powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Trendy 2012, 8 marca 2012
Trendy 2012
Prezentacje firmowe

Networld TRENDY 2012

NetWorldWirtualizacja i chmura – kolejny etap ewolucji / Serwery i storage: recepty na zalew danych / Bezpieczeństwo: zagrożenia stare, kierunki ataków nowe / Komunikacja IP w biznesie, biznes w komunikacji IP / Operatorzy optymalizują sieci i poszukują nowych zysków / Mobilna firma: nigdy nie było tak dobrze / Sieci WLAN: bezprzewodowe gigabity / Infrastruktura fizyczna podstawą wirtualizacji

Wydanie specjalne
Wirtualizacja i chmura - kolejny etap ewolucji

Wirtualizacja i chmura - kolejny etap ewolucji

Wirtualizacja i przetwarzanie w chmurze, to technika i nowy model świadczenia usług, które w najbliższych latach będą miały ogromny wpływ na rozwój systemów IT, i oddziaływać będą zarówno na sprzęt (serwery, pamięci masowe, urządzenia do obsługi sieci LAN i WAN), jak i oprogramowanie (systemy, aplikacje i narzędzia). Zmiany w szczególności dotkną systemów sieciowych, które... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo: zagrożenia stare, kierunki ataków nowe

Bezpieczeństwo: zagrożenia stare, kierunki ataków nowe

Eksperci przewidują, że większość zagrożeń dla bezpieczeństwa danych i sieci firmowych występujących w ub. r. utrzymywać się będzie również w 2012 r. Natomiast pojawiać się będą nowe kierunki i cele ataków. Uwaga osób odpowiadających za bezpieczeństwo IT powinna koncentrować się na takich groźnych zjawiskach, jak: eksploity i botnety ukierunkowane na sprzęt i firmware... Czytaj więcej »

Komunikacja IP w biznesie, biznes w komunikacji IP

Komunikacja IP w biznesie, biznes w komunikacji IP

Prognozy dotyczące wzrostu ruchu w sieciach IP nie pozostawiają złudzeń. W 2015 r. ilość przesyłanych danych osiągnie 966 eksabajtów, a liczba urządzeń podłączonych do sieci ponad dwukrotnie przekroczy liczbę mieszkańców Ziemi. Firmy coraz częściej korzystają z rozwiązań IP - adaptacja systemów Unified Communications zwiększa się (również w modelu cloud), wideokonferencje... Czytaj więcej »

Operatorzy optymalizują sieci i poszukują nowych zysków

Operatorzy optymalizują sieci i poszukują nowych zysków

2,17 biliona dolarów przychodów wypracują operatorzy telekomunikacyjni w 2015 r. - szacują analitycy Infonetics Research. Znaczna ich część będzie pochodziła z usług szerokopasmowego dostępu do internetu, co nierozerwalnie połączy sieci telekomów z technologiami IP i Ethernet. Poszukując sposobów optymalizacji bieżących kosztów oraz rozszerzania usług, operatorzy zaczną też... Czytaj więcej »

Mobilna firma: nigdy nie było tak dobrze

Mobilna firma: nigdy nie było tak dobrze

Trzech na pięciu pracowników korporacji przyznaje, że nie potrzebuje biura, by dobrze wykonywać swoje obowiązki. Można uznać to za efekt zarówno dojrzałości technologii szerokopasmowego dostępu do sieci - przede wszystkim mobilnego (HSPA, HSPA+), jak i wysokiej podaży zaawansowanych smartfonów. Niemal 80% pracowników wysyła i odbiera służbowe maile za pomocą tych urządzeń.... Czytaj więcej »

Sieci WLAN - bezprzewodowe gigabity

Sieci WLAN - bezprzewodowe gigabity

W 2016 r. rynek sieci WLAN ma być wart 9,9 mld USD i przekroczyć o 52% zyski z 2011 r., wynika z najnowszych analiz rynku telekomunikacyjnego, przeprowadzonych przez Dell`Oro Group. Do tak znaczących wzrostów w tym segmencie IT przyczynią się: odciążanie sieci komórkowych przez punkty dostępowe Wi-Fi, aktualizacje systemów bezprzewodowych do standardu 802.11ac, a także zastosowanie... Czytaj więcej »

Infrastruktura fizyczna podstawą wirtualizacji

Infrastruktura fizyczna podstawą wirtualizacji

Konsolidacja środowisk informatycznych wynikająca z wdrażania wirtualizacji, powoduje, że systemy teleinformatyczne przedsiębiorstw stają się coraz bardziej zależne od prawidłowo funkcjonującej warstwy fizycznej (serwery, urządzenia magazynujące i komunikacyjne). Zwiększa się również gęstość i stopień obciążenia urządzeń, co z kolei przekłada się na zwiększenie wymagań... Czytaj więcej »

Serwery i storage - recepty na zalew danych

Serwery i storage - recepty na zalew danych

Wciąż rozwijane technologie związane zarówno z mikroprocesorami, jak i pamięciami masowymi są od siebie współzależne. Warto przyjrzeć się najbardziej obiecującym pomysłom i perspektywom ich zastosowań, takim jak: wykorzystywanie w serwerach energooszczędnych procesorów (układy ARM, Tilera czy Intel x86 Atom), deduplikacja danych jako sposób na efektywne wykorzystanie fizycznych... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...