powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 26-2012, 28 września 2012
26-2012 Computerworld nr 26-2012
LIDER INFORMATYKI

Koniec prostych projektów

W każdym roku zgłoszenia do konkursu Lider Informatyki mają inny charakter, uwypuklają inne parametry i cechy wdrożeń IT. Jakie obecne trendy i zjawiska zauważyli jurorzy konkursu? Czytaj więcej »

W procesie bankowych zmian

Największy bank w naszym kraju, PKO Bank Polski, dzięki sprawnej informatyce ma szansę jeszcze bardziej zdystansować konkurencję. Czytaj więcej »

Innowacje w prostych rozwiązaniach

Korzystanie z usług bankowych powinno być proste i wygodne. To jeden z powodów, dla których Citi Handlowy sięga po rozwiązania informatyczne. Czytaj więcej »

Informacja napędza paczki

Siódemka od lat ma sprawną informatykę. Konsekwentnie ją poprawia, aby zaproponować nowe usługi, które przyciągną kolejnych klientów albo zwiększą lojalność obecnych. Czytaj więcej »

Ruch w dobrym kierunku

Ruch należy do nielicznych przedsiębiorstw, które prowadzą tak skomplikowane projekty IT i tak logicznie ze sobą powiązane. Można powiedzieć, że informatyka podniosła tę firmę z kolan. Czytaj więcej »

Integracja umożliwia rozwój

Firma Prevac w sposób kompleksowy podeszła do informatyzacji i integracji rozwiązań IT. Z systemu ERP korzystają wszystkie działy. Pomiędzy nimi jest pełna wymiana danych. Czytaj więcej »

Bank w chmurze prywatnej

Bank Spółdzielczy w Tczewie, choć ma za sobą ponad 100 lat działalności, jest jednym z pionierów w wykorzystaniu rozwiązań cloud computing w Polsce. Czytaj więcej »

Zintegrowana oferta turystyczna

Wdrożenie w Travelplanet.pl nowej platformy do sprzedaży usług turystycznych przyniosło efekty w postaci wzrostu przychodów firmy o 33 procent. Czytaj więcej »

Lekarze i pacjenci w systemach

Bez ciągłości działania IT obsługa pacjentów w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II nie byłaby możliwa. Wszystkie czynności mają odzwierciedlenie w systemach IT. Czytaj więcej »

Niech przemieszczają się dane

Celem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie jest stworzenie regionalnego centrum opisowego RTG, które świadczyłoby zdalnie konsultacje dla innych placówek. Czytaj więcej »

Mocne podstawy IT

Lubelski Szpital Kliniczny nr 4 gruntownie się informatyzuje. Zaczął od stworzenia nowego data center i integracji systemów szpitalnych. To dobre podstawy do wdrażania dalszych rozwiązań. Czytaj więcej »

Informatyka wysokich lotów

Zakłady przemysłu lotniczego WSK PZL-Rzeszów SA to lider w produkcji części, modułów i silników lotniczych. Wzorem dla całej korporacji ma szansę stać się rzeszowski dział IT. Czytaj więcej »

Kompletna informacja o procesie

Należąca do amerykańskiego koncernu lotniczego Sikorsky spółka PZL Mielec musi działać według ściśle usystematyzowanych zasad. Mimo to mielecki zespół IT zachowuje sporą samodzielność. Czytaj więcej »

Widać wierzchołek góry lodowej

Za udostępnionymi klientom rozwiązaniami informatycznymi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych stoją rozległe zmiany organizacyjne. Czytaj więcej »

Szybka odprawa na granicy

Dzięki zintegrowanemu dostępowi do informacji na wszystkich przejściach granicznych Straż Graniczna usprawniła i przyspieszyła odprawę podróżnych. Czytaj więcej »

Miasto integruje systemy

Każde nowe wdrożenie systemu informatycznego w Urzędzie Miejskim w Zabrzu musi być spójne z już istniejącymi rozwiązaniami. Czytaj więcej »

Pozytywna energia informatyki

Grupa Energa zamierza być liderem pod względem jakości obsługi klientów i sprzedaży usług. W osiągnięciu tych celów ma jej pomóc odpowiednie wykorzystanie informatyki. Czytaj więcej »

Integracja złożoności

W spółce Gaz-System udało się w zakładanym czasie i budżecie zrealizować bardzo złożone wdrożenie systemu ERP. Czytaj więcej »

Siła w procesach

Dzięki ścisłej kontroli procesów, IT w ING Banku Śląskim może coraz lepiej wspierać jego biznesowy rozwój. Czytaj więcej »

Cała firma w komputerze

W firmie Synthos dział IT pełni rolę "porządkowego" w procesach biznesowych. Pozwala usystematyzować działania całej organizacji, ułatwia komunikację, usprawnia pracę i procesy. Czytaj więcej »

Na przekór schematom

Sukces Alior Banku to mieszanka innowacji i zapału jego twórców, którzy postanowili udowodnić, że wciąż można pokazać nowe oblicze bankowości. Czytaj więcej »

Wiadomości

Strategia Qumak-Sekom na lata 2013-2016

Qumak-Sekom skupi się na dużych, dochodowych projektach. W ten sposób chce zwiększyć swoje przychody. W ubiegłym roku wyniosły one 384 mln zł, w tym roku mają wzrosnąć do 450 mln, a w roku 2016 do 660 mln zł. Czytaj więcej »

Janusz Filipiak ma najwyższe zarobki w branży

Wśród firm, które w 2011 r. najlepiej wynagradzały menedżerów znalazły się Comarch i Asseco Poland - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek IT notowanych na GPW w Warszawie w 2011 roku". Wydany jest on przez firmę Sedlak&Sedlak. Czytaj więcej »

Targi CeBIT w 2013 roku pod znakiem "shareconomy"

"Shareconomy" ma być przewodnim motywem targów CeBIT 2013. To hasło oznacza dzielenie się wiedzą, wspólne korzystanie z zasobów intelektualnych i wymianę doświadczeń jako nową formę współpracy. Czytaj więcej »

Komunikacja zunifikowana rośnie o 20% rocznie

Coraz więcej polskich firm, stosujących tradycyjne rozwiązania komunikacyjne, migruje do systemów Unified Communications, wykorzystujących protokół IP i umożliwiających obsługę klienta za pomocą wielu kanałów kontaktu. Czytaj więcej »

Innowacje, integracje, inspiracje na IV Kongresie Netii

Podczas tegorocznego Kongresu "Biznes to rozmowy" będzie mowa m.in. o tym, jak wykorzystać chmurę obliczeniową i usługi Unified Communications do budowy nowych modeli biznesowych i wspierania współpracy wewnątrz organizacji. Czytaj więcej »

W Polsce powstało centrum kompetencyjne SAP HANA

Firma SID Group uruchomiła pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum kompetencji SAP HANA. W ośrodku pracują specjaliści zajmujący się wdrożeniami technologii in-memory, a także rozwojem narzędzi biznesowych i analitycznych SAP. Czytaj więcej »

Asseco Poland kupi ZETO Białystok

Zarząd Asseco Poland poinformował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie nabycia akcji stanowiących 99,88% kapitału zakładowego Centrum Informatyki ZETO w Białymstoku. Zatrudniająca ponad 200 osób spółka w 2011 r. osiągnęła przychody na poziomie 71 mln zł, a jej zysk netto sięgnął 4 mln zł. Czytaj więcej »

Boni: sygnał cyfrowy może

Sygnał analogowy telewizji naziemnej będzie stopniowo wyłączany w poszczególnych regionach kraju. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...