powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 13-2012, 8 maja 2012
13-2012 Computerworld nr 13-2012
W centrum uwagi
e-Sąd z odsieczą sprawiedliwości

e-Sąd z odsieczą sprawiedliwości

Polski wymiar sprawiedliwości postrzegany jest jako skostniały i opieszały. Tymczasem kolejne e-usługi udostępniane przez Ministerstwo Sprawiedliwości ułatwiają życie przedsiębiorcom i usprawniają pracę sądów. Czytaj więcej »

Jawność na wieki

Informatyzacja wydziałów ksiąg wieczystych to sukces. Ale czy można pogodzić zasadę ich jawności z możliwościami masowego komputerowego profilowania osób? Czytaj więcej »

Wiadomości

Ruszył pilotaż Platformy Usług Elektronicznych ZUS

Platforma, która umożliwia załatwianie spraw w ZUS przez internet, jest testowana w Ostrołęce i Sosnowcu. Czytaj więcej »

Teradata i SAS ze wspólną ofertą analityki in-memory

Efektem współpracy ma być rozwiązanie sprzętowe Teradata. Wykorzystuje ono mechanizmy przetwarzania danych bezpośrednio w pamięci operacyjnej. Szefowie Teradata podkreślają, że ich podejście do technologii in-memory jest szersze niż rozwiązań konkurencyjnych. Czytaj więcej »

Nokia nie może wyjść na prostą

Fiński koncern zamknął I kwartał 2012 stratą niemal 1 mld euro. Władze spółki zapowiedziały rewolucyjne zmiany w ofercie produktowej. Czytaj więcej »

II Zlot Motocyklowy Branży IT

25-27 maja br. w Ośrodku Wypoczynkowym Pod Lipami w Lidzbarku odbędzie się drugi Zlot Motocyklowy Branży IT. Czytaj więcej »

Wojna patentowa ustali nowe zasady ochrony

Oracle zarzuca Google złamanie patentów na Javę. Google jednak nie wykorzystał jej wprost. Stworzył środowisko, które uruchamia aplikacje Javy. Czytaj więcej »

Państwo bez tajemnic

Otwarty rząd to nie tylko technika dostępu do zasobów informacyjnych administracji. Oczekujemy, że nowe sposoby dystrybucji informacji dadzą więcej wolności i bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

W 2020 ruszy System Informacyjny Państwa

Trzeba zmienić podejście do informatyzacji. Postawić ją na nogach, bo do tej pory stała na głowie - mówi minister administracji i cyfryzacji, co jest też oceną rządów koalicji PO-PSL. Czytaj więcej »

Telekomunikacja rośnie dzięki Euro

Wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego wzrośnie w 2012 roku o 2,26 mld zł - prognozuje firma analityczna Audytel. Czytaj więcej »

Więcej różnorodności w IT

Zarząd T-Systems Polska stara się jak najmocniej zróżnicować zespół. Takie podejście ma podnosić jakość i efektywność pracy. Czytaj więcej »

ENFACE: Mateusz Chrustny

... współtwórca pierwszej na świecie aplikacji na Windows Phone’a, monitorującej stan zdrowia osób chorych na epilepsję Czytaj więcej »

Technologie

Przyszłość danych i serwerów

Wirtualizacja przyniosła wiele zmian w centrach przetwarzania danych. Przed firmami, które z niej korzystają, stoi wiele wyzwań, nieznanych w tradycyjnym data center. Czytaj więcej »

Czas usunąć Flasha ze strony

Animacje i filmy Flash nie są obsługiwane przez iPhone’a i iPada ani przez najnowsze smartfony z systemem Google Android. Coraz więcej firm zastanawia się nad usunięciem Flasha ze swoich stron. Czytaj więcej »

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Zarządzanie

Navireo pomaga budować warszawskie metro

Tor-Kar-Sson, przedsiębiorstwo budujące infrastrukturę szynową odcinków warszawskiego metra, wdrożyło system ERP Navireo firmy InsERT. Czytaj więcej »

Dombal zarządza siecią sklepów z Asseco WAPRO

Firma Dombal, producent i dystrybutor drewna oraz akcesoriów ogrodowych, wdrożyła komplet aplikacji do zarządzania Asseco WAPRO. Czytaj więcej »

Migracja 1 TB danych w firmie TAURON Obsługa Klienta GZE

Migrację bazy danych zawierającej ponad 1 mld rekordów dotyczących 1,2 mln klientów przeprowadziła metodą Big Bang firma Asseco Poland. Czytaj więcej »

Bank BPH z aplikacją do zarządzania finansami osobistymi

Bank BPH udostępnił klientom indywidualnym nową funkcję bankowości internetowej - Asystenta Finansowego. Asystent pokaże klientom na przejrzystych, kolorowych wykresach, jakimi środkami dysponują, na co je wydają i jak mogą zaplanować budżet. Czytaj więcej »

Lotos z platformą Polycom RealPresence

Grupa Kapitałowa LOTOS wdrożyła rozwiązanie RealPresence UC, kompleksową infrastrukturę i oprogramowanie do współpracy wideo w standardzie HD, zintegrowane z Microsoft Lync. Czytaj więcej »

Szybsze procesy, wysokie standardy

Pekaes inwestuje w systemy wspierające sprzedaż, procesy biznesowe i obsługę magazynową. Dzisiaj to głównie informatyka pomaga zachować konkurencyjność na rynku usług logistycznych. Czytaj więcej »

Likwidacja pracowni z unikalną technologią i wiedzą

Chwalimy się osiągnięciami naukowymi, promujemy innowacyjne rozwiązania, ale zamykamy pracownie, które przez ostatnie lata rozwijały unikalne na skalę światową rozwiązania. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Firma jest wasza, ale komputery nasze

Zanim pracodawca pozwoli na wykorzystywanie prywatnych urządzeń do zadań służbowych, powinien dobrze skalkulować korzyści i zabezpieczyć swoje dane. Czytaj więcej »

Firefox zablokuje podatną Javę

Ze względu na wzmożone ataki Mozilla zadecydowała o zablokowaniu nieaktualnej wersji wtyczki Java w opcjach przeglądarki Firefox. Czytaj więcej »

Przestępcy wybierają polskich operatorów

Hakerzy coraz chętniej wykorzystują polskie bezpłatne subdomeny. Podszywają się na nich pod zaufane serwisy, aby wyłudzać poufne informacje. Czytaj więcej »

Opinie

Stawanie się przyczyną

Miałem ostatnio okazję z bliska przyjrzeć się, jak wygląda prawdziwe "życie w chmurze". Czytaj więcej »

Szał wolności

Nawet niezbyt pilny obserwator rzeczywistości dostrzeże, że powstaje coraz więcej przepisów, których stosowanie blokowałoby skutecznie wiele poczynań. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...