powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Gdzie na studia IT, 29 lutego 2012
Gdzie na studia IT Computerworld nr Gdzie na studia IT
Prezentacje firmowe

Raport Gdzie na Studia IT 2012

ComputerworldKtórą uczelnię wybrać? Jakie kierunki informatyczne uruchamiają w roku akademickim 2012/2013? Dlaczego warto studiować właśnie informatykę? Jakie perspektywy czekają na absolwentów tych studiów? Jaką specjalizację na nich wybrać? Jakich zarobków należy się spodziewać jako specjalista IT?

Uczelnie

Potrzeba więcej kobiet na kierunkach technicznych

Mimo że kobiety stanowią aż 60% studiujących w Polsce, a ich liczba na kierunkach technicznych z roku na rok wzrasta, informatyka w dalszym ciągu nie cieszy się wśród nich dużą popularnością. Problemem jest stereotypowe postrzeganie informatyków. Czytaj więcej »

Studia informatyczne, zgodnie z zamówieniem

W ramach projektu "Studia na przyszłość", MNiSW rozpoczęło projekt tzw. studiów zamawianych z budżetem 1 mld zł. W jaki sposób wytypowano poszukiwane kierunki? Czytaj więcej »

Studia zamawiane w praktyce

Rozmowa z mgr inż. Anną Plichtą, kierownikiem projektu "Jutro należy do informatyków" na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej. Czytaj więcej »

Jak wygląda współpraca uczelni z firmami IT

Coraz więcej uczelni prowadzących studia na kierunku informatyka współpracuje z firmami IT, których pracownicy prowadzą wykłady, są mentorami prac dyplomowych, organizują staże dla najlepszych studentów, a nawet oferują granty badawcze. Czytaj więcej »

Informatyka z praktycznego punktu widzenia

Informatyka z praktycznego punktu widzenia

Rozmowa z prof. Krzysztofem Diksem, dyrektorem Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Czytaj więcej »

Zawody informatyczne
Informatyk na polu minowym rozmowy rekrutacyjnej

Informatyk na polu minowym rozmowy rekrutacyjnej

Ukończenie studiów informatycznych i rozpoczęcie pracy w sektorze IT dobrze rokuje dla kariery zawodowej. Relatywnie dużo ofert pracy dla informatyków i ich względnie wysokie zarobki potwierdza wiele badań. Zdecydowanej większości rozpoczynających karierę w IT przyjdzie jednak zmagać się na rozmowach rekrutacyjnych. Co warto wiedzieć, aby wypaść na nich jak najlepiej? Czytaj więcej »

Perspektywy

Perspektywy na rynku pracy dla informatyków

Specjaliści IT należą do jednej z lepiej opłacanych grup zawodowych, a rynek wciąż chłonie fachowców. Nie zapowiada się, aby w najbliższych latach ten trend się zmienił. Czytaj więcej »

Studia, po których jest praca

W ramach programu akademickiego SAS udostępnia uczelniom narzędzia i wiedzę. W zamian ma szanse pozyskać pracowników znających już jego rozwiązania i technologie. To ważne, kiedy na rynku brakuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...