powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 06-2012, 13 marca 2012
06-2012 Computerworld nr 06-2012
W centrum uwagi

Gdy dochodzimy do ściany

Przy pracy aplikacji i baz danych dochodzi się często do granic możliwości wykorzystywanego sprzętu i oprogramowania. Aby uzyskać oczekiwaną wydajność, trzeba kupić sprzęt i licencje lub optymalizować kod, czego niekiedy nie potrafi wykonać nawet producent aplikacji. Czytaj więcej »

Wiadomości

Dong Energy tworzy w Polsce centrum IT

Dong Energy, duński koncern energetyczny, otwiera w Warszawie centrum IT, które będzie świadczyć usługi związane z rozwojem systemów dla sektora Utilities, w tym związane z systemem SAP i oprogramowaniem ABAP. Czytaj więcej »

Konkurs dla innowacyjnych firm IT

Rozpoczął się organizowany przez park technologiczny MMC Brainville konkurs "Biznes 3.0, czyli jak wykorzystać nowe technologie, aby budować konkurencyjność na nowym globalnym rynku" skierowany do innowacyjnych firm IT z Małopolski i Podkarpacia. Czytaj więcej »

Awaria platformy Windows Azure

Wedle oficjalnych informacji problemy z działaniem środowiska Windows Azure wywołała awaria jednego z głównych komponentów platformy. Czytaj więcej »

Dobry rok 2011 dla polskich dystrybutorów IT

Przychody ABC Data w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej osiągnęły w 2011 r. wartość 3,3 mld zł. Czytaj więcej »

Komórkowe premiery w Barcelonie

Targi Mobile World Congress nie przyniosły wielkich zmian. Nie zabrakło jednak nowych urządzeń i rozwiązań, o których w branży telekomunikacyjnej będzie głośno przez kolejny rok. Czytaj więcej »

Kosztowna wolność internetu

Nowa polityka prywatności Google dobrze ilustruje tezę, że w internecie nie zawsze jesteśmy w stanie sami kontrolować granicę pomiędzy sferą prywatności a przestrzenią publiczną. Czytaj więcej »

Google krytykowany za łączenie danych

Google zamierza łączyć informacje o użytkownikach. Praktyki mogą być niezgodne z prawem, co oznacza, że prawdopodobne jest dochodzenie Komisji Europejskiej w tej kwestii. Czytaj więcej »

Byliśmy namawiani do zakupu Sygnity

O prawdopodobieństwie przejęcia Sygnity, wzmacnianiu pozycji Grupy w Polsce, konkurencji na naszym rynku i planie powołania międzynarodowych pionów biznesowych rozmawiamy z prezesem Asseco Poland. Czytaj więcej »

Miękkie umiejętności podniosą Twoje zarobki

Miękkie umiejętności podniosą Twoje zarobki

Pracodawcy coraz większą uwagę zwracają na kompetencje pozatechniczne. W działach IT potrzebni są skuteczni menedżerowie i komunikatywni gracze zespołowi. Czytaj więcej »

Enface: Patrycja Węgrzynowicz

… programistka, ekspert technologii Java i badania poprawności kodu, współzałożycielka i dyrektor techniczna firmy Yonita Czytaj więcej »

Technologie

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Chmura na Javie

Chmura na Javie

Oracle uruchomi niebawem własną publiczną chmurę, z której w modelu subskrypcyjnym będzie udostępniał swoje najważniejsze oprogramowanie. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Komunikacja ponad wszystko

Systemy niezbędne do startu firmy Proama zbudowano w sześć miesięcy, dzięki właściwiej komunikacji biznesu z IT. Czytaj więcej »

I tak znowu będzie na nas

Połowa lat 70. Kolega bierze serię zastrzyków i w tym czasie wypada mu służbowy wyjazd do Zjednoczonego Królestwa. Od lekarza w Polsce dostaje kartkę z instrukcją po łacinie, zabiera ze sobą leki i to już - wraz z polskim paszportem - wystarcza, by na miejscu, w Londynie, mógł co wieczór bezpłatnie korzystać z usługi przyszpitalnej przychodni. Czytaj więcej »

Szybsza likwidacja szkód w PTU

W Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń zakończył się kolejny etap wdrożenia rozbudowywanego Systemu Likwidacji Szkód. Czytaj więcej »

System do obsługi ubezpieczeń majątkowych w INTER Polska

W koncernie ubezpieczeniowym INTER Polska wdrożony zostanie system do obsługi produktów majątkowych i "życiowych" TIA Solution firmy Sygnity. Czytaj więcej »

Sieć WAN dla Narodowego Funduszu Zdrowia

W ciągu 6 tygodni została zbudowana sieć korporacyjna WAN dla państwowej jednostki NFZ i jej regionalnych oddziałów. Czytaj więcej »

Black Red White usprawnia zakupy

Polski producent mebli Black Red White wdraża system do wsparcia zakupów. Czytaj więcej »

Zasoby biobanku ze wsparciem informatycznym

W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (GUM) zakończył się projekt wdrożenia systemu STARLIMS dla biobanku działającego w ramach projektu wykrywania wczesnego raka płuc. Czytaj więcej »

Coraz więcej e-Deklaracji od firm

Dostępny od pięciu lat system e-Deklaracje staje się popularny. Z perspektywy przedsiębiorców wysyłka formularzy w wersji cyfrowej jest tańsza i dużo łatwiejsza. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Dostępność nie musi przeczyć poufności

Placówki służby zdrowia muszą mieć obowiązek informowania o przypadkach wycieku informacji medycznych. Inaczej nie uda się zapewnić ich właściwej ochrony. Czytaj więcej »

Firma pod ostrzałem cyberterrorystów

Firma pod ostrzałem cyberterrorystów

Ataki APT są najpoważniejszym zagrożeniem w cyberprzestrzeni. Wykorzystują metody przeniesione z operacji militarnych. Czytaj więcej »

Niebezpieczne skrypty base64

Popularny system kodowania treści base64 może służyć do obchodzenia zabezpieczeń. Czytaj więcej »

Opinie

Problemy nazewnicze

W dzisiejszych czasach nie bardzo wiadomo, za co się zabrać, bo takie jest bogactwo oferowanej na rynku technologii. O ile jednak z wyborem mają problem profesjonaliści, o tyle zwykli użytkownicy zupełnie nie czują, w czym rzecz. Dla nich komputer jest zazwyczaj tylko komputerem. Czytaj więcej »

Noga Angeliny. Memetyka a memeting

Angelina Jolie podczas nocy oskarowej dała się parę razy sfotografować z nogą seksownie wystającą z rozcięcia sukni. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...