powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 04/2012, 12 kwietnia 2012
04/2012
Bezpieczeństwo
Białe listy: kontrola środowiska aplikacyjnego

Białe listy: kontrola środowiska aplikacyjnego

Gdy stosowane dotychczas środki ochrony okazują się mało efektywne, warto rozważyć wdrożenie odpowiednio przygotowanych tzw. białych list. Będą one skutecznie chronić przed nieautoryzowanymi aplikacjami i malware, a nawet pomogą obniżyć koszty utrzymania oprogramowania w całej organizacji. Czytaj więcej »

Centrum danych
Serwery webowe - konkurencja się zaostrza

Serwery webowe - konkurencja się zaostrza

Sytuacja na rynku serwerów webowych od wielu lat była dosyć ustabilizowana. Niezagrożony lider Apache oraz Internet Information Services Microsoftu - wiodły prym. Od pewnego czasu muszą się oni jednak liczyć z konkurencją Nginx, na tyle silną, że zagrażającą drugiej pozycji Microsoft IIS. Czytaj więcej »

SSD: stan obecny i przyszłość

SSD: stan obecny i przyszłość

Ostatnio szybko rośnie popularność pamięci masowych wykorzystujących układy flash i pojawiają się opinie, że wkrótce zastąpią one matryce z klasycznymi dyskami. Jednak takie sądy wydają się przedwczesne, a przyszłość SSD budzi kontrowersje zarówno biznesowe, jak i techniczne. Czytaj więcej »

Sieci
IPv6 a sprawa polska

IPv6 a sprawa polska

Jeżeli operatorzy nie zapewnią opcjonalnego wykorzystania IPv6 w swoich sieciach już teraz, ograniczą możliwości rozwoju sieci dostępowych oraz wprowadzania nowych usług. W ten sposób mogą stracić znacznie więcej, bo brak gotowości do udostępniania IPv6 może oznaczać także utratę klientów. Opisujemy, jak wygląda stan wdrożeń IPv6 u krajowych operatorów na tle światowej... Czytaj więcej »

Jak połączyć odziały firmy?

Jak połączyć odziały firmy?

Firmy wielooddziałowe muszą mieć ze sobą stałą i bezpieczną łączność sieciową. Wśród technologii, które ją zapewniają można wymienić łącza dzierżawione, światłowody, Ethernet, IPVPN/MPLS, a w niektórych przypadkach także xDSL i sieci kablowe. Decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania wpływa nie tylko na jakość codziennej pracy, ale ma istotny wpływ na firmowy... Czytaj więcej »

Testy i porównania
Szyfrowane dyski SSD chronią dane na firmowych laptopach

Szyfrowane dyski SSD chronią dane na firmowych laptopach

Dostawcy napędów SSD polecają zastępowanie w laptopach tradycyjnych dysków przez Solid State Drives - po to, by z jednej strony zwiększyć wydajność, z drugiej - by szyfrowaniem zabezpieczać dane przed niepowołanym dostępem. Oto test pięciu napędów SSD, mający sprawdzić, czy rzeczywiście szyfrują one dane, a jeśli tak, czy szyfrowanie to można złamać. Inaczej mówiąc, czy... Czytaj więcej »

Mobilny admin: z tabletem czy smartfonem?

Mobilny admin: z tabletem czy smartfonem?

Pracownicy stają się coraz bardziej mobilni i dotyczy to również osób odpowiedzialnych za zarządzanie systemami informatycznymi. Muszą one zapewniać stały nadzór nad odpowiednim poziomem usług IT, nawet przebywając poza środowiskiem, którym zarządzają na co dzień. Czy dostępne są już narzędzia, aplikacje i platformy mobilne, które pozwolą na bezproblemowe zdalne wypełnianie... Czytaj więcej »

Świat w sieci
Cisco i rosnąca konkurencja

Cisco i rosnąca konkurencja

Światowy gigant z San Jose (USA) od lat piastuje pozycję lidera wśród dostawców rozwiązań sieciowych dla firm. Walka o wpływy na cennym, korporacyjnym rynku przybiera jednak coraz bardziej agresywną formę, co powoduje, że Cisco rośnie potężna konkurencja. Eksperci wskazują, że największe zagrożenie może nadejść z Azji (Huawei Technologies). W kolejce ustawiają się również... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...