powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 30-2011, 8 listopada 2011
30-2011 Computerworld nr 30-2011
Prawo
Analiza warunków licencyjnych a strategiczne planowanie IT

Analiza warunków licencyjnych a strategiczne planowanie IT

Analiza ta powinna także objąć aktualne i przyszłe zapotrzebowanie na produkty danego dostawcy aplikacji IT. Czytaj więcej »

W centrum uwagi
Będzie elektroniczna dokumentacja medyczna

Będzie elektroniczna dokumentacja medyczna

Ustawa o działalności medycznej nakłada na placówki obowiązek jej wprowadzenia od połowy 2014 roku. Przy obecnym stanie informatyzacji służby zdrowia to może być jednak trudne... Czytaj więcej »

Wiadomości

Pomóż w badaniu satysfakcji z pracy w branży IT!

Wypełnij anonimową ankietę w badaniu Computerworld Polska i opowiedz nam o swojej karierze. Oparte zostało ono na 25-letnich doświadczeniach amerykańskiego wydania Computerworld, który równolegle rozpoczął kolejną edycję Salary Survey 2012. Czytaj więcej »

Polkomtel może zostać przejęty

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie przez Spartan Capital Holdings kontroli nad Polkomtelem. Przeprowadzona analiza wykazała, że planowana transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Jej wartość to 18,1 mld zł! Czytaj więcej »

Koniec joint venture firmy Sony i Ericsson

Sony wykupi - należące do Ericsson - 50% udziałów w spółce Sony Ericcson. Wartość transakcji to ok. 1,5 mld USD. Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku 2012 roku. Po jej zamknięciu Sony Ericsson ma stać się spółką zależną koncernu Sony. Czytaj więcej »

Numer 1 w Europie

Everest wskazał pięć najbardziej dojrzałych państw pod inwestycje outsourcingowe. Polska znalazła się w tej grupie razem z Brazylią, Chinami, Filipinami i Indiami. Czytaj więcej »

Europejska sieć na kryzys

Media skupiły się na przywódcach negocjujących mechanizmy stabilizowania strefy euro. Na mniej eksponowanych forach decyduje się, jak wzmocnić Europę za pomocą sieci Internet. Czytaj więcej »

Strachy na Lachy

Obrona cyberprzestrzeni wciąż wielu osobom jawi się jako problem techniczny, mało istotny dla państwa. Czy potrzeba katastrofy, aby Polak zmądrzał po szkodzie? Czytaj więcej »

HP nie rezygnuje z PC

Kierownictwo HP nie będzie dążyć do ograniczenia obecności na rynku konsumenckim. Czytaj więcej »

Sam Palmisano ustępuje!

Od początku 2012 roku IBM kierować będzie Virginia Rometty. Dziś, jako wiceprezes firmy, odpowiada za sprzedaż, marketing i projekty strategiczne. Czytaj więcej »

Inwestycje w samorządach

Administracja lokalna coraz więcej inwestuje w narzędzia kontrolujące jej finanse, zwłaszcza tam, gdzie wydatki są największe, m.in. w zarządzanie szkołami. Czytaj więcej »

Urządzenia i usługi

W centrum uwagi tegorocznej edycji Microsoft Technology Summit znalazły się: mobilny system operacyjny, analiza danych oraz usługi i oprogramowanie dostępne z chmury. Czytaj więcej »

EN FACE: Arkadiusz Patryas...

... wiceprezes gliwickiej firmy i3D opracowującej biznesowe aplikacje z wykorzystaniem trójwymiarowej grafiki i wirtualnej rzeczywistości dla klientów z całego świata Czytaj więcej »

Technologie

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Góry informacji

Jeśli uważasz, że systemy są trudne w zarządzaniu, pomyśl o bazie, która ma 449 mld obiektów lub o tym, że co tydzień przybywa 40 TB danych. Przedstawiamy świat dużych zbiorów informacji. Czytaj więcej »

Protokół do zdalnego desktopu

Na rynku znajduje się kilka rozwiązań, które oferują dostęp do zdalnego desktopu. Jednym z kryteriów wyboru technologii jest zachowanie w sieciach o gorszej jakości połączeń. Czytaj więcej »

Jak tanim kosztem odnowić serwerownię

Jak tanim kosztem odnowić serwerownię

Przedstawiamy działania, które sprawią, że modernizacja data center odniesie lepszy skutek niż wymiana serwerów na nowsze. Czytaj więcej »

Zarządzanie
System do zadań specjalnych

System do zadań specjalnych

Systemy klasy CRM wspierają w kompleksowy sposób cały proces sprzedaży - od przygotowania oferty, aż do obsługi posprzedażowej. Czytaj więcej »

Powrót do źródeł

W latach 70. zaczęły pojawiać się proste gry elektroniczne, korzystające z ekranu telewizora. Czytaj więcej »

Wspierając wspierających

Wyzwaniem dla Service Desku Grupy Allegro jest błyskawiczny rozwój biznesu. Integrowanie nowych serwisów i przejmowanie wsparcia nowych aplikacji to ciągła praca. Czytaj więcej »

Sprzedaż papierosów wspomagana systemem ERP

Firma Noban, zajmująca się handlem hurtowym papierosami i artykułami tytoniowymi, wdrożyła zintegrowany system IT do zarządzania przedsiębiorstwem - Navireo. Czytaj więcej »

Marka odzieżowa INCITY z programem lojalnościowym

Rosyjska marka odzieżowa INCITY zdecydowała się na wdrożenie programu lojalnościowego iReward24 Loyalty Platform dla swoich klientów końcowych. Czytaj więcej »

Spółdzielnia mleczarska wdroży Impuls 5

Spółdzielnia mleczarska SM Spomlek zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy ERP Impuls 5. Czytaj więcej »

Epicor iScala w kolejnych oddziałach Grupy NCAB

W kolejnych oddziałach Grupy NCAB, europejskiego producenta płyt drukowanych, zakończyło się wdrożenie systemu Epicor iScala. Czytaj więcej »

Lepsza obsługa klienta w BNP Paribas Bank Polska

Bank zdecydował się na wdrożenie Aprimo Relationship Manager, rozwiązanie Teradata do zarządzania relacjami z klientami. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Szyfrowanie XML jest niebezpieczne

Narzędzia stosowane do szyfrowania połączeń między usługami webowymi mają istotną lukę w bezpieczeństwie. Czytaj więcej »

Nowy rootkit z siecią p2p

Specjaliści z firmy Kaspersky Anti-Virus odkryli nowy rodzaj złośliwego oprogramowania, który obecnie jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie zagrożeń, zostawiając pospolitego ZeuSa daleko w tyle. Czytaj więcej »

Zagrożenia dla platform mobilnych

Telefony komórkowe, tablety oraz inne urządzenia przenośne stają się celem wielu ataków. Czytaj więcej »

Opinie

Ten model tak ma

Miałem okazję niedawno poprowadzić zajęcia na uczelni, a potem wymienić uwagi z tzw. starą kadrą akademicką. Czytaj więcej »

Piwko

Informatyk w firmie często musi wypijać piwo, którego sam nie nawarzył. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby piwo było rzeczywiste, a nie wzięte z przenośni. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...