powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2012

Wydanie 04-2012, 28 lutego 2012
04-2012 Computerworld nr 04-2012
FOCUS

Projekty, wyzwania, trendy

Specyfika działalności niektórych banków wymusza nietypowe rozwiązania informatyczne. Opowiadają o nich szefowie IT w Banku Pocztowym, FM Banku i Banku BPS. Czytaj więcej »

Potrzeby i priorytety bankowej informatyki

Potrzeby i priorytety bankowej informatyki

Klient od banku będzie wymagał produktu spersonalizowanego jak samochód z salonu i prostego w obsłudze jak iPhone. Banki, które to zrozumieją, odniosą sukces. Czytaj więcej »

IT w nowych modelach bankowości

IT w nowych modelach bankowości

Bankowość potrzebuje nowego rodzaju innowacji. Banki będą musiały sięgnąć po mechanizmy społecznościowe do oceny wiarygodności klientów, a działy IT dostarczyć im narzędzi. Czytaj więcej »

Alior optymalizuje usługi

Priorytetem szefa informatyki w Alior Banku jest rozwój metod obsługi klienta. Czytaj więcej »

Zrównoważony rozwój

Zarządzanie bankową informatyką wymaga umiejętnego równoważenia wzrostu efektywności i dostarczania innowacji. Czytaj więcej »

Prawo

Unijna rewolucja w prawie do prywatności

W medialnym szumie wokół podpisania przez Polskę ACTA umknęła ogłoszona przez Komisję Europejską propozycja rozporządzenia unijnego w sprawie danych osobowych. Czytaj więcej »

Wiadomości

Minister Administracji broni projektów informatycznych w służbie zdrowia

Do 30 marca 2012 r. zostaną podpisane umowy ze zwycięzcami przetargu na Elektroniczną Platformę Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (tzw. projekt P1) - zadeklarował minister Michał Boni. Czytaj więcej »

Tusk: Europa odrzuci ACTA

Premier Donald Tusk zapowiedział, że Polska nie ratyfikuje - w obecnym kształcie - podpisanego wcześniej układu ACTA. Czytaj więcej »

Asseco Poland wejdzie na NASDAQ

Firma chce pozyskać z amerykańskiej giełdy 200-300 mln USD, przy cenie minimum na poziomie równowartości 60 zł za akcję. Czytaj więcej »

Cyfrowa nietrwałość Telewizji Trwam

Jedyną stacją, która zmieniła program, by transmitować z Sejmu prezentację zamierzeń rządu w sprawach informatyzacji państwa i wdrażania telewizji cyfrowej, okazała się Telewizja Trwam. Czytaj więcej »

Odległa ustawa o informatyzacji

Rząd pracuje nad nową ustawą o informatyzacji. Dzieje poprzedniej dowodzą, że ani politycy, ani informatycy nie wiedzą, jak ma działać państwo wspomagane przez teleinformatykę. Czytaj więcej »

Asseco chce przejąć Sygnity

Asseco Poland ogłosiło wezwanie na 100% akcji Sygnity. Przejęcie ma umocnić pozycję firmy jako dostawcy rozwiązań dla bankowości, administracji, energetyki i przemysłu. Czytaj więcej »

EN FACE: Sebastian Magda...

... specjalista w zakresie jakości oprogramowania i optymalizacji procesów produkcji oprogramowania, przedsiębiorca, wspólnik w firmie Edge Solutions, QASpark i coach. Czytaj więcej »

Technologie
Windows 8 Server dla administratora

Windows 8 Server dla administratora

Zmiany i nowości zapowiadane w Windows 8 Server najbardziej ucieszą administratorów systemów. Czytaj więcej »

GTECH nie gra na chybuł trafił

Mało osób, widząc kolekturę popularnej gry losowej, zdaje sobie sprawę, jak skomplikowane systemy służą do sprawnej obsługi takiego przedsięwzięcia. Czytaj więcej »

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Zarządzanie

ERP w Formule 1

Zintegrowany system ERP firmy Sage wspiera działalność brytyjsko-rosyjskiego zespołu Marussia F1. Czytaj więcej »

Lepsza kontrola finansowa w wydawnictwie MUZA

Dostęp do aktualnych i spójnych danych kontrolingowych dotyczących działalności wydawniczej spółki MUZA SA oraz usprawnienia w budżetowaniu to główne korzyści wynikające z wdrożenia oprogramowania Eureca. Czytaj więcej »

Zoptymalizowana produkcja aparatury badawczo-pomiarowej

Optymalizację zarządzania złożonymi procesami produkcyjnymi oraz pracami projektowymi miało na celu wdrożenie zintegrowanego rozwiązania klasy ERP w firmie PREVAC. Czytaj więcej »

SAP ERP wspiera poszukiwania nafty i gazu

Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu (PNiG) Kraków prowadzi prace wiertnicze w poszukiwaniu ropy naftowej i gazu ziemnego, geotermii oraz odmetanowania złóż węgla. Czytaj więcej »

Z naciskiem na wysoką jakość

Informacje uzyskane z wdrożonego w firmie FoodCare systemu zarządzania magazynem pozwalają na optymalizację wielu procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Jeden numer w każdej sprawie

Władze polskich miast planują rozwój call centers, które ułatwią komunikację mieszkańców z urzędami. We Wrocławiu takie centrum już działa. W Warszawie jest w trakcie realizacji. Czytaj więcej »

Elegia na odejście Urzędnika

Wszystko jest dobrze, gdy firma uzbiera ze swych zysków jakąś górkę. Do jej normalnego działania i istnienia jest to nawet konieczne, bo nigdy przecież nic nie wiadomo. Cieszy mnie, gdy firma taka część tej górki przeznaczy a to na szkolenie załogi, a to dofinansowanie - czy nawet sfinansowanie - jakiejś konferencji, a to skromną imprezę gwiazdkową dla pracowników i klientów. No,... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Zmasowane ataki niosą wielkie straty

Chociaż ataki hakerskie powodują straty wizerunkowe w firmach, o wiele bardziej szkodliwe dla organizacji są skoordynowane ataki odmowy obsługi. Czytaj więcej »

Bezpieczny telefon

Sprawdzamy, który z systemów operacyjnych dla telefonów i tabletów zapewnia najlepsze bezpieczeństwo. Czytaj więcej »

Opinie

Abstrakt, słowo kluczowe, hiperlink

Zorientowałem się niedawno, że przypięty do pasa smartfon z pakietem internetowym wykupionym u operatora radykalnie zmienia moje zachowania. Na przykład, wyjeżdżając do restauracji, nie sprawdzam jej adresu - po prostu wpisuję nazwę w Google Maps i każę się prowadzić. Gdy wsiadam do gdańskiego tramwaju i widzę nazwisko patrona: Daniel Gralath, od razu sięgam do Wikipedii, by... Czytaj więcej »

Śmierć nas wybawi

Wobec przesuwania granicy wieku emerytalnego wydaje się, że w świetle pogarszającej się sytuacji ekonomicznej na świecie niebawem będziemy pracować do końca świata i jeszcze dzień po jego końcu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...