powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 31-2011, 15 listopada 2011
31-2011 Computerworld nr 31-2011
Prawo
GIODO: profilowanie klientów tylko po powiadomieniu

GIODO: profilowanie klientów tylko po powiadomieniu

Z dr. Wojciechem Rafałem Wiewiórowskim, Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, rozmawiamy o prawnych aspektach profilowania klientów i integracji danych. Czytaj więcej »

W centrum uwagi
Biznes wychodzi z objęć systemu

Biznes wychodzi z objęć systemu

Monolityczne rozwiązania wspierające zarządzanie to przeszłość. Dziś liczą się: wszechstronność, otwartość na zmiany, prostota obsługi, możliwości integracyjne. Wybór najlepszego systemu ERP staje się coraz trudniejszy. Czytaj więcej »

Wiadomości

Asseco i Comarch w 100 europejskich producentów oprogramowania

Na pierwszym miejscu 6. edycji rankingu europejskich producentów oprogramowania Truffle100 znalazł się oczywiście SAP. Czytaj więcej »

CIA monitoruje treść serwisów społecznościowych

W tak zmiennych czasach, wiarygodnym i aktualnym źródłem informacji o nastrojach społecznych jest dla CIA monitoring sieci społecznościowych, w tym Twittera i Facebooka. Czytaj więcej »

Bill Gates i Mark Zuckerberg wśród najbardziej wpływowych ludzi na świecie

Obaj znaleźli się w pierwszej 10. rankingu "The World's Most Powerful People 2011" opublikowanego przez Forbes. Czytaj więcej »

Media społecznościowe i chmura groźne dla firmowych danych

Firmy coraz częściej udostępniają pracownikom tablety i smartfony. Czytaj więcej »

Niesprawiedliwa neutralność

Proponując abonentom opcję blokowania reklam, T-Mobile sprowokował w Polsce gwałtowną reakcję obronną mediów internetowych. Czytaj więcej »

Co się stanie z projektami MSWiA

Przetargi, które nadzorował były dyrektor CPI MSWiA, aresztowany w związku z zarzutami o korupcję, mogą zostać unieważnione. Choć CBA nie chce wstrzymywać tych już prowadzonych. Czytaj więcej »

Kto zostanie ministrem cyfryzacji

8 listopada, po pierwszym posiedzeniu Sejmu, Donald Tusk zacznie tworzyć nowy rząd. Sprawdzamy, kto ma największe szanse na objęcie ministerstwa ds. cyfryzacji. Czytaj więcej »

Przegrupowanie w polskim oddziale CA Technology

Po przejęciu przez Midis Group, polski oddział firmy przeszedł reorganizację, planuje dwukrotne zwiększenie zatrudnienia i docieranie bezpośrednio do klientów. Czytaj więcej »

Sieciowa walka trwa

Zdrowy rozsądek, współpraca i dobre rozpoznanie atakującego pomagają zwalczać cyberzagrożenia. Czytaj więcej »

Czy Nokia jest skazana na klęskę?

Fiński producent przez lata uchodził za symbol innowacyjności. Dziś ustępuje na rynku smartfonów Apple i Samsungowi, a jego nowe produkty nie budzą entuzjazmu klientów. Czytaj więcej »

EN FACE: dr inż. Jan Bis,,,

... prezes Stowarzyszenia ProCAx, przez 30 lat nauczyciel akademicki WAT, współwłaściciel firmy szkoleniowej BREBISTOM, animator technik CAx Czytaj więcej »

Technologie

Tablety w korporacji, czyli jak bezpiecznie korzystać z nich w organizacji

Gdy proponuje się używanie tabletów lub smartfonów w firmie, zazwyczaj dział IT odmawia... Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Bezpieczna chmura

Operator usług cloud computing przechowuje dane różnych użytkowników i dlatego może być celem ataku z zewnątrz. Aby minimalizować ryzyko, należy dokonać selekcji dostawców, eliminując tych, którzy nie zapewnią oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa danych. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Innowacje można okiełznać

Innowacje można okiełznać

Odnoszące największe sukcesy firmy globalne mają klarowną strategię i taktykę opracowywania nowych produktów. Czytaj więcej »

Chuligani pod stałym nadzorem

Osoby z zakazami stadionowymi podczas EURO 2012 będą mogły zostać objęte dozorem elektronicznym. Czytaj więcej »

Prawda o wirtualnej rzeczywistości

Współczesnemu człowiekowi coraz częściej towarzyszy niepokój o granice rzeczywistości zdominowanej przez media cyfrowe. Te lęki dobrze pokazuje współczesny polski film. Czytaj więcej »

Technologie samopokazu

Czyli rzecz o tym, jak cyfryzacja wydziera tajemnice ludziom i światu. Czytaj więcej »

E-urząd w województwie lubuskim

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego uruchomi system e-urząd, który ma usprawnić komunikację między mieszkańcami a urzędem. Czytaj więcej »

Akcesoria dla niemowląt zarządzane systemem ERP

Firma Canpol, działająca na rynku akcesoriów dla niemowląt, wdrożyła najnowszą wersję systemu ERP do zarządzania przedsiębiorstwem Asseco Softlab ERP. Czytaj więcej »

SMYK wchodzi do Internetu

Sklep SMYK, prowadzący sprzedaż produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat, uruchomił sprzedaż internetową. Czytaj więcej »

Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk pracuje już na SIMPLE.ERP

W Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk zakończyło się wdrożenie "Zintegrowanego Systemu Informatycznego" SIMPLE.ERP. Czytaj więcej »

Analizy porównawcze niemieckich kas LBS

Grupa niemieckich kas oszczędnościowych LBS wdroży system klasy Business Intelligence, InForum BI Studio, przeznaczony do prowadzenia analiz porównawczych dla poszczególnych kas z grupy. Czytaj więcej »

Ekspansja PayU na Wschód

Firma zajmująca się kompleksową obsługą płatności online wchodzi na rynek rosyjski. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Facebook i ataki

Serwisy społecznościowe cieszą się dużą popularnością wśród włamywaczy. Oto zagadnienia związane z atakami kierowanymi przeciw użytkownikom Facebooka. Czytaj więcej »

Ochrona serwera przed przejęciem

Jednym ze skutecznych ataków przeciw domenie Windows jest "przekazanie skrótu". Przedstawiamy zarówno sam atak, jak i metody obrony przed nim. Czytaj więcej »

Opinie

Ukryte pragnienia

Jedna z bardziej inspirujących fraz w historii innowacyjności to zdanie wypowiedziane przez Henry Forda: "Gdybym pytał klientów, czego potrzebują, powiedzieliby, że szybszych koni". Jeśli dziś - po śmierci Steve Jobsa - wszyscy zachwycają się jego geniuszem biznesowym, to nie powinni zapominać, że siła Mr Apple nie polegała na zaspokajaniu potrzeb klientów. Polegała na... Czytaj więcej »

Na skróty

Ostatnie, sensacyjne dosyć, doniesienia o przekroczeniu prędkości światła przez neutrina można traktować sceptycznie zastanawiając się, czy metoda pomiaru jest rzeczywiście adekwatna i nie obarczona systematycznym błędem. Niemniej sprawa jest rozwojowa i na pewno nie powiedziano tu jeszcze ostatniego słowa. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...