powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 07-2012, 20 marca 2012
07-2012 Computerworld nr 07-2012
W centrum uwagi
Analityka w nowych obszarach biznesu

Analityka w nowych obszarach biznesu

Systemy analityki biznesowej potrafią śledzić coraz więcej aspektów działalności firmy. Kojarzą rozrzucone dane, tworząc spójny obraz tego, co dzieje się w przedsiębiorstwie i w jego otoczeniu. W ten sposób powstają raporty, które pozwalają błyskawicznie reagować na zmiany na rynku i utrzymać przewagę nad konkurencją. Czytaj więcej »

Wiadomości

CeBit z Gagą

CeBit to przede wszystkim targi nowoczesnych technologii. Na tegorocznej edycji targów nie zabrakło ani prezentacji nowości konsumenckich, ani pokazów rozwiązań biznesowych. Czytaj więcej »

Apple pokazał tablet trzeciej generacji

Nowy iPad jest wyposażony ekran ultrawysokiej rozdzielczości, czterordzeniowy procesor dedykowany do przetwarzania grafiki oraz większą ilość pamięci operacyjnej. Czytaj więcej »

Jeden patent dla całej Unii Europejskiej

Trwają prace nad wprowadzeniem jednolitego patentu unijnego. Czytaj więcej »

Stan cybernadzwyczajny

Jedną z ustawowych przesłanek, dla których od 2011 r. Prezydent może wprowadzić stan wojny, wyjątkowy lub klęski żywiołowej są zagrożenia z cyberprzestrzeni. Czytaj więcej »

Nie jest tak źle z e-podpisem

Niektóre problemy z e-podpisem to mit - dowodzą testy. Aplikacje do składania i weryfikacji podpisu elektronicznego nieźle ze sobą współpracują. Radzą sobie też z obsługą kart kryptograficznych. Czytaj więcej »

Polskie serwery wspomagają prace CERN

Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) zakupiła 1221 serwerów Actina Solar wyprodukowanych przez Action. To druga dostawa do CERN zrealizowana przez polskiego dostawcę. Czytaj więcej »

Nowoczesne wsparcie zarządzania IT

Rusza projekt szkoleń i certyfikacji IAITAM - Międzynarodowego Stowarzyszenia Menedżerów Zarządzających Zasobami IT. Do tej pory kursy te nie były dostępne w Polsce. Mają być one - wobec ITIL - równoległą drogą szkoleń dla profesjonalistów IT. Czytaj więcej »

Procesy biznesowe wymagają eksperta

Wiele polskich firm próbuje zarządzać procesami, ale nieliczne robią to sprawnie. Dobre praktyki w tej dziedzinie prezentowano podczas konferencji Software AG "Procesy biznesowe - Synergia świata biznesu i IT". Computerworld był jej patronem medialnym. Czytaj więcej »

Enface: Sławomir Dąbrowiecki

… software technology manager w GTech Polska, twórca oprogramowania do terminali Lotto Czytaj więcej »

Technologie
Biometria wchodzi do użycia

Biometria wchodzi do użycia

Potwierdzanie tożsamości z wykorzystaniem cech ludzkiego ciała i głosu to nie bajka z filmów science fiction. Po technologie biometryczne coraz częściej sięgają polskie firmy. Czytaj więcej »

Jak sobie radzić z dużą chmurą

Niektóre organizacje zdążyły już dawno wybudować rozległe środowiska cloud computing. Przedstawiamy najważniejsze wyzwania związane z działaniem w takim środowisku. Czytaj więcej »

Migracja do chmury zmienia pracę działu IT

Wiele firm rozważa budowę cloud computing tylko na swój użytek. Przemawia za tym połączenie elastyczności właściwej dla chmury z bezpieczeństwem i pełną kontrolą nad całym środowiskiem IT. Czytaj więcej »

Hadoop coraz popularniejszy

Platforma do zarządzania bazami danych Hadoop jest coraz szerzej wykorzystywana, choć wymaga sporych umiejętności. Jednak nie we wszystkich zastosowaniach jest przydatna. Czytaj więcej »

Zarządzanie

System do zadań specjalnych

ERP w firmie Boiron wspiera prace księgowości, finansów i magazynu, a dzięki dobudowanym aplikacjom umożliwia specyficzne działania związane ze sprzedażą leków. Czytaj więcej »

Sygnity wdroży centralny system w INTER Polska

Sygnity wspólnie z Affecto Polska wdroży w INTER Polska centralny system firmy TIA Solution do obsługi ubezpieczeń. Czytaj więcej »

PGNiG SA z korporacyjnym intranetem

Firma AMG.net zakończyła prace nad przedsięwzięciem "Zaprojektowanie i wdrożenie Intranetu Korporacyjnego w PGNiG SA" na platformie Microsoft SharePoint. Czytaj więcej »

"Siódemka" z technologią Oracle

Kurierska firma rozbudowuje system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem. Czytaj więcej »

Sprzedaż obuwia z Comarch Retail

Przedsiębiorstwo handlowe Klaudia, należące do producenta obuwia, firmy Conhpol, do zarządzania siecią sklepów wykorzystuje system Comarch Retail wraz z modułami: Centrala, POS i BackOffice. Czytaj więcej »

Nie tylko CRM

Oprogramowanie Salesforce przestało być kojarzone z rozwiązaniami wspierającymi zarządzanie relacjami z klientem. Wciąż rozwijane są nowe funkcje analityczne. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Sieć trzeszczy od danych

Sieć trzeszczy od danych

Czy komórkowe sieci wytrzymają gwałtowny skok ilości przesyłanych danych? Czytaj więcej »

Opinie

Niewygodne pytania

Nadal nie należy do rzadkości sytuacja, w której podczas wdrażania systemu informatycznego padają niewygodne pytania. Jest to bardzo niedobry sygnał, oznaczający, że znowu ktoś rzucił się na wdrożenie jak na wyprzedaż posezonową, impulsywnie i zupełnie bez przygotowania planu działania. Czytaj więcej »

Reset, rewind, reload

Im więcej pojawia się informacji na temat Windows 8, tym ciekawiej wyglądają. W ramach noworocznego postanowienia staram się odzyskać bliski kontakt z technologiami informatycznymi i z mozołem przebijam się przez dokumentację do nowego frameworku programistyczego Windows Runtime. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...