powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 33-2011, 29 listopada 2011
33-2011 Computerworld nr 33-2011
W centrum uwagi
Analityka wychodzi poza firmę

Analityka wychodzi poza firmę

Możliwość analizowania informacji z otoczenia biznesowego firmy otwiera drogę do nowych sposobów optymalizacji kosztów i podnoszenia efektywności łańcuchów zależności biznesowych. Jakie dane są szczególnie cenne? Czytaj więcej »

Wiadomości

Polskie szkoły wśród najbardziej innowacyjnych na świecie

W Waszyngtonie odbył się kongres Microsoft 2011 Partners in Learning Global Forum. Aż dwie polskie szkoły dołączyły do elitarnego grona 100 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie, otrzymując certyfikaty Mentor i Pathfinder School. Czytaj więcej »

Google bliżej przejęcia technologii mobilnych koncernu Motorola

Akcjonariusze spółki Motorola Mobility opowiedzieli się za fuzją z fi rmą Google. Czytaj więcej »

MulitBank i mBank wprowadzają płatności z iPhone'a w systemie Visa

MultiBank i mBank wraz z Visa Europe uruchamiają pilotażowy program płatności iPhone'em. Czytaj więcej »

Alior uruchomi nowy bank internetowy

Alior Sync wystartuje w połowie 2012 roku. Będzie "pierwszym bankiem internetowym nowej generacji". Czytaj więcej »

Słabe wyniki finansowe HP w roku 2011

Ostatni kwartał 2011 roku finansowego HP przyniósł ogromny spadek rentowności. Czytaj więcej »

Cyfrowe państwo ministra Boniego

Od nowego ministra oczekuje się integracji projektów związanych z informatyzacją administracji. Czy sobie z tym poradzi, gdy w grę wchodzi tak wiele podmiotów, interesów i punktów widzenia? Czytaj więcej »

Apele do Boniego

Co o Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz wyzwaniach, jakie przed nim stoją, sądzą organizacje obywatelskie i biznesowe? Czytaj więcej »

Rząd na kryzys i rozwój

Donald Tusk całe wystąpienie w Sejmie inaugurujące działania nowego rządu poświęcił przekonaniu wszystkich, że wie, jak przeprowadzić Polskę przez kryzys. Czytaj więcej »

Jak odliczyć podatek za zakup systemu IT

Jak odliczyć podatek za zakup systemu IT

Koniec roku to dobry moment na dokonanie przeglądu wydatków pod kątem ewentualnego zastosowania ulg podatkowych, w tym tzw. ulgi technologicznej na zakup oprogramowania. Czytaj więcej »

Nie tylko dane i głos w sieci

Z prognoz Cisco wynika, że za dwa lata źródłem 91% konsumenckiego ruchu w internecie będzie transmisja wideo. Będzie to miało duży wpływ na rozwój architektury IT. Czytaj więcej »

Kosztowne piractwo

W 2010 roku firmy produkcyjne z Polski straciły z powodu piractwa komputerowego 46 mln USD - podał Microsoft. Czytaj więcej »

EN FACE: Tomasz Mularczyk...

...wiceprezes ds. technologii firmy Medicalgorithmics, oferującej system PocketECG służący do zdalnego monitorowania i analizy pracy serca. Czytaj więcej »

Technologie
Ujarzmić firmowe dane

Ujarzmić firmowe dane

Duże zbiory danych sprawiają problemy, ale mogą być także szansą na pozyskanie informacji, których organizacja nie jest w stanie uzyskać w inny sposób. Czytaj więcej »

IT też potrzebuje swojego ERP

IT też potrzebuje swojego ERP

Zintegrowane systemy ERP zrewolucjonizowały zarządzanie przedsiębiorstwem. Obecnie dział IT jest jednym z ostatnich, które nie posiadają podobnych rozwiązań w swojej dziedzinie. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Roboty uratują polski przemysł

Polska będzie stopniowo tracić przewagę konkurencyjną w postaci niskich kosztów pracy. Musimy inwestować w automatyzację procesów, żeby zatrzymać produkcję przemysłową w kraju. Czytaj więcej »

Firmy zachęcają do IT przez staże i stypendia

Firmy zachęcają do IT przez staże i stypendia

Na coraz trudniejszym rynku pracy, który nie oszczędza zwłaszcza młodych ludzi, staż jest rzadką szansą zdobycia cennego doświadczenia. To ważny argument dla przyszłego pracodawcy. Czytaj więcej »

Siedmiu superbohaterów IT

Superbohaterowie IT nie potrafią latać bez samolotu, nie mają rentgena w oczach ani nadzwyczajnej siły, ale wykazują niezwykłe moce, ratując z opresji przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Ryzyko zwiększa cenę aplikacji

Ryzyko zwiększa cenę aplikacji

Sektor publiczny przepłaca za zamawiane aplikacje, bo nie bierze pod uwagę wszystkich czynników wpływających na ich cenę. Czytaj więcej »

Pora wyrzucić faks na śmietnik

Faks jest zawodny, mało wydajny, a korzystanie z niego uciążliwe. Pora, by się go pozbyć, co nie oznacza rezygnacji z usługi. Serwer włączy faks w system elektronicznego obiegu dokumentów w firmie. Czytaj więcej »

Inteligentna sieć na Stadionie Narodowym

Na Stadionie Narodowym w Warszawie zostało wdrożone rozwiązanie Cisco Connected Stadium. Czytaj więcej »

Merlin inwestuje w logistykę

Sklep internetowy Merlin.pl zainwestował w system składowania towaru w magazynie oraz go zautomatyzował. Czytaj więcej »

Kubuś w mediach społecznościowych

Grupa Maspex z Wadowic, która jest m.in. producentem naturalnych soków owocowo-marchwiowych dla dzieci Kubuś, chciała poznać i porównać wizerunek marki soku Kubuś, jaki obecny jest w mediach społecznościowych, z wizerunkiem, jaki marka ma na rynku. Czytaj więcej »

INTEGRYB pomoże zarządzać gospodarką rybną

Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy podpisał umowę z konsorcjum COMP SA i PWPW SA na budowę i wdrożenie systemu INTEGRYB wspomagającego zarządzanie gospodarką rybną w Polsce. Czytaj więcej »

QR kody na warzywach Frosty

Frosta na opakowaniach nowych Warzyw na Patelnię umieszcza QR kody. Czytaj więcej »

Monitoring baz danych GUS

W Głównym Urzędzie Statystycznym wdrożone zostało oprogramowanie Quest Software - Foglight, przeznaczone do monitorowania "end-to-end" w trybie 24/7 środowiska 200 procesorów fizycznych złożonego m.in. z baz danych MS SQL Server i Oracle, aplikacji Java i .NET oraz systemów operacyjnych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Monitoring w modelu open source

Zadania kontroli działania sprzętu i oprogramowania są często pomijane, głównie ze względu na koszty zakupu odpowiednich rozwiązań. Istnieją jednak rozwiązania tańsze, takie jak Icinga. Czytaj więcej »

Wirusy atakują telefony komórkowe

Czyli krótka historia złośliwego oprogramowania dla telefonów komórkowych. Czytaj więcej »

Opinie

Bazowe relacje

Do końca nie wiadomo, czy w miejscu pracy lepiej pracować, czy też zająć się budowaniem relacji z otoczeniem. Jeśli wybierzesz to pierwsze, ludzie stwierdzą żeś mruk i pracuś, a jeśli to drugie, to przylgnie do ciebie określenie nieroba i kombinatora, a czasem nawet i bawidamka. Czytaj więcej »

Ptaki i prosiaki

Po raz kolejny gry komputerowe są niedoceniane przez tzw. mainstream. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...