powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 24-2012, 18 września 2012
24-2012 Computerworld nr 24-2012
W centrum uwagi
Metodyki na czasy kryzysu

Metodyki na czasy kryzysu

Agile, czyli zwinne metodyki zarządzania projektami, kojarzone głównie z inżynierią oprogramowania, coraz częściej są wykorzystywane w projektach biznesowych. Szczególnie w projektach innowacyjnych, obarczonych dużym ryzykiem, niepewnością i zmiennością. Czytaj więcej »

Nie musisz być na 100% Agile

O rozwoju zwinnych metodyk zarządzania projektami i ich wykorzystaniu w biznesie mówi Arie van Bennekum, ekspert zwinnych metodyk i współautor Manifestu Zwinnego Wytwarzania Oprogramowania. Czytaj więcej »

Wiadomości

Sygnity zbuduje system e-Podatki

Firma Sygnity wygrała przetarg Ministerstwo Finansów na budowę, wdrożenie i utrzymanie sytemu e-Podatki wraz z usługami dodatkowymi. Wartość oferty złożonej przez spółkę to 232 mln zł brutto. Czytaj więcej »

Spółka Comarchu zbuduje chmurę dla Ministerstwa Finansów

Należąca do Grupy Comarch spółka CA Consulting ma zbudować kompletne środowisko informatyczne dla radomskiego Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów. Czytaj więcej »

Nowy szef polskiego Ericssona

Stanowisko prezesa firmy Ericsson w Polsce objął Oliver Kanzi. Czytaj więcej »

W Berlinie o konsumenckim ICT

Targi IFA pokazały, że producenci dobrze odgadują oczekiwania klientów. Ci chcą konkretnych rozwiązań bez zaprzątania sobie głowy szczegółami technicznymi. Czytaj więcej »

Wspólne dogęszczanie radia

Komisja Europejska powróciła do kwestii współdzielenia pasma radiowego. Nowe podejście w postaci stosowania aktywnych zachęt to zapowiedź głębszych zmian w gospodarce. Czytaj więcej »

Coraz płytsza woda dla grubych ryb

Pierwsza połowa roku była dobra dla producentów oprogramowania. Ale największe firmy mogą mieć problem, bo spadła liczba dużych kontraktów. Czytaj więcej »

Z Krynicy bije zdrowie dla Europy

Dwie trzecie środków z Unii powinniśmy przeznaczać na podnoszenie konkurencyjności, resztę na rozwój biedniejszych regionów. Na cyfrową administrację powinien wystarczyć 1% - mówił w Krynicy Michał Boni. Czytaj więcej »

En Face: dr Rafał Dalewski

… z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, pracuje nad latającymi mikrorobotami do zapylania roślin Czytaj więcej »

Technologie

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Od problemu do pełnej migracji

W BancVue przeprowadzono migrację systemu wirtualizacji. Przyczyną nie była chęć cięcia kosztów, ale konieczność rozwiązania problemów technicznych. Czytaj więcej »

Jak zastąpić BlackBerry

Smartfony firmy RIM przez lata miały opinię doskonałych urządzeń dla biznesu. Dziś ich producent ma problemy, a podobne możliwości oferuje niemal każdy telefon z odpowiednimi aplikacjami. Czytaj więcej »

Niższe opóźnienie i lepsza przepustowość

Wielooddziałowa firma korzystająca z wirtualnych sieci prywatnych często ma problemy z przepustowością WAN. Rozwiązaniem może być optymalizacja ruchu za pomocą akceleratorów sieci. Czytaj więcej »

Active Directory w chmurze

Rozwiązania chmurowe Microsoftu koncentrowały się do tej pory na zadaniach związanych z aplikacjami webowymi. Obecnie trwa wprowadzanie do chmury także obsługi usług katalogowych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

ERP przy produkcji kruszyw drogowych

Slag Recycling to jeden z największych producentów kruszyw drogowych w Polsce. Czytaj więcej »

Trafniejsze prognozowanie sprzedaży gazu

W pierwszej połowie br. zakończono wdrożenie narzędzi analitycznych Oracle w spółce BałtykGaz. Jeden z największych polskich dostawców gazu płynnego zdecydował się na uruchomienie wyspecjalizowanych narzędzi analitycznych ze względu na rosnącą skalę działalności. Są one wykorzystywane w kontekście kompleksowego prognozowania sprzedaży, monitorowania bieżącego wykonania... Czytaj więcej »

Analityka dla wrocławskich wodociągów

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) we Wrocławiu to jeden z największych w kraju dostawców wody i oczyszczania ścieków. Skala działalności spółki przekłada się na ilość informacji podlegających analizom zarządczym i finansowym. Czytaj więcej »

Linux zwiększył wydajność ERP

Kontakt-Simon, z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach, to jeden z największych polskich dostawców gniazd elektrycznych, puszek i łączników montażowych. Czytaj więcej »

Wdrożyli u siebie zaoferowali innym

Informatyzacja procesów biznesowych i produkcyjnych pozwoliła firmie Fideltronik obniżyć pozaprodukcyjne koszty działalności co najmniej o 50%. Czytaj więcej »

E-polecony

Pisałem kiedyś w tym miejscu o poczcie norweskiej, która podjęła się roli centrum przesyłania faktur między partnerami biznesowymi, odbierając i dostarczając fakturę w postaci i formacie wybranym przez jej nadawcę i odbiorcę. Czytaj więcej »

Inżynieria wartości

Większość firm jest przekonana o pozytywnych efektach zaawansowanych projektów IT, ale tylko nieliczne stosują referencyjne strategie zarządzania wartościowaniem dla takich przedsięwzięć. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Czym zastąpić hasło do systemu

Żadna technologia uwierzytelniania nie oferuje takiej skuteczności, by można było całkowicie zastąpić nią hasła. Alternatywne metody także nie zawsze się sprawdzają. Czytaj więcej »

Opinie

Patenty. Game over!

Siadłem dziś po południu z córką i namalowaliśmy razem domek. Taki z drzwiami i oknami. Miał komin, ogród, a w nim drzewo. Czytaj więcej »

Ułuda automatyzacji

Nowoczesnymi urządzeniami sterują komputery na podstawie danych zebranych z czujników. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...