powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Raport specjalny Kariera w IT, 29 listopada 2011
Raport specjalny Kariera w IT Computerworld nr Raport specjalny Kariera w IT
Prezentacje firmowe

Kariera w IT 2012

ComputerworldUczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców i możliwe ścieżki kariery.

Kariera

Poszukiwane kompetencje

To od wiedzy i umiejętności pracowników zależy potencjał oprogramowania biznesowego w firmie. Warto więc położyć nacisk na kompetencje pozwalające lepiej wdrożyć, a później wykorzystać systemy klasy ERP, CRM czy BI. Czytaj więcej »

Doradca biznesu, czyli czym jest konsultant biznesowy

Z Magdaleną Rempuszewską, konsultantem biznesowym w SAS Institute Polska rozmawiamy o jej ścieżce kariery. Czytaj więcej »

Brak kobiet w branży IT, czyli zanikanie z wiekiem zainteresowania informatyką

Ich liczba jest wciąż daleka od parytetu. Podczas gdy jedni tłumaczą ten stany rzeczy naturalnym antytalentem kobiet do IT czy ogólnie nauk ścisłych, inni argumentują, że spowodowane jest to dyskryminacją. Czytaj więcej »

Jak uaktualnić CV po 10 latach

Podeślę panu CV, jednak nie używałem go od… 10 lat i potrzebuję czasu. Podobne komunikaty często słyszę od osób, które nie zmieniały stanowiska pracy od dekady, ale malejący poziom zadowolenia z pracy skłania je do poszukania nowych wyzwań. Czytaj więcej »

Dla generacji Y zarobki nie są najważniejsze

Młodzi ludzie w pracy cenią sobie otwarte, innowacyjne środowisko, w którym można swobodnie korzystać z mediów społecznościowych i pracować zdalnie. Dla takich warunków pracy są gotowi na niższe zarobki. Czytaj więcej »

Pracodawcy

Zarządzanie talentami po polsku

Niemal 40% polskich firm nie korzysta z zarządzania talentami w organizacjach - wynika z badania przeprowadzonego przez GAVDI Polska i Controlling Partner. Czytaj więcej »

Freelancing w IT się opłaca

Informatycy od lat są jedną z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych na rynku pracy. Popyt na ich usługi przewyższa podaż, a sami mogą przebierać w ofertach. Pod jednym warunkiem, że pracują jako freelancerzy! Czytaj więcej »

Strategie zatrudnienia: Capgemini Polska

O oczekiwaniach wobec kandydatów i ich samych, procesie rekrutacji, proponowanych ścieżkach kariery, konkurencji o najzdolniejszych pracowników rozmawiamy z Irminą Rek-Izdebską, HR Managerem w Capgemini Polska. Czytaj więcej »

Najatrakcyjniejsi pracodawcy

Zarówno amerykańscy, jak i polscy studenci kierunków biznesowych i politechnicznych za najbardziej pożądanych pracodawców wybrali Google, IBM i Microsoft. Czytaj więcej »

Strategie zatrudnienia: Intel Poland

O oczekiwaniach wobec kandydatów, procesie rekrutacji, proponowanych ścieżkach kariery, konkurencji o najzdolniejszych pracowników rozmawiamy z Jakubem Babij, Sourcing Specialist EMEA, IAG Account Manager, Intel Technology Poland. Czytaj więcej »

Strategie zatrudnienia: NextiraOne Polska

O oczekiwaniach wobec kandydatów, procesie rekrutacji, proponowanych ścieżkach kariery, konkurencji o najzdolniejszych pracowników rozmawiamy z Markiem Kobielskim, prezesem zarządu NextiraOne Polska. Czytaj więcej »

Strategie zatrudnienia: Tieto Poland

O oczekiwaniach wobec kandydatów, procesie rekrutacji, proponowanych ścieżkach kariery, konkurencji o najzdolniejszych pracowników rozmawiamy z Michałem Szostkowskim, Country HR Managerem w Tieto Poland. Czytaj więcej »

Strategie zatrudnienia: Xerox Polska

O oczekiwaniach wobec kandydatów, procesie rekrutacji, proponowanych ścieżkach kariery, konkurencji o najzdolniejszych pracowników rozmawiamy z Sebastianem Gerstmannem, HR Managerem w Xerox Polska. Czytaj więcej »

Rekrutacja

Społecznościowy profil kandydata

Czy portale społecznościowe, które są w stanie rozpętać "arabską wiosnę" mogą wpływać na karierę pojedynczej osoby? Jak najbardziej mogą! Czytaj więcej »

Jak zacząć karierę w IT

To, jaką ścieżkę kariery obierzemy, jest dużym wyzwaniem, gdyż wymaga dalekowzrocznego projektowania własnego rozwoju i znajomości rynku. Czytaj więcej »

Jak dostać wymarzoną pracę

Wbrew pozorom, ogłoszenia w prasie i w internecie wcale nie są najskuteczniejszą, a jedynie najbardziej znaną metodą poszukiwania pracy. Dlatego warto wyjść poza ramy serwisów pośrednictwa pracy i podejść do szukania pracy bardziej kreatywnie. Jak? Oto kilka podpowiedzi. Czytaj więcej »

Rynek pracy

W IT nietrudno o pracę

Mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, stale obserwujemy zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów IT. Wynagrodzenia także wciąż rosną. Czytaj więcej »

Informatyk: zawód w cenie

Wyższe w porównaniu do niemal wszystkich zawodów wynagrodzenie i duża liczba ofert pracy - to główne powody, dla których wciąż warto zostać informatykiem. Czytaj więcej »

Perspektywy finansowe pracowników IT

Wynagrodzenia specjalistów z branży IT należą do najwyższych. Rynek pracy w sektorze IT rozwija się dynamicznie, a płace systematycznie rosną. Czytaj więcej »

Najlepiej zarabiają informatycy

Jak wynika z ogólnopolskiego badania wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak, działy IT - podobnie jak w latach ubiegłych - są tymi, w których zarabia się najwięcej. Czytaj więcej »

Kim zostać w przyszłości

Dziś praca w IT skierowana jest głównie do programistów, administratorów i managerów IT. Niebawem mogą ich zastąpić Cloud Computing Engineer, Website Acceleration Engineer i Cyber Security Specialist. Czytaj więcej »

Uczelnie

Najlepsze polskie uczelnie techniczne

W roku 2011 uczelnie z Warszawy i Krakowa znów okazały się bezkonkurencyjne w rankingu szkół wyższych miesięcznika Perspektywy i dziennika Rzeczpospolita. Czytaj więcej »

Dlaczego warto inwestować w naukę matematyki

Z raportu CareerCast.com wynika, że matematyk to jeden z najlepszych zawodów. Osoby go wykonujące pracują w bardzo komfortowych warunkach, nie są zestresowane, a co ważne, ich pensje należą do jednych z najwyższych. Czytaj więcej »

Programy firm technologicznych skierowane do studentów IT

Na polskich uczelniach nie brakuje programów dla studentów zainteresowanych wybranymi technologiami, organizowanych przy wsparciu firm IT. Do wielu z nich uczelnie mogą przystąpić również w trakcie roku akademickiego. Czytaj więcej »

Studenckie potyczki programistyczne, czyli szansa na staże

Polska może być dumna z dotychczasowych osiągnięć naszych studentów w międzynarodowych konkursach programistycznych. Kolejne edycje właśnie rozpoczynają rejestrację uczestników. Czytaj więcej »

Stać się częścią rewolucji Facebooka

Jacek Migdał, student V roku na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego opowiada nam o projektach, w jakich brał udział i atmosferze pracy, jaka panuje w Facebooku. Czytaj więcej »

Co daje praca w Google i Facebooku

Staż zagraniczny w znanej, amerykańskiej firmie to możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i poznania wyjątkowej kultury pracy. Piotr Niedźwiedź pracował zarówno dla Google, jak i Facebooka. Czytaj więcej »

Pracować u giganta

O projektach i atmosferze pracy w siedzibie Microsoft w Redmond opowiada Piotr Nowojski, student V roku informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...