powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 30-2012, 30 października 2012
30-2012 Computerworld nr 30-2012
W centrum uwagi
Infrastruktura w chmurze

Infrastruktura w chmurze

Infrastruktura oferowana w modelu usługowym udostępnia zasoby, które można mieszać, łączyć, przenosić. Nowe narzędzia zapewniają łatwiejszą migrację pomiędzy chmurą prywatną i publiczną. To szansa na wykorzystanie mocnych stron różnych rozwiązań i dostawców. Czytaj więcej »

Wiadomości

10 mld zł na naukę i otwarty dostęp do wyników badań

Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka przedstawiła plany resortu na najbliższe miesiące i lata. Ministerstwo zapowiada m.in. otwarty dostęp do wyników badań, nowe inwestycje w naukę o wartości 10 mld zł, 1% podatku CIT przekazywanego dla instytucji naukowych, utworzenie specjalnej spółki wspierającej innowacje. Czytaj więcej »

Projekt PL.ID wraca do MSW

Projekt biometrycznych dowodów osobistych wypada ze sfery kompetencji Ministerstwa Administracji. Czytaj więcej »

Boni: Polska ma być rozwinięta cyfrowo jak Estonia i Finlandia

"Chcę, aby Polska aspirowała pomysłami do krajów tak rozwiniętych cyfrowo jak Estonia, Finlandia, Szwecja i Wielka Brytania" - zapowiedział minister Michał Boni na konferencji prasowej podsumowującej rok jego ministerstwa. Minister administracji i cyfryzacji stwierdził, że Polacy potrzebują podpisu kwalifikowanego, czyli zaufanego profilu ePUAP. Na wiosnę zapowiedział akcję jego... Czytaj więcej »

Miasta inteligentniej szerokopasmowe

Wdrożenia tzw. inteligentnych rozwiązań w miastach mogą pobudzić rozwój sieci szerokopasmowych. Rozwiązania smart city mają m.in. automatyzować przetwarzanie informacji, wspomagać procesy decyzyjne. Czytaj więcej »

Potrzebni specjaliści od analiz Big Data

Rola analizy gromadzonych miliardów terabajtów danych powoduje, że rośnie znaczenie rozwiązań analitycznych i związanych z ich stosowaniem umiejętności. Czytaj więcej »

Praca dla autystów

Wchodząca do Polski duńska Fundacja Specialisterne zamierza stworzyć możliwości wykorzystania umiejętności osób z autyzmem w branży IT. Czytaj więcej »

Uhonorowane algorytmy

Znamy laureatów VIII Konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego, skierowanego do młodych polskich naukowców prowadzących badania w dziedzinie informatyki. Czytaj więcej »

IFS stawia na mobilność i analitykę

Kolejne oprogramowania IFS producenta będą lepiej dostosowane do potrzeb nowoczesnego przemysłu. Zapowiedzią zmian w ofercie jest 8. wersja systemu IFS Applications. Czytaj więcej »

Ericsson dba o klientów Netii

Netia i Ericsson przenoszą kontrakt outsourcingowy na poziom, w którym emocje są równie ważne jak pieniądze. Ericsson będzie wynagradzany za rosnące zadowolenie klientów Netii. Czytaj więcej »

EN FACE: Mikołaj Małaczyński...

... prezes firmy Legimi, która prowadzi księgarnię internetową i tworzy zabezpieczenia e-booków wykorzystujące znak wodny Czytaj więcej »

Technologie

Bez nerwów po odejściu admina

Odejście administratora systemów informatycznych to wyzwanie dla każdej firmy. Burzliwe rozstanie może zagrozić jej stabilności. Czytaj więcej »

Jak zbudować mobilne środowisko do pracy

Epoka przywiązania miejsca pracy do biurka z typowym pecetem to już przeszłość. Dzisiaj ważna jest możliwość pracy z dowolnego urządzenia, miejsca i z każdą firmową aplikacją. Czytaj więcej »

Brudny biznes: hakerzy do wynajęcia

Twórcy komputerowego konia trojańskiego szukają botnetów do dystrybucji programu, kradną środki z kont bankowych, a potem piorą brudne pieniądze. Wszystko w modelu usługowym. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Inteligentne opomiarowanie w Energa-Operator

Polkomtel zwyciężył w przetargu ogłoszonym przez Energa-Operator i podpisał umowę na dostawę infrastruktury pośredniczącej oraz świadczenie usług transmisji danych w technologiach CDMA i 3GPP przy realizacji tzw. inteligentnego opomiarowania (AMI). Czytaj więcej »

Uniqua wdrożyła system do zarządzania majątkiem

System Stock, wspierający procesy zarządzania majątkiem, został wdrożony przez SmartMedia w łódzkiej centrali firmy ubezpieczeniowej Uniqua oraz wszystkich jej oddziałach w Polsce. Czytaj więcej »

Piątnica z systemem MES

Producent serów i twarogów wdrożył system firmy BPSC Impuls 5, który rejestruje przepływ surowców na linii produkcyjnej. Czytaj więcej »

Producent styropianu buduje platformę B2B

Yetico, producent styropianu, wdraża dedykowany system dla branży produkcyjnej SIMPLE.PROD. Czytaj więcej »

Qumak-Sekom buduje centrum przetwarzania danych

Qumak-Sekom został generalnym wykonawcą Centrum Przetwarzania Danych w Grodzisku Mazowieckim. Czytaj więcej »

Inteligentne miasto wykorzystuje swoje zasoby

O tym, czym jest inteligentne miasto i jak sfinansować jego rozwój, mówi dr Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego. Czytaj więcej »

Jakość zaczyna się od call center

Operator sieci T-Mobile podjął wyzwanie podniesienia jakości obsługi klienta bez utraty efektywności i wzrostu kosztów. Czytaj więcej »

Liderom do sztambucha

Tegoroczne zaszczyty "Lidera Informatyki" zostały rozdane. Nagrodzeni mają nie tylko swoje pięć minut chwały, ale i coś znacznie ważniejszego - potwierdzenie sensu i słuszności obranej drogi. Czytaj więcej »

Większa efektywność dzięki work flow

Wdrożenie systemu work flow pozwala redukować koszty działania firmy dzięki automatyzacji procesów biznesowych i informatyzacji obiegu dokumentów. Czytaj więcej »

Backup po polsku

Wyniki badania przeprowadzonego wśród 150 instytucji publicznych i 150 firm w Polsce pokazują, że od deklaracji do zadbania o bezpieczeństwo danych droga daleka. Czytaj więcej »

Opinie

Łamiąca wiadomość. Relacja z niewydarzenia

Kryzys mediów głównego nurtu najwyraźniej dało się odczuć 10 października. Otóż wydarzeniem tego dnia był skok Felixa Baumgartnera ze spadochronem ze stratosfery. A dokładniej: niedoszły skok, a więc można raczej mówić o "relacji z niewydarzenia". Wydarzenie czy niewydarzenie, przez bite sześć godzin w prime time trwała reklama napoju energetyzującego, powtórzona kilka dni... Czytaj więcej »

Fant

Jesień zbliżała się wielkimi krokami. Lokalny Informatyk siedział w zaciszu domowym i odwalał kolejną fuchę. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...