powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 29-2012, 23 października 2012
29-2012 Computerworld nr 29-2012
W centrum uwagi
Miasta inwestują w zintegrowane IT

Miasta inwestują w zintegrowane IT

Prezydenci największych miast w Polsce do sprawnego zarządzania potrzebują spójnych informacji. Ich dostarczenie to teraz priorytet działów IT w urzędach. Szykują się wielkie inwestycje. Czytaj więcej »

Wiadomości

Unia chce regulować usługi w chmurze

Do roku 2014 zakończyć się mają prace nad strategią cloud computing w UE. Czytaj więcej »

Hakerzy chcą zaatakować 30 banków

Analitycy spółki RSA ostrzegają przed atakiem o wielkiej skali na amerykańskie banki. Czytaj więcej »

Dyrektor ds. IT rzadziej zmienia pracę

Z analiz przeprowadzonych przez amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Zarządzania Informacją wynika, że statystyczny CIO pracuje w jednej firmie sześć lat. Czytaj więcej »

HP walczy z Lenovo o pozycję lidera w segmencie PC

Po latach dominacji na rynku komputerów osobistych HP może stracić pozycję lidera na rzecz Lenovo. Czytaj więcej »

Patent na patent

Ochrona patentowa opiera się na konserwatywnych zasadach, które nie zawsze sprawdzają się w cyfrowym, zglobalizowanym świecie, gdzie decyduje tempo wdrażania innowacji. Czytaj więcej »

Bliżej komputera kwantowego

Odkrycie laureatów tegorocznej nagrody Nobla z fizyki może ułatwić stworzenie komputera kwantowego. Czytaj więcej »

Informacja to klucz do sukcesu

Świetlana przyszłość czeka firmy, które szybko nauczą się wykorzystywać potencjał informacji pochodzących z różnych źródeł. Największą wartość będzie miała informacja o klientach. Czytaj więcej »

Operatorzy pod ciśnieniem

Coraz trudniejsza sytuacja na rynku wymaga od operatorów telekomunikacyjnych optymalizacji systemów wspomagających działalność operatorską i biznesową. Czytaj więcej »

Ofensywa Ericssona w Polsce

Oliver Kanzi, nowy szef Ericssona w Polsce, chce, aby firma podwoiła obroty i stała się liderem rynku w wybranych segmentach. Czytaj więcej »

NFI Midas ma 1300 stacji LTE

Przez sieć spółek należących do NFI Midas przepłynęło już blisko 800 tys. GB danych. Do końca 2012 r. firma może mieć 2000 stacji bazowych LTE. Czytaj więcej »

EN FACE: Stewart Butterfield

współtwórca serwisu Flickr Czytaj więcej »

Technologie

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

LTE daje głos

Dotychczas operatorzy komórkowi świadczyli w technologii LTE jedynie usługi transmisji danych. Obecnie mogą oferować usługi głosowe. Czytaj więcej »

Sześć sposobów szybkiej wirtualizacji

Wdrożenie wirtualizacji desktopowej wymaga wydajnych serwerów i pamięci dyskowych. Obecnie można pokładać nadzieje w pamięci Flash oraz w nowych opcjach środowiska VDI. Czytaj więcej »

Groźna sieć w kieszeni

Oprócz ryzyka związanego z niekontrolowanym wykorzystaniem przez pracowników smartfonów i tabletów w firmach pojawia się zagrożenie pochodzące z utworzonych przez te urządzenia sieci. Czytaj więcej »

Wirtualizacja ratuje stare programy

Emulacja umożliwia przeniesienie do wirtualizowanych serwerów x86 starych aplikacji. To uniezależnia ich pracę od wysłużonego, awaryjnego sprzętu. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Producent słodyczy bliżej dystrybutorów

Firma Jutrzenka Colian wdraża system ułatwiający wymianę informacji związanych z dystrybucją towaru. Czytaj więcej »

Wsparcie produkcji alkoholi i biopaliw

Należące do Grupy Bartimpex firmy Akwawit-Polmos i Wratislavia-Bio niebawem korzystać będą z oprogramowania ERP i narzędzi analitycznych SAP. Zintegrowane środowisko biznesowe ma pozwolić na podniesienie efektywności organizacji, a także pomóc w skonsolidowaniu działalności. Czytaj więcej »

Automatyzacja działań w firmie rekrutacyjnej

Agencja Pracy Pollux korzysta z nowego oprogramowania HR firmy UNIT4 TETA. Czytaj więcej »

Zaopatrzenie rolnictwa pod kontrolą ERP

Na przyszły rok zaplanowano uruchomienie systemu ERP w firmie Osadkowski-Cebulski. Czytaj więcej »

Analityka w służbie kardiologii

Od kwietnia 2013 r. Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego będzie korzystał ze zintegrowanego systemu informatycznego wspomagającego badania nad schorzeniami układu krążenia. Czytaj więcej »

Dobra chemia między IT a biznesem

Do sukcesu wdrożenia systemów ERP i BI w Zakładach Azotowych w Puławach przyczyniła się inwencja firmowego działu IT. Czytaj więcej »

Jak przekonać zarząd do wydatków na IT

Nic bardziej nie przekona do zatwierdzenia inwestycji w IT niż odpowiednio przygotowane argumenty finansowe. Dobrze też, jeśli szef IT ma sojusznika wśród decydentów. Czytaj więcej »

Opinie

Uzależnienie

Konstruujemy coraz więcej nowoczesnych produktów. Prym wiedzie w tym przemysł samochodowy, który upycha w samochodach tyle elektroniki, że aż dziw bierze, że to wszystko działa. Czytaj więcej »

Lwów, październik 1957

Porażka NSDAP w wyborach 1933 oraz sojusz polsko-francusko-niemiecki zapewniły Europie w pierwszej połowie XX wieku niespotykane warunki rozwoju. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...