powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 28-2011, 18 października 2011
28-2011 Computerworld nr 28-2011
W centrum uwagi
Świat według Watsona

Świat według Watsona

Big Data, inteligentne silniki i wiek informacji totalnej. Nowa epoka będzie należeć do przemysłowych maszyn informacyjnych opartych na zaawansowanych silnikach analitycznych. Czy będą w stanie przewidzieć przyszłość, zachowania ludzi i przedsiębiorstw? Czytaj więcej »

Wiadomości

Steve Jobs nie żyje

Współzałożyciel firmy Apple zmarł na raka trzustki w wieku 56 lat. "Błyskotliwość, pasja i energia Steve`a były źródłem niezliczonych innowacji, z których dziś korzysta cały świat" - czytamy w oświadczeniu przedstawicieli firmy Apple. Czytaj więcej »

Ministerstwo Cyfryzacji, czy Informatyzacji?

Patrząc na wyniki wyborów wszystko na to wskazuje, że ponownie powstanie koalicja PO i PSL. Każde z tych ugrupowań ma nieco inne poglądy na zarządzanie "informatyką" w administracji. Czytaj więcej »

Firmowe social media, czyli o błędach popełnianych przez firmy korzystające z mediów społecznościowych

O tym i o najlepszych praktykach opowiadali na kongresie Netii Biznes to Rozmowy socjolog, dr Dominik Batorski i psycholog dr Krzysztof Krejtz. Czytaj więcej »

Zarządzać ryzykiem

W czasie tegorocznego, 6. Kongresu PMI, eksperci od zarządzania projektami mówili, jak zarządzać ryzykiem, zwłaszcza w innowacyjnych projektach. Czytaj więcej »

Chmura i nowe usługi sieciowe

Netia podczas III Kongresu "Biznes to rozmowy" oficjalnie ujawniła szczegóły nowych usług dla przedsiębiorstw wykorzystujących model cloud computing. Czytaj więcej »

Fusion Applications dostępne

Po sześciu latach od pierwszych zapowiedzi nowego zestawu aplikacji biznesowych Oracle potwierdził, że nowe środowisko jest dostępne publicznie. Czytaj więcej »

Jak wygląda w Polsce podejście rządu do innowacyjności

Polityka innowacyjności to wzmacnianie potencjału ośrodków naukowych i badawczo-rozwojowych, ale i wsparcie dla start-upów, zachęty dla przedsiębiorców i inwestorów. Czytaj więcej »

Tegorocznym laureatem konkursu o nagrodę im. Witolda Lipskiego został Paweł Parys

Jest on doktorantem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Prace 27-letniego Pawła Parysa dotyczą problemów wyszukiwania, jednego z klasycznych zagadnień algorytmicznych o wielkiej skali zastosowań. Czytaj więcej »

EN FACE: prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski...

... kierownik Katedry Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej, mającej osiągnięcia w praktycznym wdrażaniu wyników badań naukowych Czytaj więcej »

Technologie

Chmura zarządza systemem Windows

Nie w każdej firmie opłaca się zakup specjalizowanego oprogramowania do zarządzania stacjami roboczymi, a użytkownicy mobilni mogą sprawiać kłopoty. Rozwiązaniem jest usługa cloud computing. Czytaj więcej »

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Tivoli w Warszawie

Jeszcze kilka lat temu oprogramowanie do zarządzania i automatyzacji procesów biznesowych w firmie oraz do zarządzania tożsamością było uznawane za pożyteczny dodatek. Obecnie jest to konieczność. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Dane pewne, spójne, prawdziwe

Dane pewne, spójne, prawdziwe

Informacje to podstawowy zasób każdej organizacji. Im bardziej spójne i bliższe prawdy, tym bardziej cenne. Jakość danych jest raczej problemem biznesowym aniżeli kwestią technologii. Czytaj więcej »

Analityka w akcji

Analityka w akcji

Połączenie danych z różnych źródeł otwiera możliwości dostępu do nowych, ukrytych informacji. Czytaj więcej »

Skuteczna praca w terenie

Firma Europlant PhytoPharm, producent i dystrybutor leków oraz preparatów roślinnych, zdecydowała się na przedłużenie umowy z Asseco Business Solutions na użytkowanie rozwiązania klasy SFA wspomagającego działania sprzedażowe w terenie. Czytaj więcej »

Lepszy obraz na Amsterdam ArenA

Amsterdam ArenA, obiekt sportowo-rekreacyjny, który został niedawno wybrany jako miejsce rozegrania finału UEFA Europa League 2013, przygotowuje się do wdrożenia Cisco StadiumVision. Czytaj więcej »

450 sklepów w jednym systemie

Firma Redan, operator marek odzieżowych, takich jak: Top Secret, Troll i Drywash, zdecydowała się na wdrożenie systemu do zarządzania siecią sklepów, systemu służącego do obsługi sprzedaży w sieci sklepów oraz ich integrację z systemem ERP teraz obsługującym centralę firmy. Czytaj więcej »

Ujednolicona komunikacja w Herbapolu

Herbapol Lublin, firma działająca na rynku produktów zielarskich, zaczęła dostrzegać problemy związane ze skalowaniem posiadanego systemu telefonicznego. Czytaj więcej »

112 - sprawdź numer i zadzwoń jeszcze raz

Przeciąga się wdrożenie modelu operatorskiego systemu powiadamiania ratunkowego 112. Podczas EURO 2012 dodzwonimy się do operatora tylko w dużych miastach. Czytaj więcej »

Lekcje dworcowe

Jeszcze kilka dni temu działał w tym miejscu bar z szybkimi daniami, a dzisiaj widać tu tylko przysypaną gruzami posadzkę i jakąś śmieszną, niską ściankę, która niczego już nie zasłania ani nie dzieli. Czytaj więcej »

Dziewięć kręgów piekielnych

Gdy spędzi się dużo czasu w działach informatyki, trafi się na co najmniej jeden z kręgów, które niewiele się różnią od tych z "Boskiej Komedii" Dantego. Na szczęście można stamtąd uciec. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Groźne promocje

Groźne promocje

Zazwyczaj reklamy traktowane są jako uprzykrzający dodatek, obecny na wielu portalach internetowych. Nowym zjawiskiem jest dystrybucja za ich pomocą złośliwego oprogramowania. Czytaj więcej »

Zapory pod specjalnym nadzorem

Gdy w firmie jest wiele zapór i routerów łączących różne podsieci lub skomplikowane reguły utrudniają analizę, należy sięgnąć po narzędzia, które ułatwią pracę administratorom. Czytaj więcej »

Opinie

Przepisy kuchenne

Najpierw powinna zaistnieć wizja, która następnie przeradza się w projekt. Dopiero na kanwie tego można przystępować do realizacji zadania, nigdy odwrotnie. Niekiedy proste, powielarne projekty są opisane jako gotowce do stosowania, trudniejsze należy dopiero wymyślić. Czytaj więcej »

I co nam zrobicie?

W połowie października ogłoszono wyniki badania Etnomedia, stawiającego sobie za cel zdiagnozowanie portretu i zachowań użytkownika serwisów interaktywnych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...