powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

Wydanie 11/2011, 10 listopada 2011
11/2011
Prezentacje firmowe

Co można zyskać dzięki zintegrowanemu systemowi informatycznemu Sage ERP X3

SageBiuro Rachunkowe Badesta, prowadząc wieloletnią działalność wie, że najważniejszy jest klient, jego potrzeby i wymagania. Pełne zintegrowanie wszystkich, najważniejszych procesów biznesowych, zautomatyzowanie procesów raportowania, sprawniejsze szybsze i bardziej przejrzyste przekazywanie informacji czy dokładniejsza analiza potrzeb i danych to wynik zastosowania odpowiedniego systemu klasy ERP. To duża oszczędność czasu a tym samym możliwość poświęcenia go na pełniejszą obsługę i analizę wybranego klienta. Decyzja o wyborze systemu to również doskonała inwestycja na przyszłość.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo w chmurze

Bezpieczeństwo w chmurze

Cloud computing i wirtualizacja zasobów mają wiele zalet wynikających głównie z możliwości konsolidacji infrastruktury. Trzeba jednak pamiętać, że te nowe środowiska IT, w których napastnikami mogą być również zalogowani i uwierzytelnieni użytkownicy, stwarzają nowe wyzwania dla tradycyjnych schematów ochrony i zarządzania tożsamością. Czytaj więcej »

Centrum danych
IaaS - zalety i wady wieku dojrzewania

IaaS - zalety i wady wieku dojrzewania

Ostatnio na polskim rynku rośnie oferta usług udostępniania systemów IT, a analitycy prezentują wyniki badań świadczące o dużym zainteresowaniu firm tego typu rozwiązaniami. Czytaj więcej »

Centrum danych: wszystko pod kontrolą

Centrum danych: wszystko pod kontrolą

Za utrzymanie optymalnych warunków zasilania oraz parametrów środowiskowych (wilgotność, temperatura) w centrum danych odpowiadają systemy zasilania i chłodzenia. Aby w pełni mogły realizować te zadania, potrzebują scentralizowanego systemu do monitorowania i zarządzania. Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Biuro z chmury

Biuro z chmury

Aplikacje biurowe, systemy pracy grupowej czy nawet narzędzia do konwergentnej komunikacji audio i wideo - dostawcy oprogramowania oferują obecnie także w modelu Software as a Service (SaaS). Niewątpliwą jego zaletą są ceny, stanowiące tylko ułamek kosztów, jakie trzeba ponieść, kupując analogiczne oprogramowanie i instalując je w firmie. Porównujemy dwa najważniejsze rozwiązania... Czytaj więcej »

Sieci
Analiza wydajności sieci

Analiza wydajności sieci

Znajomość wydajności sieci jest niezbędna do rozsądnego gospodarowania i planowania rozwoju każdej infrastruktury. Jednym z największych wyzwań wdrożenia jest określenie granicy między teorią a realnymi osiągami. Czytaj więcej »

Ethernet w sieciach operatorskich

Ethernet w sieciach operatorskich

Zapotrzebowanie na pasmo związane z cloud computing, multimediami i aplikacjami mobilnymi rośnie szybciej niż rozwój technologii sieciowej, mającej je obsłużyć. By nie zostać w tyle, dostawcy Ethernetu muszą przyśpieszyć. Pomoże im w tym wprowadzenie terabitowego Ethernetu... za parę lat. Póki co trwa ofensywa Ethernetu 40/100G. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Deduplikacja w ośmiu odsłonach

Deduplikacja w ośmiu odsłonach

Wykonywanie kopii zapasowych z deduplikacją danych jest optymalnym rozwiązaniem w czasach, gdy ilość danych rośnie w tempie niemal geometrycznym. Oszczędności miejsca w pamięciach masowych mogą przekraczać 90%, a narzędzia przyspieszające proces deduplikacji są dostępne dla coraz większej liczby odbiorców. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Nie tylko Steve Jobs

Nie tylko Steve Jobs

Dla milionów fanów rozwiązań Apple’a, śmierć szefa koncernu automatycznie oznaczała koniec pewnej epoki. Media rozpisywały się o życiu Steve’a Jobsa, jego innowacyjnym podejściu do nowych technologii i hipnotyzującym wpływie na myślenie klientów. Nie można odmówić szefowi Apple’a wielkiej skuteczności w działaniu (zysk netto firmy w zakończonym niedawno roku fiskalnym... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...