powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 28-2012, 16 października 2012
28-2012 Computerworld nr 28-2012
W centrum uwagi

Innowacyjna informatyka

Era komputeryzacji polskich przedsiębiorstw została definitywnie zamknięta. Biznes oczekuje, że szefowie informatyki staną się teraz fachowcami od innowacji, którzy wykorzystają nowe technologie, by poprowadzić

firmy nowymi ścieżkami. Czytaj więcej »

Informatyka napędza innowacje

Informatyka napędza innowacje

Szefowie IT w polskich firmach zyskują coraz mocniejszą pozycję. Zarządy oczekują od nich nie tylko wsparcia technicznego, ale wnoszenia innowacji, które napędzą biznes. Czytaj więcej »

Wiadomości

Opóźni się uruchomienie Centralnego Repozytorium Informacji Publicznych

Centralne Repozytorium Informacji Publicznych (CRIP) miało zostać uruchomione pod koniec września 2012 r. Czytaj więcej »

Cloud computing może stworzyć 2,5 mln miejsc pracy

Strategia Komisji Europejskiej "Wyzwolenie potencjału cloud computingu w Europie" (pisaliśmy o tym w CW 27/2012) wskazuje, że chmura może wesprzeć rozwój gospodarczy UE, stworzyć 2,5 mln miejsc pracy i zwiększyć unijny PKB o 1% (160 mld euro). Czytaj więcej »

Społeczne konsultacje w sprawie e-podręczników

Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE), realizujący w imieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej program "E-podręczniki do kształcenia ogólnego", uruchomił ankietę konsultacyjną. Do końca października br. będzie można wyrazić opinię na temat kształtu e-podręczników tworzonych w ramach projektu "Cyfrowa Szkoła". Czytaj więcej »

Szerokopasmowe dzielenie przyszłości

Sieci szerokopasmowe, budowane za unijne pieniądze, mają dotrzeć tam, gdzie niedomaga konkurencja operatorów komercyjnych. W planowaniu budżetu na lata 2014-2020 warto skierować uwagę na obszary, które najszybciej zmienią te inwestycje we wzrost gospodarczy. Czytaj więcej »

Najlepsze miejsca pracy IT w Polsce

Capgemini Polska, Sii oraz UPC Polska to według badania AudIT 2012 firmy, w których informatykom pracuje się najlepiej. Czytaj więcej »

Monstrum do baz danych za trzy miliony dolarów

Oracle przedstawił maszynę do przetwarzania w chmurze - 26 TB pamięci operacyjnej poradzi sobie z najbardziej złożonymi obliczeniami. Czytaj więcej »

Wychodzimy z SAP z Polski

O planach rozwojowych, najmocniejszych punktach oferty i zmianach w obszarze kompetencji SAP mówi Artur Kutkiewicz, dyrektor generalny Software AG Polska. Czytaj więcej »

Kogo nie mogą znaleźć pracodawcy

Pracodawcom coraz trudniej znaleźć inżynierów i pracowników IT - wynika z badania ManpowerGroup "Niedobór talentów 2012". Czytaj więcej »

EN FACE: Dominik Dryja...

...współtwórca zwycięskiej aplikacji w Facebook World Hack w Warszawie i internetowego rozwiązania Megafoni, służącego do zarządzania obecnością na Facebooku Czytaj więcej »

Technologie

Poszukiwania złota w masie danych

Analiza dużych zbiorów danych to szukanie igły w stogu siana. Nadchodzą jednak nowe rozwiązania, które zmienią zasady wyszukiwania w strumieniu informacji. Czytaj więcej »

Różne oblicza ochrony bazy danych

Bezpieczeństwo bazy danych zależy nie tylko od starań producenta. Na ogólne zagrożenie ma wpływ poziom nadanych uprawnień, a także codzienna praca administratorów. Czytaj więcej »

Co nowego w MySQL

W wersji MySQL 5.6 Release Candidate Oracle poprawił wydajność, skalowalność, pasmo, a także udostępnił liczniki umożliwiające bardzo dokładną analizę pracy bazy przy dużym obciążeniu. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Trudna sztuka integracji

Głównym wyzwaniem dla dużych miast na najbliższe lata jest integracja systemów IT urzędów i podległych jednostek. Duże trudności mogą sprawiać organizacja i mentalność. Czytaj więcej »

Orange zapewnia łączność na drogach

System viaTOLL pozwala kierowcom wnosić elektronicznie opłaty za korzystanie z sieci dróg płatnych. Został wdrożony na polskich drogach przez Kapsch Telematic Services. Czytaj więcej »

Auchan z systemem wideokonferencyjnym

W 15 sklepach w Polsce i siedzibie głównej firmy w podwarszawskim Piasecznie Auchan wdrożył rozwiązanie wideokonferencyjne Polycom RealPresence Platform. Czytaj więcej »

Microsoft Dynamics AX wspiera branżę rolniczą

Wdrożenie systemu ERP w firmie Osadkowski-Cebulski, zajmującej się zaopatrzeniem branży rolniczej w produkty i usługi, rozpoczęło się w lipcu br. i potrwa do I kw. 2013 r. System Microsoft Dynamics AX 2009 ma objąć obszary: finansów, księgowości, projektów, sprzedaży i łańcucha dostaw, CRM oraz obiegu dokumentów. Czytaj więcej »

Koleje Śląskie sprzedają bilety przez internet

1 października br. Koleje Śląskie, spółka obsługująca przewozy na terenie województwa śląskiego, uruchomiła portal internetowej sprzedaży biletów. Czytaj więcej »

Zintegrowana wiedza o wodociągach i kanalizacji

Korzyścią z wdrożenia oprogramowania Business Intelligence w spółce PEWIK Gdynia jest ułatwienie dostępu do informacji na temat usług zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków. Czytaj więcej »

Architekci zmian

Bank Ochrony Środowiska zbudował architekturę IT, której fundamentem jest system centralny. Czytaj więcej »

Agencje i agenci

Kiedyś władały tym wielkie agencje, które w nazwie miały nawet przymiotnik "telegraficzne". Czytaj więcej »

Opinie

Dzisiaj i za dziesięć lat

Właśnie dzisiaj, może nawet przed chwilą, w jakimś akademiku zbudził się student. Czytaj więcej »

Cyfrowy świat

Wszystko robi się coraz bardziej cyfrowe. Chociaż może nie wszystko, bo liczby, składając się z cyfr, same cyframi nigdy nie będą. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...