powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 09-2012, 3 kwietnia 2012
09-2012 Computerworld nr 09-2012
W centrum uwagi

Wewnętrzny Facebook

Wdrożenia oprogramowania społecznościowego w firmach nie jest ani łatwe, ani powszechne. Ale organizacje, które z takich narzędzi korzystają, widzą wiele korzyści. Czytaj więcej »

Facebook zmienia komunikację w firmach

Facebook zmienia komunikację w firmach

Obecność marek biznesowych w mediach społecznościowych jest tak samo ważna jak w przypadku marek konsumenckich. Za decyzjami biznesowymi stoją bowiem ludzie, którzy z nich korzystają. Czytaj więcej »

Wiadomości

Polski rynek usług telekomunikacyjnych to 18 mld zł

W 2011 wartość rynku usług telekomunikacyjnych świadczonych na rzecz firm i innych operatorów telekomunikacyjnych wyniosła 18 mld zł, co stanowiło 45% wartości całego rynku telekomunikacyjnego. Z badań PMR wynika, że branża telekomunikacyjna w Polsce spodziewa się w roku 2012 wzrostu wydatków przedsiębiorstw na usługi telekomunikacyjne. Czytaj więcej »

Kryptografowie z WAT opracowali Szyfrator Narodowy

Stworzony przez naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej Szyfrator Narodowy jest odporny na ataki kryptograficzne i fizyczne, umożliwia porozumiewanie się przez wszystkie rodzaje łączy, gwarantuje bezpieczne przekazywanie danych w bankach, administracji rządowej czy wojsku. Czytaj więcej »

Przeciętne wynagrodzenie w IT: 9 tys. zł

Czytaj więcej »

Państwo cyfrowo wykluczonych emerytów

Europejska debata o starzejącym się społeczeństwie i technologiach, które mogłyby pomóc żyć ludziom starszym, jest w Polsce odległą abstrakcją. Czytaj więcej »

Informatyzacja na rodrożu

Dymisja Piotra Kołodziejczyka ze stanowiska podsekretarza stanu w MAiC uwypukla sytuację patową, w jakiej znalazł się minister Michał Boni. Każdy ruch naraża rząd na poważne straty. Czytaj więcej »

Nowych dowodów na razie nie będzie

Dowodów osobistych z mikroprocesorem nie dostaniemy w lipcu 2013 roku. Nowy termin nie jest znany. MAiC odsunęło decyzję w tej sprawie do końca roku 2014. Czytaj więcej »

Nowy gracz na rynku aplikacji biznesowych

Autodesk wprowadza na rynek oprogramowanie wspierające procesy biznesowe, dedykowane zarządzaniu cyklem życia produktów. To rozszerzenie dla typowych narzędzi inżynierskich. Czytaj więcej »

Enface: Barbara Szymańska

…dyrektor Biura Informatyki Urzędu Miejskiego w Gdańsku Czytaj więcej »

Technologie

Wirtualizacja standaryzuje desktopy

Stworzenie "złotego standardu" desktopów dla wszystkich pracowników może oznaczać niższe koszty, lepszą ochronę i znacznie płynniejsze zarządzanie. Czytaj więcej »

Czy COBOL umiera

COBOL jest jednym z najstarszych języków programowania. Jako jedyny powstał po to, by ułatwić prace programistyczne w dziedzinach finansowych. Jak wygląda perspektywa dla tego języka? Czytaj więcej »

Rozwój technologii wyzwaniem dla programistów

Powstaje coraz mniejszy, lżejszy i o większej mocy obliczeniowej sprzęt komputerowy. To większe możliwości dla producentów oprogramowania i nowe wyzwania dla informatyków. Czytaj więcej »

Filtrowanie na masową skalę

Czasami do filtrowania ruchu nie wystarczą zapory sieciowe. Potrzebne są narzędzia, które umożliwią odfiltrowanie ruchu już w sieci operatora, uzupełniając pracę firmowych firewalli. Czytaj więcej »

Zarządzanie

ERP wspiera opiekę nad niepełnosprawnymi

Flandria - pierwsza w Polsce spółdzielnia europejska zajmująca się opieką zdrowotną nad osobami niepełnosprawnymi i w trudnej sytuacji życiowej oraz rehabilitacją - wdrożyła system ERP Navireo firmy InsERT. Czytaj więcej »

SAP wspomaga "twardy HR"

Specjalizująca się w outsourcingu usług spółka arvato Polska wdraża system SAP ERP HCM do obsługi tzw. twardego HR: administracji kadrami, zarządzania czasem pracy, rozliczania listy płac. Czytaj więcej »

Narodowe Archiwum Cyfrowe po audycie infrastruktury IT

Audyt infrastruktury IT do długotrwałego przechowywania danych cyfrowych w Narodowym Archiwum Cyfrowym (NAC) przeprowadziła spółka Infonet Projekt. Czytaj więcej »

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń wdraża telefonię IP

Celem kilkufazowego projektu jest ujednolicenie i centralizacja infrastruktury telekomunikacyjnej we wszystkich jednostkach biznesowych PTU z wykorzystaniem systemu CIC 3.0 firmy Interactive Intelligence. Czytaj więcej »

System usprawnił zarządzanie kadrami

W firmie Douglas Polska naliczanie płac jest szybsze, kadra zarządzająca ma stały dostęp do informacji o pracownikach, wiele rutynowych działań zostało zautomatyzowanych. Czytaj więcej »

Automatyzacja testów musi być przemyślana

Automatyzacja testów wynika z konieczności stosowania metodyk Agile w wytwarzaniu oprogramowania. Wiele firm nie wie, jak wdrażać automatyzację oraz kiedy i kto powinien to zrobić. Czytaj więcej »

Mutacja i selekcja

Mutacja i selekcja

Innowacje są dźwignią przedsiębiorczości. Czy proces ich tworzenia, wymagający niezwykłej kreatywności, może być wspomagany komputerowo? Czytaj więcej »

Opinie

Tajne i poufne

Zakładowy administrator bezpieczeństwa może spowodować, że życie w firmie nie będzie już nigdy takie jak dawniej. Najgorsze jednak, gdy pilnowanie bezpieczeństwa sprowadza się do dziwnych utrudnień, które wobec pilnej konieczności i tak muszą zostać ominięte. Czytaj więcej »

Jeśli nie jesteś klientem, to jesteś towarem

Wieść gminna głosi, że niektórzy pracodawcy w Ameryce domagają się od kandydatów do pracy ujawnienia loginu i hasła do Facebooka albo chwilowej zmiany ustawień prywatnosci. Chcą wiedzieć wszystko: kto jest naszym znajomym, jakie są nasze ulubione strony, na jaki temat pisujemy, a nawet co polubiliśmy ostatnio. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...