powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 06/2012, 11 czerwca 2012
06/2012
Bezpieczeństwo
Złośliwe oprogramowanie ze stron WWW

Złośliwe oprogramowanie ze stron WWW

Cyberprzestępcy niestrudzenie pracują nad technikami służącymi do wprowadzania na legalne witryny złośliwych kodów, które następnie infekują odwiedzających. By skutecznie z nimi walczyć, warto poznać przestępcze praktyki oraz metody ochrony przed największymi zagrożeniami czyhającymi na stronach webowych. Czytaj więcej »

Centrum danych
8 kroków do stworzenia planu rozbudowy infrastruktury pamięci

8 kroków do stworzenia planu rozbudowy infrastruktury pamięci

Można by pomyśleć, że każdy dział IT ma przygotowaną jakiegoś rodzaju mapę rozwoju posiadanej infrastruktury informatycznej, bez której przecież nie da się uniknąć kosztownych pomyłek przeszacowania bądź niedoszacowania zakupów sprzętowych. W rzeczywistości wcale tak nie jest - bardzo często tego rodzaju mapa nie istnieje. Z prostej przyczyny: niełatwo tworzyć plan rozbudowy... Czytaj więcej »

Komunikacja
Smartfony w bliskim kontakcie

Smartfony w bliskim kontakcie

Wśród rozwiązań mających znaczny potencjał rozwoju smartfonów znajdują się technologie komunikacji bezpośredniej krótkiego zasięgu, takie, jak: NFC, Wi-Fi Direct czy popularny Bluetooth. Możliwości ich wykorzystania jest wiele, od tworzenia sieci ad hoc, dzięki którym użytkownicy mogliby szybko i wydajnie wymieniać między sobą informacje, po dokonywanie płatności... Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Darmowy (prawie) klaster wirtualizacyjny

Darmowy (prawie) klaster wirtualizacyjny

Czy da się wdrożyć środowisko wirtualne minimalizując koszty samego oprogramowania do wirtualizacji? Pójdźmy nawet dalej. Czy można zbudować klaster wirtualizacyjny z funkcjami failover, nie ponosząc zbyt wielkich kosztów na systemy hostów? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania na przykładzie Hyper-V 2008 Server R2. Czytaj więcej »

Sieci
Sieć na stadionie

Sieć na stadionie

Nadchodzące wielkie imprezy sportowe - Euro 2012 oraz Igrzyska Olimpijskie to olbrzymie pole do popisu dla najbardziej zaawansowanych i wydajnych technologii sieciowych. Miliony odwiedzających i miliardy oczekujących na transmisję widzów stawiają bardzo wysokie wymagania przed sieciami. Inteligentne budynki, jakimi stają się stadiony są ogromnym wyzwaniem dla projektantów i wykonawców... Czytaj więcej »

Gigabitowy WLAN w szczegółach

Gigabitowy WLAN w szczegółach

Standard 802.11g praktycznie znika na rynku. 802.11n jest w rozkwicie, ale dochodzi do kresu swoich możliwości. Coraz większym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć nowy standard 802.11ac. Ostateczna specyfikacja nie jest jeszcze gotowa, ale już teraz obiecuje rewolucję porównywalną z przejściem z 802.11g na 802.11n. Choć standard 802.11ac prawdopodobnie nie będzie zatwierdzony przed... Czytaj więcej »

Okablowanie - jak przeżyć w gąszczu norm i standardów

Okablowanie - jak przeżyć w gąszczu norm i standardów

Znajomość specyfikacji i norm dotyczących okablowania strukturalnego jest wiedzą niezbędną dla profesjonalistów zajmujących się sieciami, ale przydatną również dla menedżerów planujących budowę lub modernizację infrastruktury IT. Pod tym względem panuje chaos informacyjny i brak zrozumienia, jakie znaczenie mają różne obowiązujące obecnie normy, specyfikacje i certyfikaty. Czytaj więcej »

Testy i porównania
MIMO 3x3 - trzy szybkie strumienie WiFi

MIMO 3x3 - trzy szybkie strumienie WiFi

Duży wybór na rynku urządzeń bezprzewodowych opartych na standardzie 802.11n przekłada się na duże różnice wydajności poszczególnych produktów. W naszym teście sprawdzamy, jaką poprawę wydajności przynoszą urządzenia MIMO 3x3 w stosunku do MIMO 2x2. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Android - kolos na glinianych nogach?

Android - kolos na glinianych nogach?

Koncern Google potrzebował jedynie kilku lat by z niszowego systemu operacyjnego Android uczynić dominujący standard w segmencie smartfonów. Obecnie ponad połowa sprzedawanych smartfonów opiera się na platformie mobilnej Google. Szybka droga na szczyt często kończy się jednak równie spektakularnym upadkiem. W przypadku Androida można obserwować na rynku pewne zapowiadające to... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...