powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

NetWorld Guide 01/2012, 16 stycznia 2012
NetWorld Guide 01/2012
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Oszczędne i bezpieczne centrum danych

NetWorldW tym wydaniu: Elastyczne znaczy zwirtualizowane \ Nowoczesna infrastruktura centrum danych \ Techniki zwiększania efektywności \ Deduplikacja i optymalizacja łączy WAN \ Data center jako usługa \ Centrum w jednym pudełku

Oszczędne i bezpieczne centrum danych
Elastyczne znaczy zwirtualizowane

Elastyczne znaczy zwirtualizowane

Wirtualizacja to technika, której potencjalnych zalet i możliwości zastosowań nie można lekceważyć niezależnie od wielkości systemu IT. Obecnie w centrach przetwarzania danych wirtualizacja serwerów i pamięci masowych jest powszechnie stosowana. Czytaj więcej »

Techniki zwiększania efektywności

Techniki zwiększania efektywności

Deduplikacja i optymalizacja łączy WAN to dwa sposoby zwiększania efektywności systemów IT, które do niedawna były wykorzystywane głównie w dużych systemach korporacyjnych, a ostatnio zaczynają się pojawiać w ofercie adresowanej również do segmentu MSP. Czytaj więcej »

Data center jako usługa

Data center jako usługa

Model cloud computing nie jest bezpośrednio związany z technologiami wyznaczającymi kierunki rozwoju centrów danych. Jak podkreślają niektórzy specjaliści, chmura to nie technologia, lecz nowa metoda dostarczania aplikacji, mocy obliczeniowej lub pamięci masowej w formie usługi. Niezależnie od definicji, dominuje przekonanie, że przetwarzanie w chmurze może zasadniczo zmienić obraz... Czytaj więcej »

Centrum danych w jednym pudełku

Centrum danych w jednym pudełku

Opracowywanie zunifikowanych, zintegrowanych platform dla centrów danych i systemów IT, to obecnie jedna z najważniejszych koncepcji zmieniających architekturę tego typu systemów i ofertę praktycznie wszystkich znanych producentów. Czytaj więcej »

Nowoczesna infrastruktura centrum danych

Nowoczesna infrastruktura centrum danych

O tym, czy projekt centrum danych można uznać za nowoczesny decyduje wiele elementów, do których można zaliczyć innowacyjne rozwiązania wchodzące w skład infrastrukturalnej warstwy systemu. Niektóre z nich mają zastosowania tylko specjalistyczne, natomiast nowe, ogólne zasady projektowania są uniwersalne, choć czasami nie uzyskały jeszcze statusu formalnych standardów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...