powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 09/2012, 17 września 2012
09/2012
Bezpieczeństwo
I strzeż laptopa swego

I strzeż laptopa swego

Dla wielu osób przenośne komputery stały się podstawowym narzędziem pracy. Zgromadzone na nich dane często zawierają ważne informacje o działalności firmy, jej strukturze czy planowanych działaniach biznesowych. Dlatego tak istotne jest, aby laptop był maksymalnie zabezpieczony przed nieuprawnionym dostępem. Czytaj więcej »

Uwaga na mobilne oszustwa

Uwaga na mobilne oszustwa

Rozwój działalności i usług e-commerce, sprawiają, że od kilku lat przybywa cyberprzestępców specjalizujących się w mobilnych fałszerstwach. Przybliżamy wektory ataków na serwisy transakcyjne - ze szczególnym naciskiem na zagrożenia pochodzące z urządzeń mobilnych, prezentujemy stosowane mechanizmy autoryzacji oraz podajemy kilka praktycznych, antyfraudowych rad. Czytaj więcej »

Centrum danych
Ciągłość działania - sposoby fizyczne i wirtualne

Ciągłość działania - sposoby fizyczne i wirtualne

Organizacje, których funkcjonowanie w dużym stopniu opiera się na systemach informatycznych, muszą wiedzieć, jak zapewnić ciągłość działania biznesu (Bussines Continuity) na wypadek awarii. Skutkiem wdrażania odpowiednich polityk, procedur i technik może być proste działanie - jak odtworzenie systemu z kopii awaryjnej, ale także tak skomplikowane - jak przełączenie na zapasowe... Czytaj więcej »

Hadoop - a co to takiego?

Hadoop - a co to takiego?

Otwarta platforma Apache Hadoop cieszy się ogromnym zainteresowaniem największych producentów sprzętu oraz oprogramowania. Większość z nich już wprowadziła lub planuje wdrożenie rozwiązań wykorzystujących tę technologię. Użytkowników Hadoop na razie nie jest wielu, ale jest wśród nich sporo znanych firm. Dlatego nie należy lekceważyć tej platformy oraz potencjalnych korzyści... Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Backup lokalny i w chmurze - najlepsze praktyki

Backup lokalny i w chmurze - najlepsze praktyki

Firmy wciąż chcą podnosić swoje możliwości w zakresie przywracania danych i odtwarzania systemów. Ponieważ budowa kompletnego rozwiązania do backupu i archiwizacji może być bardzo kosztowna, warto oprzeć je częściowo na usługach udostępnianych w chmurze, ale tylko tych, które są oferowane przez solidnych partnerów. Backup w chmurze może doskonale uzupełnić lokalne... Czytaj więcej »

Sieci
Jak zostać lokalnym ISP?

Jak zostać lokalnym ISP?

Niemal w każdej miejscowości w Polsce świadczone są usługi dostępu do internetu, czasami nawet przez kilku dostawców lokalnych. Szacuje się, że ISP działający lokalnie dostarczają internet do około miliona odbiorców. Praktycznie każdy z odpowiednią dawką wiedzy może zostać lokalnym operatorem. Oczywiście, z technicznego punktu widzenia, ponieważ ekonomia tego przedsięwzięcia... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Arkeia Network Backup

W dobie przetwarzania ogromnych ilości informacji skuteczny system backupu jest podstawowym elementem każdej infrastruktury IT. Obecnie wiele firm oferuje bardziej, bądź mniej funkcjonalne rozwiązania tego typu. Najważniejsze, aby spełniały one podstawowy warunek - odtworzenie najbardziej aktualnych danych w przypadku awarii, reszta to dodatek usprawniający ten cel (ale w praktyce... Czytaj więcej »

PHP - jak tworzyć skalowalne aplikacje

PHP - jak tworzyć skalowalne aplikacje

Siła PHP w połączeniu z bazą danych RDBMS polega na możliwości tworzenia głównych elementów aplikacji niedużym kosztem i w krótkim czasie. Niestety domyślne środowisko uruchomieniowe PHP nie jest skalowalne, przez co w przypadku bardziej skomplikowanych aplikacji po prostu niewystarczające. Chmura oraz wykorzystanie baz danych NoSQL mogą w tym zakresie znacznie zwiększyć... Czytaj więcej »

Zbuduj swój linuksowy serwer w chmurze

Zbuduj swój linuksowy serwer w chmurze

Jest wiele rodzajów serwerów linuksowych. Do pracy z tymi najbardziej skomplikowanymi przydaje się certyfikat, taki jak np. Red Hat Certified Engineer (RHCE). Wiele z tych serwerów wymaga czegoś więcej niż pobrania z internetu dystrybucji, wypalenia płytki, zainstalowania i uruchomienia maszyny. Co robić jednak, jeśli mamy do wykonania jakąś bardzo pilną serwerową robotę, którą... Czytaj więcej »

Świat w sieci
Firewall - niezbędny przeżytek?

Firewall - niezbędny przeżytek?

Kilka lat temu grupa niezależnych ekspertów ds. bezpieczeństwa zrzeszona w Jericho Forum zgłosiła swoje wątpliwości co do skuteczności firewalli jako ochrony granicy sieci w nowych warunkach internetowego biznesu. Koncepcja zwana De-Perimeterization zakładała, że dotychczasowy model nie spełnia swojej roli i powinien zostać zastąpiony przez elementy ochrony wewnętrznej, jako... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...