powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 07-08/2012, 12 lipca 2012
07-08/2012
Bezpieczeństwo
Mobilna rewolucja - BYOD u bram!

Mobilna rewolucja - BYOD u bram!

Terminem BYOD (Bring Your Own Device) określa się zjawisko wykorzystywania prywatnych urządzeń pracowników do celów służbowych. Ten dynamicznie rozwijający się trend budzi niemały niepokój administratorów zarządzających sieciami, w których dotychczas pracowały głównie ustandaryzowane komputery firmowe. Wszystkie organizacje, gdzie pojawia się model BYOD, powinny dobrze... Czytaj więcej »

Realne zagrożenia wirtualizacji

Realne zagrożenia wirtualizacji

Obecnie trudno wyobrazić sobie organizację, która nie ma farmy platform wirtualnych lub nie jest w trakcie przenoszenia zasobów fizycznych do wirtualnych. Jednak, gdy oddajemy kontrolę nad wieloma zasobami (często krytycznymi) w ręce jednego zarządcy, budzi to duże obawy specjalisty ds. bezpieczeństwa. Czy słusznie? Postaramy się na to odpowiedzieć, prezentując podstawowe zagrożenia... Czytaj więcej »

Centrum danych
Serwery x86... a może platforma ARM?

Serwery x86... a może platforma ARM?

Kolejne generacje układów serwerowych x86 oferują większą wydajność, ale pod względem energooszczędności już za kilka lat przełomu mogą dokonać nowe platformy wykorzystujące układy ARM, Nvidia Tesla lub Atom. Czytaj więcej »

Komunikacja
Systemy telepresence wypierane przez tańsze alternatywy

Systemy telepresence wypierane przez tańsze alternatywy

Zbyt długie oczekiwanie na zwrot z inwestycji i niechęć do wydawania pieniędzy w czasach globalnej recesji mocno ograniczają popyt na zaawansowane, najdroższe systemy teleobecności. Popularność zdobywają tańsze rozwiązania, które oferują coraz lepszą funkcjonalność (rozdzielczość HD, praca grupowa) i w wielu przypadkach całkowicie odpowiadają wymaganiom współczesnego... Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Cienki klient dla małej firmy

Cienki klient dla małej firmy

Historia zatoczyła koło. Technologia tzw. cienkiego klienta (thin client) przypomina początki IT, kiedy połączenia z pierwszymi komputerami odbywały się zdalnie poprzez terminale klienckie. Obecnie dane i aplikacje coraz częściej są dostępne w chmurze, a do ich obsługi są wykorzystywane urządzenia klienckie, które stanowią tylko końcówki dla aplikacji serwerowych. W tej roli... Czytaj więcej »

Jak drukować taniej, mobilnie i z chmury?

Jak drukować taniej, mobilnie i z chmury?

Nie szybkość, rozdzielczość lub jakość druku, a dodatkowe oprogramowanie i funkcje umożliwiające np. drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych to kierunek, w którym podąża obecnie rozwój systemów drukowania. Z drugiej strony, użytkownicy w coraz większym stopniu zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie cena sprzętu, a koszt eksploatacji jest dla nich największym... Czytaj więcej »

Sieci
Smart Grid - energia z pomocą IT

Smart Grid - energia z pomocą IT

Z powodu wyczerpywania się surowców energetycznych, konieczności ograniczenia strat powstających podczas wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej oraz obaw o stan środowiska naturalnego człowieka (redukcja emisji CO2) powstała idea stworzenia inteligentnych systemów dostarczania energii, powszechnie określana jako "Smart Grid". Czytaj więcej »

Ethernet i GPON w jednej sieci?

Ethernet i GPON w jednej sieci?

Operatorzy zdają sobie sprawę, że powszechnie dziś wykorzystywane technologie xDSL i DOCSIS wkrótce mogą nie podołać wyzwaniom. Telewizja IP w wersji HD, a szczególnie przekazy 3D już teraz wymagają przepustowości rzędu kilkudziesięciu Mb/s. Tak wygórowane parametry spełnia stosunkowo niewiele technologii dostępowych. Czytaj więcej »

Testy i porównania
LOG System - audyt i ewidencjonowanie w jednym

LOG System - audyt i ewidencjonowanie w jednym

Oprogramowanie do ewidencjonowania i audytu infrastruktury informatycznej powinno być na tyle przyjazne w obsłudze, żeby mogły go wykorzystywać osoby bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Powinno być także elastyczne w konfiguracji i dostarczać kompleksowych informacji na temat wykorzystania sprzętu i oprogramowania. Czytaj więcej »

Microsoft System Center 2012

Microsoft System Center 2012

Finalną wersję pakietu System Center 2012 Microsoft zaprezentował po raz pierwszy w kwietniu na konferencji w Las Vegas (polska premiera odbyła się 16 maja). Testy pokazują, że to bardzo wartościowa oferta, w której - w porównaniu do wcześniejszych wersji - pozbyto się złożoności zarówno samego produktu, jak i jego licencjonowania. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Walczmy ze złymi nawykami w IT

Walczmy ze złymi nawykami w IT

Codzienne obcowanie z nowoczesnymi technologiami może przerodzić się w pasję, ale niekiedy doprowadzić do początków uzależnienia. Informatycy czy administratorzy sieci stanowią pod tym względem grupę osób szczególnie narażonych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...