powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

Wydanie 12/2011, 8 grudnia 2011
12/2011
Bezpieczeństwo
DLP - komercyjnie i za darmo

DLP - komercyjnie i za darmo

Szczególnie po publikacjach WikiLeaks wzrosła świadomość konieczności stosowania systemów zapobiegających wyciekom informacji. Gdyby w tym i podobnych przypadkach zastosowano systemy DLP, być może udałoby się ochronić przynajmniej część najcenniejszych danych. Czytaj więcej »

NGFW - firewalle następnej generacji

NGFW - firewalle następnej generacji

Od jakiegoś czasu, oprócz tradycyjnych zapór ogniowych, na rynku licznie oferowane są tzw. firewalle następnej generacji. Spróbujemy przeanalizować, na ile powszechnie używane określenie "next-generation firewall" (NGFW) to tylko chwyt marketingowy, a na ile faktyczne i przełomowe zmiany w podejściu do bezpieczeństwa stref komunikacji? Podsuwamy także kilka porad i praktycznych... Czytaj więcej »

Komunikacja
Mobilność 2.0+

Mobilność 2.0+

Pomimo zawirowań w światowej gospodarce, nie słabnie tempo transformacji sieci komórkowych i związanych z nimi usług. Zmienia się przede wszystkim zapotrzebowanie klientów, którzy oczekują szybkiego dostępu do sieci, integracji urządzeń mobilnych z sieciami społecznościowymi i szerokiej oferty multimedialnej. Według prognoz już w 2012 r. zacznie się proces systematycznego spadku... Czytaj więcej »

Narzędzia do masowych wysyłek e-maili

Narzędzia do masowych wysyłek e-maili

E-mail marketing stał się istotnym elementem marketingu usług i produktów firm. Od dostarczenia setek, tysięcy czy nawet milionów e-maili reklamowych zależą dziś obroty wielu firm. I to nie tylko tych, które określamy mianem spamerów. Czytaj więcej »

Sieci
Jak zabezpieczyć sieć WiFi w firmie?

Jak zabezpieczyć sieć WiFi w firmie?

Bezprzewodowe sieci są łakomym kąskiem dla hakerów. Można jednak zadbać o ich bezpieczeństwo. Czytaj więcej »

Testy i porównania
5 x NAS dla małej firmy

5 x NAS dla małej firmy

Które z testowanych NAS najlepiej odpowiadają na potrzeby małego biznesu? Przetestowaliśmy pięć macierzy z 5 i 6 dyskami z oferty firm: Iomega, Netgear, QNAP, Synology i Thecus. Czytaj więcej »

Narzędzia do analizy słabych punktów

Narzędzia do analizy słabych punktów

Analiza słabych punktów (VA - Vulnerability Analysis) obejmuje wyszukiwanie niezałatanych systemów, niezabezpieczonych katalogów oraz błędów konfiguracyjnych. Naturalnym rozszerzeniem tych funkcji jest kontrola zgodności z regułami bezpieczeństwa (compliance). Prezentujemy ocenę działania czterech produktów VA. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Wojny patentowe

Wojny patentowe

Obserwując działania największych graczy na rynku IT można dojść do wniosku, że prawdziwą bronią XXI w. w walce o klienta będą pozwy sądowe o naruszenie praw patentowych. Liczba zastrzeżonych technologii jest już tak duża, że trudno opracować nowe rozwiązanie nie naruszając choćby jednego patentu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...