powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 08-2012, 27 marca 2012
08-2012 Computerworld nr 08-2012
W centrum uwagi
Cyfrowe państwo korzysta z informacji

Cyfrowe państwo korzysta z informacji

Kluczowym czynnikiem rozwoju administracji publicznej będzie w najbliższym czasie umiejętność zarządzania wiedzą i współpracy z partnerami społecznymi Czytaj więcej »

Wiadomości

42% dużych, polskich firm korzysta z cloud

Najczęściej wymienianą zaletą chmury obliczeniowej są generowane przez nią oszczędności. Jak podają przedstawiciele Cisco, 42% badanych firm deklaruje korzystanie z rozwiązań z chmury. Z tego 77% firm korzysta z chmury prywatnej, 20% z publicznej, a 17% z modelu hybrydowego. Czytaj więcej »

Polscy informatycy najczęściej programują w SQL/PLSQL

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak wynika, że w 2011 polscy informatycy programowali najczęściej w SQL/PLSQL. Czytaj więcej »

Wzrost sprzedaży tabletów w 2012

Popyt na tablety w IV kwartale 2011 r. wzrósł aż o 155%. Czytaj więcej »

Budowa OST 112 na finiszu

Kończy się budowa sieci IT dla numeru ratunkowego 112, ale wiele jednostek jeszcze poczeka na przyłączenie. Czytaj więcej »

Nowe centra usług IT ściągają do Polski

Szybko rozwija się wrocławski oddział TBSCG, oddziały Capgemini powstają w Opolu i we Wrocławiu - gdzie centrum B&R uruchomiło Dolby. Dong Energy tworzy w Warszawie centrum IT. Czytaj więcej »

HR nowym kierunkiem zainteresowania gigantów IT

SAP ujawnił w grudniu ub.r. plany rozwoju oferty w obszarze HR i HCM, dzięki przejęciu za 3,4 mld USD SuccessFactors. Później Oracle przejął za 2 mld USD Taleo, oferujące podobne rozwiązania. Czytaj więcej »

Własność intelektualna firm na celowniku

Cyberkryminaliści zmieniają front. Kiedyś ograniczali się do wykradania danych. Dziś bardziej interesuje ich majątek intelektualny przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Serce i rozum telekomunikacji nie na sprzedaż?

Informacja o rozważanej przez France Telecom sprzedaży infrastruktury sieci stacjonarnych TP została zdementowana przez rzecznika grupy France Telecom Toma Wrighta. Czytaj więcej »

Enface: Rafał Brzoska

… założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl,twórca prywatnego operatora pocztowego InPost Czytaj więcej »

Technologie

Siedem wyzwań wirtualizacji

Wirtualizacja serwerów zwiększa efektywność sprzętu. Niesie też zmiany w architekturze i działaniu centrów przetwarzania danych, które stają się poważnym wyzwaniem dla IT. Czytaj więcej »

Składowanie danych w małej firmie

Małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają dziś ze złożonych aplikacji. Duże pliki, które powstają w trakcie pracy, wymagają sprawdzonych, ale niezbyt drogich rozwiązań do przechowywania danych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Ericsson ma pomysł na komputer jako usługę

Prosty terminal komputerowy, który dopiero dzięki usługom z chmury stanie się pełnoprawnym pecetem, to pomysł dla operatorów komórkowych na dodatkowe przychody. Czytaj więcej »

GTS zbuduje sieć dla Faruteksu

GTS Poland rozszerza współpracę z firmą Farutex, dostawcą żywności mrożonej, chłodzonej i suchej dla sektora HoReCa (hotele, restauracje, gastronomia). Nowy zakres usług obejmie budowę sieci korporacyjnej, stworzenie środowiska wirtualnego oraz dostarczenie łączności telefonicznej ISDN we wszystkich 12 oddziałach i 2 filiach firmy. Czytaj więcej »

Impuls 5 pomoże przy produkcji bram

Firma WIŚNIOWSKI, producent bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych, stolarki aluminiowej i stalowej, wdraża system zintegrowany autorstwa BPSC. Czytaj więcej »

Brokerzy korzystają z CRM w chmurze

Polska Kancelaria Brokerska, specjalizująca się w doradztwie i sprzedaży polis ubezpieczeniowych, wdrożyła system Microsoft Dynamics CRM w technologii cloud computing. Implementacja została wykonana w ciągu czterech miesięcy przez firmę SaaS Solutions. Czytaj więcej »

PGNiG przygotowuje się do sprzedaży energii elektrycznej

W spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło się wdrożenie systemu Asseco Utilities Management Solutions (AUMS). Jego uruchomienie stanowi element przygotowań do rozpoczęcia przez PGNiG sprzedaży energii elektrycznej. Czytaj więcej »

Obsługiwać klienta, a nie proces

Provident Polska znalazł sposób na wykorzystanie technologii do podnoszenia jakości obsługi klienta. Czytaj więcej »

Ad acta

I znowu pojawia się okazja do przytoczenia scenki tramwajowej sprzed lat blisko 50. A było to tak. Czytaj więcej »

Gaz pod kontrolą

Zarządzanie infrastrukturą strategiczną, np. do przesyłu gazu, wymaga rozwiązań najwyższej próby. Dlatego operator gazociągów Gaz-System nie eksperymentował z wyborem ERP. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Zero zaufania dla logów

Głównym narzędziem administratorów jest podsystem logowania, który rejestruje informacje z systemów, serwerów i urządzeń. W firmach przetwarzających ważne dane musi być on rozbudowany. Czytaj więcej »

Pięć antywirusów dla Androida

Wirusy na Androida wkrótce staną się codziennością. Warto już dziś zabezpieczyć smartfony przed skutkami ewentualnego ataku. Darmowy antywirus pomoże także odzyskać skradziony telefon. Czytaj więcej »

Komputerowy łańcuch zdarzeń

Komputerowy łańcuch zdarzeń

Metody informatyki śledczej można wykorzystać do analizy zainfekowanych komputerów w firmie. Czytaj więcej »

Opinie

Koniec czasu budowniczych katedr

Encyclopaedia Britannica przestała się właśnie ukazywać. To znaczy - technicznie rzecz biorąc - Britannica jedynie zmienia formę. Odtąd będzie ukazywać się tylko elektronicznie, podczas gdy słynna, 32-tomowa drukowana edycja, dostępna będzie tylko dla kolekcjonerów. Czytaj więcej »

Rok rozliczony

Dziwimy się nieraz, jak to możliwe, aby jakaś firma nadesłała nam roczne rozliczenie dochodów, których nigdy nie osiągnęliśmy. Co więcej, dochody te musimy najpierw włączyć do naszego osobistego sprawozdania finansowego, a dopiero potem zająć się ich oprotestowaniem przed obliczem urzędu skarbowego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...