powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2012

Wydanie 01/2012, 16 stycznia 2012
01/2012
Prezentacje firmowe

Pracodawcy IT

Computerworld„Pracodawcy IT” to unikalna publikacja - zbiór najważniejszych informacji o polskim rynku pracy IT. Zebrane podczas badania dane o Pracodawcach, w formie tabel i infografik, pozwalają w prosty i szybki sposób dowiedzieć się m.in. na jakie zarobki można liczyć, gdzie znajdują się największe skupiska firm IT w Polsce...

Bezpieczeństwo
Honeypot - poznaj swojego wroga

Honeypot - poznaj swojego wroga

Coraz częściej stosowane rozwiązanie typu Honeypot (garnek miodu) to pułapka na intruzów, która ma pomagać w wykrywaniu nieautoryzowanych prób korzystania z systemu, nielegalnego pozyskiwania danych czy innych nadużyć. W praktyce Honeypot służy do poznawania technik używanych przez atakujących, a przede wszystkim do zbierania informacji. Czytaj więcej »

Centrum danych
Prywatna strona chmury

Prywatna strona chmury

Przedsiębiorstwom obawiającym się zagrożeń związanych z chmurami publicznymi odpowiednią elastyczność i bezpieczeństwo obiecują chmury prywatne, korzystające z technologii i procesów sprawdzonych w publicznym cloud computingu. Czym właściwie jest prywatna chmura i jakie korzyści daje jej wdrożenie? Czytaj więcej »

ECM - zarządzanie treścią z wyższej półki

ECM - zarządzanie treścią z wyższej półki

System zarządzania treścią ECM (Enterprise Content Management) pozwala na zarządzanie dokumentami firmy oraz informacjami przeznaczonymi do prezentacji na stronach webowych i w innych kanałach komunikacji. Od właściwego wyboru rozwiązania zależy możliwość elastycznego operowania na zgromadzonych danych, zwłaszcza że dane te mają coraz więcej typów i formatów. Czytaj więcej »

Komunikacja
Częstotliwości z licencją i bez

Częstotliwości z licencją i bez

Łatwość instalacji, niski koszt wdrożenia, dobre parametry transmisji - to wszystko wpływa na coraz większą powszechność rozwiązań bezprzewodowych. I choć bezprzewodowe medium transmisyjne dostępne jest na wielu częstotliwościach, to warto wiedzieć, gdzie i jak rezerwować te licencjonowane oraz jakie optymalne zastosowania mają poszczególne pasma. Czytaj więcej »

Nie tylko GPS - nowe systemy, więcej usług

Nie tylko GPS - nowe systemy, więcej usług

Powszechny kryzys, mający wpływ na tempo wdrażania nowych inwestycji, nie spowalnia rozwoju usług związanych z nawigacją satelitarną. Niektóre segmenty globalnego rynku już teraz trudno sobie wyobrazić bez satelitarnego wsparcia. Amerykańskiemu systemowi GPS przybywa konkurentów. Własne propozycje przedstawiają: Rosja, Unia Europejska i Chiny. Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Czy wirtualizacja w małej firmie ma sens?

Czy wirtualizacja w małej firmie ma sens?

Wirtualizacja jest technologią postrzeganą jako rozwiązanie dla korporacyjnych centrów danych, gdzie instalowane są tysiące serwerów (a co najmniej setki), a koszty licencji na oprogramowanie wirtualizacyjne wykraczają daleko poza możliwości finansowe większości małych czy nawet średnich firm. Pojawia się więc pytanie: czy dla firmy wykorzystującej przykładowo tylko 6 serwerów... Czytaj więcej »

Testy i porównania
Serwer z AMD Interlagos - pierwsze spojrzenie

Serwer z AMD Interlagos - pierwsze spojrzenie

Ciekawe porównanie - serwer Dell PowerEdge R715 w naszym laboratorium umieściliśmy w szafie bezpośrednio pod niedawno wyłączonym z użytku dwuprocesorowym serwerem 2U, który pięć lat temu kosztował niemal tyle co ta nowa maszyna. Co je różni? Stary serwer miał dwa rdzenie, po jednym na procesor. Nowy R715 ma 32 rdzenie pracujące z tą samą częstotliwością zegara. Jeśli więc to... Czytaj więcej »

Pięć narzędzi Help Desk

Pięć narzędzi Help Desk

Usługi Help Desk lub Service Desk odgrywają ważną rolę w każdej z firmie, w której liczy się czas obsługi awarii - począwszy od momentu zgłoszenia incydentu, poprzez jego klasyfikację, po ostateczne rozwiązanie. Prezentujemy 5 narzędzi - zarówno komercyjnych, jak i bezpłatnych - w postaci kompletnych pakietów lub pojedynczych aplikacji, z których można budować skuteczny i... Czytaj więcej »

Świat w sieci
Przełomowy rok... znowu

Przełomowy rok... znowu

Lektura firmowych informacji prasowych i prognoz firm analitycznych nie pozostawia wątpliwości - każdego roku jesteśmy świadkami "przełomów technologicznych". Pełne emfazy określenia są stosowane wobec ulepszeń i nowości produktowych często niewiele mających wspólnego z technologiczną rewolucją. Niezdrowy pęd do nadawania waloru wyjątkowości rzeczom i faktom, które na to nie... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...