powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 32-2011, 22 listopada 2011
32-2011 Computerworld nr 32-2011
W centrum uwagi
Gdy maszyna rozmawia z maszyną

Gdy maszyna rozmawia z maszyną

Niekiedy transmisja danych maszyna-maszyna może służyć zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom. Czytaj więcej »

Jak przesłać dane

Przedstawiamy techniczne zagadnienia związane z przesyłaniem informacji, którymi wymieniają się urządzenia telematyczne. Czytaj więcej »

Wiadomości

Czy Unia wyrzuci Facebooka z Europy?

Komisja Europejska chce większej ochrony danych osobowych przetwarzanych poza terytorium UE. Czytaj więcej »

Budujmy sieci, szybko i szeroko!

Komisja Europejska podjęła decyzję o dopuszczalności pomocy publicznej w pięciu projektach sieci szerokopasmowych w województwach Polski Wschodniej. Czytaj więcej »

SAP zaoferuje aplikacje na iPhone'a

Technologie mobilne, cloud computing i przetwarzanie in-memory mają znajdować zastosowanie we wszystkich liniach systemów biznesowych SAP. Czytaj więcej »

300 mln złotych na innowacje

W roku 2012 do wzięcia będzie co najmniej 300 mln zł na wdrożenia elektronicznego biznesu typu B2B w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Szybki Internet napędza gospodarkę

Z Johnem Cunliffe, kierującym europejskim Działem Rozwoju Technologicznego firmy Ericsson, rozmawiamy o wpływie sieci szerokopasmowych na rozwój gospodarki. Czytaj więcej »

EN FACE: Marcin Beme...

... współzałożyciel i prezes zarządu firmy Audioteka SA, właściciel serwisu audioteka.pl Czytaj więcej »

Technologie

Przekroczona bariera 10 petaflopsów

Numer jeden na liście TOP500, najszybszych superkomputerów świata, osiąga ponad 1 biliard operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Czytaj więcej »

Superkomputer z telefonu

Prototypowy superkomputer wykorzystujący najsprawniejsze obecnie układy Nvidia Tegra 3 będzie zbudowany w Hiszpanii. Czytaj więcej »

Storage dla wirtualizacji

Środowisko wirtualizacji stawia wysokie wymagania systemom składowania danych. Przedstawiamy problemy związane z dostarczeniem wydajności i niezawodności rozwiązania. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Czego nie było i wciąż nie ma

Mimo że od 20 lat używamy w Polsce Internetu, nie wypracowaliśmy kultury korzystania. I nie chodzi tu o sprowadzenie tego zjawiska do prostego opisu dobrych obyczajów. Czytaj więcej »

Czuj się (dobrze) poinformowany!

Po nowiusieńkich torach sunie nowiutki tramwaj całkiem nowej linii, czerpiąc prąd z nowej sieci, rozpiętej na nowych słupach. Czytaj więcej »

Najważniejszy język dla IT

Każdy program komputerowy wymaga napisania go w określonym języku. Czy można porównywać sztuczne języki i mierzyć ich znaczenie, także w odniesieniu do języka naturalnego? Czytaj więcej »

Ujarzmić marketing społecznościowy

Firmy badawcze doskonalą narzędzia umożliwiające śledzenie zachowań internautów w sieciach społecznościowych. Czytaj więcej »

Projekty poza budżetem i harmonogramem

Projekty poza budżetem i harmonogramem

80% polskich firm przyznaje, że ich projekty informatyczne przekraczają założenia budżetowe i terminowe. Wynika to z faktu, że niewielki odsetek przedsiębiorstw prawidłowo zarządza procesami rozwoju systemów IT. Czytaj więcej »

Dystrybutor energii z systemem BI

W firmie Vattenfall Distribution Poland wdrażany jest system analityczny Oracle Business Intelligence Enterprise Edition Plus w wersji 11g. Czytaj więcej »

Czesi mają nowy Geoportal

Czeski Urząd Geodezyjny, Kartograficzny i Katastralny (CUGKiK), korzystając z oprogramowania GeoMedia SDI, uruchomił nową wersję swojego Geoportalu. Czytaj więcej »

Kadry i płace w systemie ERP

W firmie Tauron Polska Energia zakończyło się wdrożenie systemu SAP ERP w obszarze kadrowo-płacowym. Czytaj więcej »

Navireo wspiera modernizację maszyn produkcyjnych

Apena-Remont, firma zajmująca się utrzymaniem ruchu urządzeń przemysłowych oraz modernizacją i remontami maszyn produkcyjnych, wdrożyła system ERP Navireo. Czytaj więcej »

Łatwiejsze rozmowy z inwestorami

Mayland, deweloper zajmujący się kompleksowym wykonawstwem galerii handlowych, zakupił rozwiązanie Real Estate Multitouch wraz z multimedialną ladą dotykową Microsoft Surface. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Hakerzy polują na zaufane strony

Dzisiejsze ataki na firmowe serwery mają podłoże komercyjne. Służą do wykorzystania dobrej reputacji stron komercyjnych do dystrybucji złośliwego oprogramowania. Czytaj więcej »

Ochrona sieci bezprzewodowych

Firmowe stacje robocze powinny łączyć się tylko do firmowych sieci, a laptopy muszą być zablokowane na obce sieci w budynku przedsiębiorstwa - to niektóre rady dotyczące ochrony sieci. Czytaj więcej »

FBI zlikwidowała estoński botnet

Proces zamknięcia dużego botnetu wymaga pozyskania twardych dowodów działań przestępczych, by organy ścigania mogły podjąć kroki. Czytaj więcej »

Opinie

Szlachetne zdrowie

Wydawać by się mogło, że w miarę komputeryzacji służby zdrowia polepszy się zdrowie obywateli. Jednak zupełnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Informatyka jest nowoczesną technologią, ale cudów nie czyni i nawet za jej pomocą nie sposób zmniejszyć kolejek do lekarzy. Czytaj więcej »

Wampiry w Toskanii. Poradnik

Larum grają, bo Polacy podobno czytają mniej. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...