powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Wydanie 3/2001, 1 marca 2001
3/2001
Normy sieciowe

Informacje wstępne o normalizacji w Polsce w zakresie technologii teleinformatycznych

Czytaj więcej »

Infrastruktura

1000 razy szybciej niż 10Base-T

Ethernet 10 Gb/s to już czwarta odmiana Ethernetu, przy czym każda kolejna wersja tej technologii pozwala przesyłać pakiety 10 razy szybciej niż poprzednia. Czy doczekamy się piątej generacji Ethernetu, prawdopodobnie 100 Gb/s? Chyba tak... Czytaj więcej »

Między piątą a szóstą...

Między kategoriami 5 a 6 okablowania UTP jest 5e (enhanced). Ta kategoria przyjęła się w zasadzie we wszystkich nowych okablowaniach Ethernetu 1000 Mb/s. Dlaczego? Czytaj więcej »

Cienkie jest piękne

Serwery robią się coraz cieńsze. Producenci dostosowują je do środowisk, w których liczy się każdy centymetr. Z myślą o usługodawcach internetowych i dostawcach usług aplikacyjnych tworzy się wysokowydajne systemy, które zajmują jak najmniej miejsca. Te kompaktowe serwery składa się potem jak cegiełki, dodając kolejne jednostki w miarę zwiększania się ruchu i potrzeb... Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Osobiste zapory ogniowe

Użytkownicy, sieci dysponujący bezpośrednim połączeniem z Internetem (modem kablowy, DSL, ISDN, SDI) i rezydujący poza obszarem działania korporacyjnych zapór ogniowych, są narażeni na różnego rodzaju ataki. Ale nawet ci, którzy są pod ochroną korporacyjnych zapór ogniowych, mogą spodziewać się niepożądanych działań, pochodzących z sieci wewnętrznej. Czytaj więcej »

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji to nowa dziedzina z pogranicza informatyki, prawa, organizacji i zarządzania, zajmująca się definiowaniem aspektów bezpieczeństwa dla instytucji i jej systemów teleinformatycznych, jego osiąganiem i utrzymywaniem. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Usprawnienia zarządzania urządzenia pamięciowymi

Gdy sieci SAN (storage area network) zyskały popularność i stały się przedmiotem intensywnego rozwoju, wzrosła różnorodność hostów oraz urządzeń pamięciowych, przełączników, hubów i adapterów stosowanych w typowych sieciach SAN. Obecnie wyzwaniem jest efektywne zarządzanie dynamicznymi sieciami SAN i ich składowymi bez zwiększania komplikacji i bez konieczności angażowania... Czytaj więcej »

Segmentacja zbiorów umożliwia przyspieszenie operacji na danych

W celu uniknięcia strat danych administratorzy sieci najczęściej tworzą kopie zapasowe lub stosują tradycyjne technologie hierarchicznego zarządzania pamięciami. Czytaj więcej »

Pamięci łączone poprzez sieci IP

Jednym z wielu problemów w przedsiębiorstwach rozmieszczonych na znacznym obszarze jest zapewnienie dostępu do zasobów pamięciowych poprzez sieci WAN. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Komunikacja mobilna

Nowe technologie komórkowe o podwyższonej szybkości transmisji pakietowej dobrze rokują na dalsze rozszerzanie horyzontów przekazu mobilnego, zawierającego oprócz głosu przekaz danych i obrazów ruchomych. Zwłaszcza że i stacjonarne sieci telekomunikacyjne ewoluują w stronę szybkich przekazów pakietowych, coraz częściej implementowanych w sieciach IP. Czy można więc już... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Floryda i Osnabrück

Sławetne kłopoty z liczeniem głosów na Florydzie podczas amerykańskich wyborów prezydenckich przez kilka tygodni trzymały świat w napięciu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...