcjonalności, takie jak: struktura organizacyjna, kadry i płace, czas pracy i zarządzanie szkoleniami. Czytaj więcej »

Opinie

Moroloki i eloje

Bohater najklasyczniejszej z klasycznych powieści SF "Wehikuł czasu" H.G. Wellsa trafia do przyszłości. Rasa ludzka rozdwoiła się tam na dwa gatunki. Na powierzchni mieszkają eloje - piękni, drobni i uprawiający sztuki wyzwolone. Pod ziemią natomiast moroloki - troglodyci bojący się światła. To oni stanowią klasę pracującą Ziemi przyszłości. Czytaj więcej »

Wizje

Wyobraźnia ma zasadniczy wpływ na właściwe ujęcie procesów biznesowych w tworzonej aplikacji. Projektant powinien wczuć się w rolę użytkowników i od tej strony konstruować część funkcjonalną oprogramowania. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...