powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Raport specjalny Polski rynek usług IT, 28 września 2012
Raport specjalny Polski rynek usług IT Computerworld nr Raport specjalny Polski rynek usług IT
Prezentacje firmowe

Raport Polski rynek usług IT 2012

ComputerworldKompletny przewodnik po usługach dostępnych w modelu cloud computing. Prezentujemy porównanie dostępnych w Polsce ofert rozwiązań typu Software-as-a-Service (40 dostawców), Infrastructure-as-a-Service (30 firm) oraz Platform-as-a-Service (8 producentów). Prezentujemy także przykłady trzech wdrożeń chmury w firmach Danone (Unified-Communications-as-a-Service) oraz Grupie Azoty i Spółdzielczej...

Rynek usług

SaaS, tym razem naprawdę

Po latach niezbyt udanych prób polski rynek wreszcie dojrzał do oferty oprogramowania jako usługi, a usługodawcy potrafią już przedstawić dojrzałą propozycję biznesową. Czytaj więcej »

Infrastruktura - podstawa wszystkich chmur

Działający na polskim rynku dostawcy są już gotowi udostępniać na żądanie - za pośrednictwem internetu - zasoby pamięci i mocy obliczeniowej maszyn wirtualnych. Nowe modele oznaczają stopniowe odchodzenie od wynajmowania fizycznego sprzętu. Czytaj więcej »

Prezent dla programisty

Analitycy Gartnera są zdania, że usługi typu Platform-as-a-Service skazane są na sukces. Co więcej, uważają, że ten właśnie fragment rynku będzie rozwijał się najszybciej. Czytaj więcej »

Usługi telefoniczne w chmurze

Firma Danone rozpoczęła w Polsce wdrożenie rozwiązania typu Unified-Communications-as-a-Services . Od 2 miesięcy korzysta z tej usługi biuro spółki Żywiec Zdrój SA, należącej do Danone. Czytaj więcej »

Bank zrzeszony w systemie

SGB-Bank zakończył pilotaż projektu chmury prywatnej. Docelowo udostępni w niej 207 zrzeszonym bankom spółdzielczym nowy system transakcyjny def3000. Czytaj więcej »

Chemiczna chmura prywatna

Transformacja i konsolidacja środowisk informatycznych Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach, Zakładów Chemicznych "Police" oraz ZAK w Kędzierzynie-Koźlu ma przynieść standaryzację i optymalizację procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Zanim dane wyślesz w chmury

Przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej - cloud computing - rozpala wyobraźnię nie tylko informatyków lecz także przedsiębiorców. Decydując się na ten model obsługi IT muszą jednak wziąć pod uwagę ochronę danych osobowych. Czytaj więcej »

Projekt w chmurze czy chmura w projekcie?

Z punktu widzenia mnogości dostępnej funkcjonalności w chmurze wydaje się, że dostępny potencjał rozwiąże nasze problemy i potencjalnie tak jest, ale pamiętajmy, że korzyść pojawia się dopiero wtedy, gdy umiejętnie skorzystamy z potencjału, a to już jest zagadnienie nie technologiczne, ale biznesowe. Czytaj więcej »

Chmura wciąż mało znana

Choć cloud computing jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w IT, o którym mówi się od co najmniej 4-5 lat, wciąż nie ma na ten temat wystarczającej wiedzy w Polsce. Obawy zaś przed wykorzystaniem tego modelu dostarczania rozwiązania często są niesłuszne. Pokazują to przykłady zastosowania cloud computing, o których mówili uczestnicy debaty redakcyjnej "Computerworld". Czytaj więcej »

Zwinne podejście w projektach SaaS

Rozmowa z Marcinem Tyburskim, prezesem zarządu MWT Solutions. Czytaj więcej »

Konsekwencje decyzji o wejściu w chmurę

Hasło "skorzystajmy z chmury" jest tylko początkiem reakcji łańcuchowej. A to, czy ten łańcuch będzie łańcuchem napędowym, czy też łańcuchem z kulą u nogi dla naszej firmy, zależy tylko od nas. Czytaj więcej »

Dojrzałe doradztwo

Wybór firmy doradczej, która stanie się dla nas rzeczywistym partnerem w biznesie, nie jest łatwy, a informacje o zakresie oferowanych przez nią usług nie wystarczają do podjęcia właściwej decyzji. Radzimy, co zrobić. Czytaj więcej »

Zarządzanie ryzykiem w projektach usługowych

Cele projektu usługowego narażone są na ryzyko, sam projekt jest także czynnikiem ryzyka w osiąganiu celów organizacji dostawcy i klienta. Czytaj więcej »

Umowy IT a model agile

Mimo że pewnego rodzaju standardowe wzory umów z dostawcami rozwiązań IT zostały już wypracowane, to powstaje pytanie, czy pozostają one w mocy w przypadku nowszych metod prowadzenia projektów Agile Management. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...