powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

NetWorld Guide 11/2011, 10 listopada 2011
NetWorld Guide 11/2011
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Szafy instalacyjne - bezpieczeństwo fizyczne

NetWorldW tym wydaniu: Zarówno szafy, jak i stojaki serwerowe pełnią bardzo ważną funkcję w strukturze serwerowni, dlatego muszą spełniać kryteria gwarantujące bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki do prawidłowego funkcjonowania zainstalowanego w nich sprzętu. / Nie zawsze o tym pamiętamy: każdy nawet najbardziej wymyślny plan ochrony musi zaczynać się od bezpieczeństwa fizycznego.

Szafy instalacyjne - bezpieczeństwo fizyczne
Dobór szaf i ich ustawianie

Dobór szaf i ich ustawianie

Podstawowe pytanie przy wyborze szafy (stojaka) brzmi: jaki rozmiar szafy (stojaka) jest potrzebny? Żeby prawidłowo dobrać wielkość szafy, niezbędne są następujące dane: rodzaj urządzeń przeznaczonych do montażu, ich rozmiary (w jednostce U) oraz liczba. Przy planowaniu trzeba również uwzględniać dodatkową przestrzeń pod dalszą rozbudowę sytemu. Czytaj więcej »

Fizyczne podstawy bezpieczeństwa

Fizyczne podstawy bezpieczeństwa

Wydaje się to oczywiste i takie rzeczywiście jest. Ale nie znaczy, że zawsze o tym pamiętamy: każdy nawet najbardziej wymyślny plan ochrony musi zaczynać się od bezpieczeństwa fizycznego. Czytaj więcej »

Co się kryje w szafie?

Co się kryje w szafie?

Zarówno szafy, jak i stojaki serwerowe pełnią bardzo ważną funkcję w strukturze serwerowni, gdyż to właśnie w nich są montowane urządzenia teleinformatyczne, których działanie decyduje o funkcjonowaniu centrum przetwarzania danych. Dlatego szafy muszą spełniać kryteria gwarantujące bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki do prawidłowego funkcjonowania zainstalowanego w nich... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...