powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 17-2012, 6 czerwca 2012
17-2012 Computerworld nr 17-2012
W centrum uwagi

Ultraszybka pamięć ratuje serwery

Serwery przetwarzają coraz większe ilości danych. Do ich obsługi potrzeba wydajnych dysków. Dlatego do macierzy dyskowych coraz częściej włącza się ultraszybką pamięć Flash. Zapewnia ona świetne osiągi, ale jest droga. Jak dobrać jej wielkość, by usprawnić pracę serwerów, a jednocześnie nie narazić firmy na niepotrzebne koszty? Czytaj więcej »

Wiadomości

SAP przejmuje za 4,3 mld USD firmę Ariba

Ariba jest twórcą platformy e-commerce oferowanej w modelu chmury. Przychody spółki Ariba w 2011 sięgnęły 444 mln USD. Spółka zatrudnia 2,6 tys. osób. Wartość transakcji zawartych za pomocą jej platformy jest szacowana na 319 mld USD, a skorzystało z niej 730 tys. firm. W 2012 firma spodziewa się wzrostu firm do 1 mln. Czytaj więcej »

Epicor z kolejną generacją systemu ERP

Producent zapewnia, że funkcje wprowadzone w nowej generacji systemu Epicor ERP mają na celu podniesienie komfortu użytkowania i efektywności pracy z systemem. W oprogramowaniu wprowadzono ok. 300 zmian. Czytaj więcej »

IFS inwestuje w mobilność i cloud computing

Koncern IFS zamierza rozwijać możliwości własnych systemów biznesowych pod kątem zapewnienia lepszego wsparcia dla pracowników terenowych. Czytaj więcej »

RIM zwalnia 12% załogi

Producent smartfonów BlackBerry zwolni co najmniej 2 tys. osób. Obecnie Research In Motion zatrudnia 16,5 tys. pracowników. Czytaj więcej »

Rusza 13. konkurs Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Deloitte rozpoczyna zbieranie kandydatur do corocznego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 lipca 2012. Czytaj więcej »

Planet Soft buduje grupę kapitałową

Planet Soft, producent rozwiązań dla sektora MSP planujący debiut na NewConnect, rozpoczął budowę grupy kapitałowej. Firma zamierza kupić kilka spółek IT. "Naszym celem na najbliższy rok jest budowa grupy skupionej wokół Planet Soft i specjalizującej się w najnowocześniejszych technologiach, niestosowanych jeszcze na masową skalę" - mówi Hubert Wochyński, prezes Planet Soft. Czytaj więcej »

MNI przejęła kontrolny pakiet akcji PC Guard

MNI nabędzie 9,55 mln akcji PC Guard za 17 mln zł. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca lipca. Dzięki niej MNI stała się właścicielem także firm Imagis - producenta map cyfrowych i Smart Elektronik - producenta urządzeń do nawigacji SmartGPS. Po przejęciu Grupa MNI chce zostać największym w Polsce dostawcą systemów nawigacji GPS, map cyfrowych i systemów informacji... Czytaj więcej »

Wolna infrastruktura

Komisja Europejska zaprasza do konsultacji w sprawie redukcji kosztów budowy sieci szerokopasmowych. Wydatki na infrastrukturalne roboty budowlane sięgają 80% kosztów powstawania nowych sieci. Czytaj więcej »

Analityka zmienia reguły gry w biznesie

Duże zbiory danych to dla firmy cenny zasób, a nie kłopot - przekonuje Jim Davis, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu SAS Institute. Czytaj więcej »

MAiC chce odzyskać unijne zaufanie

Do końca maja br. w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji miał powstać plan naprawczy dotyczący projektów IT realizowanych w polskiej administracji. Do końca września zaś Komisja Europejska ma podjąć decyzję o ewentualnym odblokowaniu funduszy z 7 Osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Czytaj więcej »

Microsoft nagradza za mobilność i chmurę

W tegorocznym programie "Twoja firma, twoja szansa na sukces" wybierano najlepsze projekty w kategorii Windows Azure oraz Windows Phone. Czytaj więcej »

En face: Piotr Buszka...

... założyciel i prezes specjalizującej się w marketingu wpływu firmy Innect Czytaj więcej »

Technologie

Transakcja plus promocja

Dostarczanie reklam jest coraz trudniejsze. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie personalizowanych reklam do dokumentów, które budzą zainteresowanie odbiorców. Czytaj więcej »

W którą stronę skalować?

W środowisku IT istnieją dwa modele skalowania rozwiązań serwerowych i składowania danych: skalowanie pionowe (scale-up) i poziome (scale-out). Oto najważniejsze zagadnienia związane z tymi strategiami rozwoju. Czytaj więcej »

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Suma wszystkich strachów

Firmy muszą nauczyć się działać w stanie ciągłego zagrożenia atakiem z cyberprzestrzeni. Stan ten nie oznacza ciągłych strat. Trzeba jednak przemyśleć własną strategię bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Utylizacja i recykling odpadów pod kontrolą ERP

Bydgoska firma EUROBAC to jedna z pierwszych polskich spółek wyspecjalizowanych w kompleksowym recyklingu odpadów, także niebezpiecznych. Czytaj więcej »

Microsoft Dynamics NAV w sektorze farmaceutycznym

Łódzka firma Biogened specjalizuje się w produkcji leków neurologicznych, psychiatrycznych i onkologicznych, suplementów diety i dermokosmetyków. Czytaj więcej »

Sagra wspiera sprzedaż zdrowej żywności

Firma Oleofarm Fabryka Zdrowia wykorzystuje rozwiązania Emigo oraz Integra do usprawnienia kluczowych procesów, w tym sprzedaży prowadzonej przez przedstawicieli terenowych. Czytaj więcej »

eSystem 3 w dystrybucji aparatury badawczej

Oprogramowanie firmy Sente usprawnia przepływ informacji i działanie najważniejszych obszarów biznesowych firmy Shim-Pol. Czytaj więcej »

System firmy Macrologic wspiera grupę Linter

Grupa Linter oferuje usługi z zakresu projektowania, produkcji i montażu kompletnych linii transportu ciągłego, zakładów wzbogacania, linii produkcyjnych dla zakładów przemysłowych, kopalni odkrywkowych i głębinowych. Czytaj więcej »

Trzeci sektor w sieci

Organizacje pozarządowe coraz częściej i chętniej korzystają z nowoczesnych technologii. Popularny staje się e-wolontariat, zainteresowanie budzą aplikacje mobilne. Czytaj więcej »

Cała wiedza w systemach

Smay dąży do tego, by cała firmowa wiedza znalazła swoje odzwierciedlenie w systemach informatycznych. Czytaj więcej »

Opinie

Dwa sektory informatyczne

Codziennie rano budzę się, przeglądam wiadomości ze świata informatyki i wpadam w chwilowe rozdwojenie jaźni. Wygląda na to, że mamy w kraju dwa sektory IT, bardzo różne od siebie. Czytaj więcej »

Językowa gimnastyka

Z nazewnictwem jest teraz dosyć kolorowo, bo pojęcia techniczne wkroczyły do życia codziennego, uległy spopularyzowaniu i pewnego rodzaju utylizacji, jak również spolszczeniu, chociaż nie zawsze udanemu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...