powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 05/2012, 14 maja 2012
05/2012
Bezpieczeństwo
Jak skutecznie bronić się przed atakami DoS/DDoS?

Jak skutecznie bronić się przed atakami DoS/DDoS?

Ataki Denial of Service (DoS) i Distributed Denial of Service (DDoS) znane są od wielu lat, jednak w ostatnich miesiącach ich popularność wzrosła za sprawą ruchu Anonymous. Warto przypomnieć, na czym polegają zagrożenia tego typu i w jaki sposób ewoluowały. Po serii ataków, także na polskie witryny, jak grzyby pod deszczu na rynku zaczęły pojawiać się rozwiązania, które według... Czytaj więcej »

Analiza logów: potencjał do wykorzystania

Analiza logów: potencjał do wykorzystania

Zbieranie i analiza logów komputera oraz urządzeń może bardzo pomóc w rozwiązywaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa informacji, zarządzania operacjami, monitorowania aplikacji i lokalizacji problemów systemu, a także w audytach zgodności. Dlaczego tak niewiele organizacji korzysta z tych możliwości? Czytaj więcej »

Komunikacja
Mobile Device Management: od systemu do systemu

Mobile Device Management: od systemu do systemu

Odnotowywane są kolejne rekordy popytu na smartfony i tablety, z których pracownicy korzystają w różnych miejscach i obcych sieciach - zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych. Firmowe działy IT zmuszone są stawić czoła zmianom dokonującym się w środowisku IT. Pomóc im w tym może wdrażanie rozwiązań MDM (Mobile Device Management), służących do centralnego zarządzania... Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
NAS - kupować czy budować?

NAS - kupować czy budować?

Rozwiązania NAS (Network Attached Storage) cieszą się coraz większą popularnością wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Oprócz wielu gotowych rozwiązań, w przypadku mniejszych instalacji równie dobrze mogą się sprawdzić otwarte narzędzia programowe. Jak w każdej dziedzinie współczesnego IT, tak i na rynku mniejszych pamięci masowych producenci oferują rozwiązania... Czytaj więcej »

Sieci
IPoDWDM i OTN - 100 Gb/s i więcej

IPoDWDM i OTN - 100 Gb/s i więcej

Od lat nieustannie rosnąca liczba internautów (do końca roku ma zbliżyć się do 3 mld) oraz informacji krążących w internecie wywołują gwałtowny wzrost ruchu IP w globalnej sieci i powodują, że nasila się presja na zwiększanie przepustowości infrastruktury transportowej. To wymusza poszukiwanie i wdrażanie coraz wydajniejszych rozwiązań komunikacyjnych. Złożone struktury... Czytaj więcej »

Testy i porównania
EMC VNXe 3100: NAS i SAN dla średnich firm

EMC VNXe 3100: NAS i SAN dla średnich firm

EMC jest największym dostawcą pamięci masowych dla przedsiębiorstw, a jego przychody ze sprzedaży storage’u są większe niż zsumowane przychody dwóch najpoważniejszych konkurentów (IBM i NetApp). Jednak chociaż serie Symmetrix i VNX są tak popularne wśród dużych klientów, to firma EMC nie jest postrzegana jako dostawca dla średnich firm (o małych w ogóle zapomnijmy). Zmienić... Czytaj więcej »

Darmowe i komercyjne narzędzia do monitoringu infrastruktury IT

Darmowe i komercyjne narzędzia do monitoringu infrastruktury IT

Wdrażanie technik wirtualizacyjnych, konieczność redukowania kosztów oraz zwiększania elastyczności systemów - te tendencje w świecie IT sprawiają, że jeszcze bardziej wzrasta znaczenie monitoringu infrastruktury fizycznej, odgrywającego kluczową rolę w utrzymaniu ciągłości pracy systemów informatycznych w firmie. Z pomocą przychodzą tu zarówno bezpłatne, jak i komercyjne... Czytaj więcej »

Świat w sieci
Koniec Windows XP początkiem problemów?

Koniec Windows XP początkiem problemów?

Microsoft oficjalnie potwierdził, że za dwa lata definitywnie zakończy się era Windows XP - systemu operacyjnego, który zyskał uznanie tak wielu konsumentów i segmentu biznesowego. Jeszcze do tej pory, według marcowych danych NetMarketShare.com, udziały rynkowe XP szacowane są na poziomie 43%. I choć odsetek ten będzie się systematycznie zmniejszać, to z chwilą zaprzestania... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...