powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 10/2012, 15 października 2012
10/2012
Bezpieczeństwo
Kompleksowa ochrona nośników danych

Kompleksowa ochrona nośników danych

Problem utraty ważnych informacji jest już w zasadzie na co dzień dostrzegany w organizacjach i coraz częściej wdraża się mechanizmy (proceduralne oraz techniczne) mające ograniczać to ryzyko, również wobec zasobów mobilnych. Na stawiane często proste pytanie: jak chronić elektroniczne nośniki informacji? Pada zwykle krótka odpowiedź: szyfrować. Ale jakie są możliwości w tym... Czytaj więcej »

Centrum danych
DFS: porządek w systemie plików i stabilna praca serwerów

DFS: porządek w systemie plików i stabilna praca serwerów

Jak administratorzy sieci mogą ułatwić sobie życie i lepiej zorganizować dostęp do zasobów plikowych przez sieć? Rozwiązaniem, które zapewni elastyczność i niezawodność w udostępnianiu plików wszystkim użytkownikom oraz bezpieczną pracę serwerów plików jest rozproszony system plików DFS (Distributed File System). Przypominamy, na czym polega jego działanie, jak go... Czytaj więcej »

Jakość usług cloud computing

Jakość usług cloud computing

Bezpieczeństwo i niezawodność systemów cloud computing budzi największe obawy użytkowników. W dużym stopniu zmniejszyć je może odpowiednio skonstruowana umowa SLA (Service Level Agreement), określająca precyzyjnie poziom jakości świadczonych usług w chmurze. Prezentujemy kwestie, które warto omówić z dostawcą usług cloud computing zanim podpiszemy z nim umowę SLA. Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Jak skutecznie wdrożyć 802.1X

Jak skutecznie wdrożyć 802.1X

Wdrożenie i obsługa uwierzytelniania 802.1X w naszej niewielkiej sieci może być wyzwaniem. Jeśli jednak zastosujemy się do pewnych wskazówek, to możemy zaoszczędzić czas, pieniądze i niepotrzebne stresy. Czytaj więcej »

Sieci
Ruch multicast w sieci

Ruch multicast w sieci

Użytkownicy mają coraz większy apetyt na multimedia, więc operatorzy muszą modernizować infrastrukturę, by była w stanie dostarczać jednocześnie internet, telefon, telewizję (2D/3D, SD/HD) oraz VoD. Potrzebne do tego technologie są skomplikowane i dużym wyzwaniem staje się zapewnienie jakości usług (QoS) oraz odpowiedniej przepustowości infrastruktury. Wiele problemów rozwiązuje... Czytaj więcej »

Wirtualizacja i elastyczna infrastruktura sieciowa

Wirtualizacja i elastyczna infrastruktura sieciowa

Szybko przyrastającej liczbie wirtualnych maszyn musi towarzyszyć elastyczna infrastruktura sieciowa oraz pojemne rozwiązania do przechowywania danych. W przeciwnym razie możemy szybko dotrzeć do granic możliwości systemu. Nowe technologie wirtualnych sieci mają zadanie elastycznie rozciągać te granice. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Firewalle nowej generacji coraz wydajniejsze

Firewalle nowej generacji coraz wydajniejsze

Zapory sieciowe nowej generacji NGFW (Next-generation firewalls) mają wykrywać ataki na poziomie aplikacyjnym, wymuszać polityki dostosowane do aplikacji, zapewniając jednocześnie wysoką przepustowość przy włączonych mechanizmach UTM. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Wiemy, czego potrzebujesz, bo wiemy o tobie dużo!

Wiemy, czego potrzebujesz, bo wiemy o tobie dużo!

Czy zdarzyło Wam się zobaczyć na jakimś serwisie internetowym reklamy produktów oglądanych wcześniej zupełnie w innym miejscu? Na pewno się zdarzyło. Może to przypadek? Raczej nie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...