powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 12-2012, 24 kwietnia 2012
12-2012 Computerworld nr 12-2012
W centrum uwagi
e-Zdrowie w Polsce i na świecie

e-Zdrowie w Polsce i na świecie

Projekty informatyzacji służby zdrowia realizowane są na świecie z różnym powodzeniem. Skąd Polska mogłaby czerpać wzorce? A może jesteśmy skazani na własne rozwiązania? Czytaj więcej »

Wiadomości

Fundusze UE na projekty IT niewykorzystane nawet w 50%

W 2013 kończy się okres dofinansowania projektów IT z UE. Do końca marca br. wykorzystano 42% kwoty ponad 5 mld zł. Czytaj więcej »

W Szczecinie powstanie Laboratorium Technologii Bezpieczeństwa IT

Placówka stworzona w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum będzie badać zagrożenia systemów IT i szkolić specjalistów do walki z ryzykiem utraty danych. Czytaj więcej »

Z e-podpisem czekamy na Unię

Projekt dyrektywy 1999/93/WE o e-podpisie ujrzy światło dzienne po zakończeniu uzgodnień Komisji Europejskiej, prawdopodobnie w maju br. Czytaj więcej »

Policjant, który "paczy"

Policjanci mają być blisko, ale wara im od naszego życia. Odwieczna dychotomia relacji z władzą zaostrza się, gdy widzimy, że jesteśmy coraz baczniej obserwowani. Być może to jeden z powodów rezygnacji polskiej policji ze współpracy przy projekcie INDECT. Czytaj więcej »

Asseco nie rezygnuje z przejęcia Sygnity

Asseco przedłużyło do 10 maja zapisy na zakup akcji Sygnity. Z kolei Sygnity zatrudniło menedżera doświadczonego w blokowaniu wrogich przejęć. Czytaj więcej »

SAP zamiesza na rynku baz danych?

Niemiecki koncern chce odebrać klientów Oracle i IBM. Podstawą do rozwoju oferty SAP będzie platforma HANA i rozwiązania przejętej firmy Sybase. Czytaj więcej »

Oficjalna wersja strategii e-administracji

Przedstawiamy odpowiedzi Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na pytania redakcji i czytelników. Czytaj więcej »

Nowy system magazynowy dla farb Dekoral

W marcu zakończyły się prace związane z uruchomieniem wyspecjalizowanego oprogramowania wspierającego zarządzanie magazynami wysokiego składu w Centrum Dystrybucji PPG Deco Polska. Czytaj więcej »

Netia porządkuje kadry i płace z systemem SAP

Na bazie rozwiązań SAP Enterprise Portal Netia wprowadziła narzędzia do planowania i symulacji kosztów osobowych, a także zarządzania wynagrodzeniami. Czytaj więcej »

Microsoft Dynamics AX w sieci Sferis

Zintegrowany system biznesowy ma wspierać działalność firmy Sferis w obszarach handlu detalicznego, finansów, księgowości i controllingu. Czytaj więcej »

Markety Dino pod kontrolą systemu SmartMedia

Oprogramowanie Stock firmy Smart Media będzie wspierać zarządzanie majątkiem sieci handlowej Dino Polska. Czytaj więcej »

ERP u producenta desek tarasowych

Działalność firmy EccoWood od niedawna wspiera oprogramowanie Comarch CDN XL. Czytaj więcej »

Enface: Patryk Strzelewicz, Michał Bąk

... pomysłodawcy i twórcy elektronicznej kostki do gry DICE+ Czytaj więcej »

Technologie

Macierz i serwery mają pracować razem

W środowisku wirtualnym panuje tendencja do integracji serwerów oraz podsystemu składowania danych. Przedstawiamy główne powody i sposoby takiej integracji. Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Co to jest Big Data

Organizacje przetwarzają dane liczone w setkach terabajtów, ale Big Data dotyczy szczególnych przypadków. Oto różnice między masowym składowaniem danych a tym nowym pojęciem. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Transformacja służb IT w Grupie Energa

Częścią procesu integracji firm w Grupie Energa jest konsolidacja systemów biznesowych i zmiana zasad obsługi informatycznej. Czytaj więcej »

Data center dla miasta

Rosnąca liczba projektów informatycznych sprawia, że polskie miasta zaczynają inwestować we wspólne dla wszystkich jednostek miejskich centra przetwarzania danych. Czytaj więcej »

On Demand

Było to jeszcze w głębokiej erze magnetowidowej, czyli gdzieś w początkach lat 90. Jesteśmy sobie na konferencji w Zjednoczonym Królestwie, a tam, pośród wielu innych rzeczy, pokazują system z telewizorami w roli terminali, na których za pomocą zwykłego pilota można przebierać w programach i filmach, czyli to, co dzisiaj określamy mianem programu na życzenie lub skrótem VOD (od... Czytaj więcej »

Systemy ERP czeka kolejna fala zmian

Strategie globalnych graczy ERP wywierają wpływ nie tylko na oprogramowanie biznesowe dużych firm, ale także na rozwój całej branży IT. Czytaj więcej »

Opinie

Praca, oszczędność i cnota

Nigdy wcześniej nie otrzymałem tylu ofert pracy, ile w ostatnich dwóch tygodniach. Czytaj więcej »

Anonimizacja

W obecnej rzeczywistości coraz więcej obiektów jest uwiecznianych na cyfrowych fotografiach. A między tymi obiektami jeżdżą samochody, przechadzają się ludzie. I to generuje problem, bo trzeba odzierać ich z tożsamości, jeśli zdjęcia mają być udostępnione publicznie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...