powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 34-2011, 6 grudnia 2011
34-2011 Computerworld nr 34-2011
W centrum uwagi
GPS nowe funkcje usprawnią transport

GPS nowe funkcje usprawnią transport

Lawinowo rośnie liczba usług wykorzystujących nawigację satelitarną w połączeniu z dostępem do internetu. Ten nowy trend ożywił rynek i pobudza do działania zarówno przedsiębiorców, jak i sektor publiczny, w którym drzemią pokłady niewykorzystanych geoinformacji. Czytaj więcej »

Wiadomości

Ponad połowa polskich internautów korzysta z mobilnego internetu

Plasujemy się w światowej czołówce. Różnią nas jednak przyczyny i sposób korzystania z sieci. Czytaj więcej »

Ujarzmione dane

Na konferencji EMC Forum poruszano zagadnienia przetwarzania i składowaniem dużej ilości danych. Czytaj więcej »

Europa przyspiesza porządki

Europa przyspiesza porządki

Komisja Europejska przypomniała sobie, że prowadzi 278 postępowań przeciwko 27 państwom członkowskim, które źle wdrożyły lub opóźniają się z wdrożeniem prawa unijnego. Czytaj więcej »

Przepisy o e-podpisie

Sądowa batalia, w której HP oskarża Oracle, że wbrew umowom zaprzestaje rozwoju oprogramowania na serwery z procesorami Itanium, może ciągnąć się latami. Czytaj więcej »

Konsultant, czyli negocjator

Specyfika polskiego sektora usług doradztwa IT jest efektem ponad dwóch dekad doświadczeń polskich przedsiębiorców. Czytaj więcej »

Awantura o platformę Itanium

Awantura o platformę Itanium

Sądowa batalia, w której HP oskarża Oracle, że wbrew umowom zaprzestaje rozwoju oprogramowania na serwery z procesorami Itanium, może ciągnąć się latami. HP twierdzi, że Oracle faworyzuje własne serwery pod marką Sun. Oracle odpowiada kontroskarżeniem: gdyby nie porozumienie HP i Intela platforma Itanium i tak by padła. Czytaj więcej »

EN FACE: Anna Gębarska...

... współzałożycielka i prezes firmy SmartTech zajmującej się produkcją i dystrybucją skanerów 3D Czytaj więcej »

Technologie
10 zasad bezpiecznego data center

10 zasad bezpiecznego data center

Zbudowanie bezpiecznego centrum przetwarzania danych jest dużym wyzwaniem. Przedstawiamy dziesięć dobrych rad w tej dziedzinie. Czytaj więcej »

Pięć kroków do chmury w firmie

Pięć kroków do chmury w firmie

Technologia wirtualizacji jest powszechnie wykorzystywana w firmach, następnym krokiem jest stopniowa migracja w kierunku rozwiązań w modelu cloud computing. Czytaj więcej »

Poczta z chmury

Poczta elektroniczna była jedną z pierwszych firmowych usług przenoszonych do cloud computing. Warto poznać zagadnienia związane z migracją do takiego środowiska w praktyce. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Skanowanie form przestrzennych

Skanery 3D pozwalają dokumentować znaleziska archeologiczne, uwieczniać obiekty muzealne, mierzyć wady postawy i przygotowywać idealne protezy. Czytaj więcej »

7 błędów w pracy z CRM

7 błędów w pracy z CRM

W Polsce 16% firm sektora MSP korzysta z rozwiązań CRM. Popełniają błędy, które skutkują niewłaściwym wykorzystywaniem rozwiązań lub obniżeniem efektywności sprzedaży. Jak ich unikać? Czytaj więcej »

Pod prąd?

Przedsiębiorstwa ankietowane w tegorocznej edycji konkursu Computerworld "Lider Informatyki" w odpowiedziach podawały przykłady prawdziwego outsourcingu. Prawdziwego, bo będącego czymś znacznie więcej niż tylko zleceniem na zewnątrz tego, co dotąd robiło się samemu i co w istocie w ogóle nie jest outsourcingiem. Mieliśmy więc przykłady ścisłej symbiozy łączącej dostawcę z... Czytaj więcej »

McDonald’s chce lepiej zarządzać pracownikami

Zakończył się etap produkcyjny wdrożenia najnowszej wersji systemu Asseco HR wspomagającego zarządzanie personelem w firmie McDonald’s w Polsce. Dzięki temu firma zyskała narzędzie wspomagające kluczowe procesy w obszarze kadr i płac. Czytaj więcej »

Dawny Kolporter kupuje system analityczny

BC&O, dawniej Kolporter Holding, stworzy centralny system analityczny oparty na oprogramowaniu IBM Cognos 8. Czytaj więcej »

Totka kupimy SMS-em

Totalizator Sportowy chce rozpocząć sprzedaż produktów za pomocą internetu, SMS-ów i MMS-ów. Ma się pojawić także specjalna karta dla graczy, która zapewne umożliwi nie tylko udział w grach Totalizatora, ale i regulowanie rachunków. Czytaj więcej »

Dzienniki Ustaw i Monitor Polski tylko w internecie

Od 1 stycznia 2012 znikną papierowe wersje Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego. Czytaj więcej »

Budimex, Ericsson, Netia i Telefonia Dialog tworzą konsorcjum szerokopasmowe

Konsorcjum będzie wspierać realizację projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych, m.in. "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej", czy "Internet dla Mazowsza". Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Łatwa aktualizacja

Systemy operacyjne i aplikacje wymagają aktualizacji, dlatego dział IT musi zadbać o dostarczenie poprawek oraz aktualizacje zgodnie z polityką przedsiębiorstwa w tym zakresie. Czytaj więcej »

Wirtualna ochrony danych

Konsekwencją rozproszonego modelu bezpieczeństwa jest wzrost jego złożoności i coraz większa liczba urządzeń do obsłużenia. Wyjściem z sytuacji może być wirtualizacja ochrony sieci. Czytaj więcej »

Opinie

Różnice klimatyczne

Raport budżetowy, który Święty Mikołaj wykonał w środku lata, nie pozostawiał złudzeń. Kryzys uderzył z całą siłą. Koszty produkcji wzrosły, a przychody spadły. Plan wykonania zabawek na ten rok był zagrożony. Czytaj więcej »

Kultura korporacji

Nie każdy informatyk dostąpił zaszczytu pracy w dużej firmie nowych technologii lub jakiejś korporacji, gdzie specjalizacja przekracza granice absurdu, a formalizm jest rozwinięty aż do przesady. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...