powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

NetWorld Guide 10/2012, 15 października 2012
NetWorld Guide 10/2012
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Efektywność energetyczna w centrum danych. Zasilanie i chłodzenie

NetWorldChoć wartość wynikająca z wdrożenia konkretnych rozwiązań i możliwość uzyskania realnych oszczędności istotnie zależy od firmy i wykorzystywanego przez nią systemu do przetwarzania danych, ale każdy powinien zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące najlepszych praktyk i dostępnych na rynku rozwiązań, które już są lub w najbliższej przyszłości staną się standardem.

Efektywność energetyczna w centrum danych

Modernizacja infrastruktury

Zasady projektowania fizycznej architektury nowoczesnych centrów danych, a w szczególności systemów zasilania i chłodzenia, są systematycznie modyfikowane. Można zauważyć stopniowe odejście od utrwalonych przez lata rozwiązań klasycznych. Wynika to m.in. z rozwoju technologii serwerowych i popularyzacji rozwiązań wirtualizacyjnych. Czytaj więcej »

Zasilanie i chłodzenie centrum danych:oszczędzić można łatwiej niż się wydaje

Systematycznie rośnie liczba firm, które zdecydowały się na inwestycję w energooszczędne serwerownie i centra danych. W efekcie jest coraz więcej informacji o tym jak promowane przez producentów rozwiązania sprawdzają się w praktyce, a nie tylko teorii. Większość raportów dotyczących tego tematu prezentuje opinie pozytywne i zachęcające do korzystania z nowoczesnych rozwiązań. Czytaj więcej »

Modularne, zarządzane, zautomatyzowane

Architektura modularna zwiększa możliwości skalowania systemu i odporność na awarie, a także istotnie skraca szybkość wdrożenia. Jest ona coraz szerzej wykorzystywana również w przypadku infrastruktury centrum danych. Dotyczy to zarówno kompletnych rozwiązań jak i ich elementów, np. zasilaczy UPS lub systemów klimatyzacji. Czytaj więcej »

Gorące znaczy energooszczędne

Gorące znaczy energooszczędne

Zwiększanie temperatury w centrach danych to dość łatwy i ostatnio modny sposób na uzyskanie oszczędności w zużyciu energii przez systemy chłodzenia. Praktyczne doświadczenia w tym zakresie są pozytywne, choć należy pamiętać o potencjalnych zagrożeniach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...