powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 05-2012, 6 marca 2012
05-2012 Computerworld nr 05-2012
W centrum uwagi
Konsumeryzacja. Pracownicy będą rządzić firmowym IT

Konsumeryzacja. Pracownicy będą rządzić firmowym IT

Internet, smartfony, tablety zmieniają oczekiwania nie tylko klientów, ale także pracowników. W firmie chcieliby korzystać z takich samych rozwiązań jak w domu. Biznes widzi w tym szansę na podniesienie efektywności. Dla działów IT to zupełnie nowe wyzwanie. Czytaj więcej »

Wiadomości

14. edycja Cisco Forum

W dniach 21-23 marca br. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem odbędzie się kolejna edycja Cisco Forum, konferencji poświęconej zagadnieniom technicznym związanym z sieciami i infrastrukturą teleinformatyczną. Wśród tematów: sieci bez granic, sieci IP następnej generacji, wirtualizacja i narzędzia do współpracy. Czytaj więcej »

Google po raz kolejny na celowniku Komisji Europejskiej

Komisja Europejska rozważa uruchomienie postępowania sprawdzającego, czy Google nie wykorzystuje informacji o użytkownikach swoich serwisów w sposób niezgodny z unijnymi przepisami antymonopolowymi oraz prawem ochrony danych osobowych. Czytaj więcej »

Na świecie będzie więcej urządzeń mobilnych niż ludzi

Z prognoz Cisco zawartych w raporcie Global Mobile Data Traffic Update 2011-2016, wynika że ogólnoświatowy ruch w sieciach mobilnych wzrośnie w tych latach aż 18-krotnie i osiągnie w roku 2016 wielkość 130 eksabajtów rocznie. Czytaj więcej »

Czy Polska powinna włączyć się w kosmiczny wyścig

Technologie satelitarne wymagają najwyższej jakości ze względu na ekstremalne warunki i ciągłą eksploatację. Firmy sektora kosmicznego to najwyższa liga, do której Polska powinna dołączyć. Czytaj więcej »

Rząd zadowolony z działania e-myta

Już w 2012 roku przychody z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat viaTOLL na drogach w Polsce mają przewyższyć koszty jego wdrożenia i eksploatacji. Czytaj więcej »

Unia zmieni prawo o zamówieniach

Komisja Europejska chce, żeby w zamówieniach częściej stosować negocjacje i komunikację elektroniczną. Większą szansę na kontrakty będą mieć małe i średnie firmy. Czytaj więcej »

Idealny programista znad Wisły

Idealny programista znad Wisły

Czy polscy programiści wyróżniają się na arenie międzynarodowej? Czy ich wysokie umiejętności przekładają się na kariery zawodowe? Czytaj więcej »

Sygnity i Asseco w sektorze publicznym

Podobno jednym z powodów ogłoszenia przez Asseco wezwania na akcje Sygnity była pozycja drugiej firmy w administracji publicznej. Oto porównanie ich kontraktów za rok 2011. Czytaj więcej »

En face: Michał Nedoszytko

… kardiolog, entuzjasta programowania, twórca internetowej wyszukiwarki leków refundowanych bartoszmowi.pl Czytaj więcej »

Technologie
Chmurę już mamy, ale jej nie widzimy

Chmurę już mamy, ale jej nie widzimy

Znaczna część polskich przedsiębiorstw korzysta już z technologii cloud computing, nawet o tym nie wiedząc. Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Zarządzanie

ERP w kompleksie młynów zbożowych

Młyny Szczepanki to jedna z kilkudziesięciu firm działających w ramach kompleksu rolniczego wyspecjalizowanego w przetwórstwie zbóż, dystrybucji chemikaliów rolniczych i pasz, a także hodowli bydła. Czytaj więcej »

Comarch CDN XL wsparciem dla dystrybutora marki Puma

Za wdrożeniem zintegrowanego rozwiązania przemawiała przede wszystkim konieczność usprawnienia procesów związanych z obsługą magazynu. Czytaj więcej »

PKP CARGO na bazie danych Oracle

Zatrudniająca ponad 20 tys. osób spółka PKP CARGO obsługuje ponad 56% ruchu towarowego w kraju. Czytaj więcej »

WMS u dystrybutora ceramiki i armatury łazienkowej

Consus jest jednym z największych dystrybutorów płytek ceramicznych i armatury łazienkowej na polskim rynku. Czytaj więcej »

Nowy system dla mieszkańców Warszawy

Rozwiązanie, które zostanie wdrożone w warszawskim Centrum Komunikacji z Mieszkańcami, ma w znacznym stopniu ułatwić mieszkańcom stolicy kontakt z Urzędem Miasta. Czytaj więcej »

Radni i posłowie z tabletami

Popularne wśród konsumentów i firm urządzenia wchodzą do administracji. W służbowe tablety wyposażanych jest coraz więcej polityków. Ułatwia to ich pracę i przynosi oszczędności. Czytaj więcej »

Informatyka na celowniku

Bumar ma być nowoczesną, konkurencyjną, sprawnie zarządzaną korporacją. Do osiągnięcia tego celu potrzebuje informatyki. Czytaj więcej »

Centrum medyczne do zadań specjalnych

iMed24, spółka zależna Comarch, otworzyła placówkę medyczną, w której poza leczeniem pacjentów są testowane prototypowe rozwiązania informatyczne dla służby zdrowia. Czytaj więcej »

Czy bezrobocie to wina komputerów?

Trudno jest udowodnić związki między produktywnością a stosowaniem technologii IT. Czy takie relacje istnieją w odniesieniu do miejsc pracy i poziomu bezrobocia? Czytaj więcej »

Sposób na tańsze testy

Sposób na tańsze testy

Testowanie aplikacji przed wdrożeniem pozwala uniknąć późniejszych awarii i strat, ale generuje koszty. Jak je uzasadnić przed działem finansowym? Czytaj więcej »

Six Sigma sprawdza się w IT

O sukcesie decyduje przede wszystkim umiejętność zastosowania poszczególnych metod i narzędzi w specyficznym środowisku IT. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Pięć kroków do właściwego oprogramowania

Wskazujemy kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę, myśląc o wdrożeniu nowego systemu IT. Czytaj więcej »

Wirtualne ataki, realne zagrożenie

Włamując się na rządowy serwer, przestępcy mogą opóźnić publikację nowych przepisów. Umieszczenie prowokacyjnych treści może doprowadzić nawet do ataków terrorystycznych. Czytaj więcej »

Citadel czyli fabryka botnetów

Okryty złą sławą trojan ZeuS, któremu w zeszłym roku udało się pokonać zabezpieczenia banków internetowych, wyewoluował właśnie w kompletną platformę do tworzenia botnetów. Czytaj więcej »

Opinie

Czas ersatzu

Z wzrastającym niesmakiem patrzę na rubryki technologiczne mediów popularnych oraz portali. Czytaj więcej »

Więcej uczuć, proszę

Podobno teraz już się nie programuje, lecz rozwija aplikacje. Nie pracuje się już w dziale, a w departamencie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...