powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 03/2012, 6 marca 2012
03/2012
Prezentacje firmowe

Nowe oblicze informatyki biurowej

Komputronik BiznesNowa generacja serwerów PowerEdge to rozwiązanie informatyczne, które stymuluje sukces biznesowy. Najnowszą generację produktów z rodziny PowerEdge cechuje odpowiednie połączenie funkcji i skalowalność, dzięki czemu potrafią one sprostać trudnym wyzwaniom w małych i średnich firmach oraz zdalnych biurach i oddziałach dużych przedsiębiorstw. Pobierz szczegółowy opis Dell PowerEdge VTRX i dowiedz się więcej.

Bezpieczeństwo
Uprzywilejowani i kontrolowani

Uprzywilejowani i kontrolowani

Zarządzanie tożsamością w organizacji to obszar znany od dawna, gdzie sprawdzają się rozwiązania należące do grup IDM (Identity Management) czy IAM (Identity Access Management). Realizują one wiele funkcji związanych z cyklem życia tożsamości, włączając je w procesy biznesowe. Tym razem przyglądamy się narzędziom do zarządzania kontami uprzywilejowanymi, określanymi jako... Czytaj więcej »

Centrum danych
Koniec PC? - jeszcze nie czas

Koniec PC? - jeszcze nie czas

Adaptacja rynkowa technologii wirtualnych desktopów nie jest taka, jak od kilku lat tego się oczekuje. "Pecet" wciąż trzyma się mocno, choć rynek czeka na dojrzalsze i bardziej kompleksowe produkty wirtualne. Najnowsze rozwiązania techniczne i protokoły mają szansę zwiększyć wydajność VDI (Virtual Desktop Infrastructure) i wkrótce spopularyzować tę platformę. Czytaj więcej »

Backup - nowe możliwości, nowe wyzwania

Backup - nowe możliwości, nowe wyzwania

Potrzeba skracania czasu odtwarzania, zmieniająca się rola dotychczasowych nośników (taśma, dysk) oraz wdrażane środowiska wirtualizacji i chmurowe wymuszają na firmach modernizację posiadanej infrastruktury do backupu. W nowych okolicznościach z pomocą przychodzą zaawansowane techniki, ułatwiające tworzenie bardziej niezawodnych i skuteczniejszych systemów kopii awaryjnych. Czytaj więcej »

Komunikacja
Sieci mobilne: szybko, ale rozsądnie

Sieci mobilne: szybko, ale rozsądnie

Polska jest jednym z 29 krajów, w których komercyjnie działają sieci Long Term Evolution. Fundusze unijne pomagają inwestować w WiMAX. Na rozsądny podział czekają kolejne pasma częstotliwościowe, od których zależy dalszy rozwój sieci i wzrost konkurencyjności na tym wciąż rozwijającym się rynku. Czytaj więcej »

Perspektywy komunikacji M2M

Perspektywy komunikacji M2M

Automatyczna wymiana danych w sieciach między urządzeniami, określana jako komunikacja M2M (Machine-to-Machine) lub IoT (Internet of Things - internet rzeczy), to technologia, która zdaniem specjalistów w najbliższych latach będzie się dynamicznie rozwijać, coraz bardziej wykorzystując dostępną przepustowość sieci. Czytaj więcej »

Sieci
Nowa generacja WAN

Nowa generacja WAN

Operatorzy, odpowiadając na wymagania przedsiębiorstw w zakresie łączenia zdalnych oddziałów, oferują różne typy połączeń poprzez sieć WAN. Obecnie najpopularniejsze z nich to IP VPN, gdzie warstwa L3 (modelu OSI/ISO) jest przenoszona między zdalnymi lokalizacjami, wykorzystując do tego celu infrastrukturę IP. Do tych rozwiązań coraz częściej dołączają technologie... Czytaj więcej »

Testy i porównania
NAS Ctera C400 - lokalnie i w chmurze

NAS Ctera C400 - lokalnie i w chmurze

Rozwiązania łączące funkcje NAS z narzędziami do backupu lokalnego i w chmurze powinny zainteresować tych użytkowników, dla których priorytetem jest ochrona danych oraz dostęp do nich z dowolnego miejsca. Jednym z nich jest serwer NAS C400 firmy Ctera Networks. Oferuje on opcje tworzenia kopii zapasowych stacji roboczych oraz serwerów.Ponadto, dzięki usłudze "Cloud Backup",... Czytaj więcej »

Świat w sieci
Ciemne chmury nad działem IT?

Ciemne chmury nad działem IT?

Usługi przetwarzania danych w modelu cloud (tzw. chmura obliczeniowa) rosną jak grzyby po deszczu. Mnogość samego ich nazewnictwa potrafi przyprawić o ból głowy lub konsternację. IaaS (Infrastructure as a Service), PaaS (Platform as a Service), SaaS (Software as a Service), CaaS (Communications as a Service) - to nowoczesne określenia outsourcingu IT,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...