powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

Wydanie 10/2011, 11 października 2011
10/2011
Bezpieczeństwo
AAA - uwierzytelnianie, autoryzacja i kontrola dostępu (cz. 2)

AAA - uwierzytelnianie, autoryzacja i kontrola dostępu (cz. 2)

Funkcjonowanie internetu w dużej mierze opiera się na zaufaniu i kontroli dostępu. Nawet anonimowa część sieci nie może funkcjonować bez kontroli pozwalającej określić, kto ma dostęp i kiedy z niego korzysta. Bez takiej kontroli można podważyć zaufanie do każdej witryny WWW, a nawet ją zniszczyć. Czytaj więcej »

Centrum danych
Thin provisioning - niewykorzystany potencjał?

Thin provisioning - niewykorzystany potencjał?

Technika dynamicznego alokowania zasobów pamięci masowej zgodnie z aktualnymi potrzebami ma olbrzymi potencjał. Niestety bywa, że przysłaniają go trudności związane z wdrożeniem thin provisioningu. Wobec błyskawicznie rosnących potrzeb na pamięć tak być nie powinno. Czytaj więcej »

Komunikacja
Smartfony, tablety i bezpieczeństwo firmy

Smartfony, tablety i bezpieczeństwo firmy

Zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa infrastruktury nowoczesnych organizacji to obecnie sprawa priorytetowa. Jest to uwarunkowane tym, że w coraz większym stopniu stawia się w nich na mobilność i łatwość dostępu do informacji (także wrażliwych), a dostęp online stał się standardem. Wyposażanie pracowników w smartfony i tablety sprawia, że zapewnienie bezpieczeństwa w sieci... Czytaj więcej »

Sieci
Multimedia z internetu

Multimedia z internetu

Udostępnianie materiałów multimedialnych to obecnie bardzo ważna funkcja serwisów webowych. Dobór odpowiedniej technologii i serwera do streamingu wideo pozwala na prezentację tego typu treści w satysfakcjonującej dla użytkowników jakości. Aby to osiągnąć, nie zawsze trzeba zmieniać posiadany serwer webowy, choć są przypadki, gdy jest to konieczne. Czytaj więcej »

Sieci GPON w praktyce

Sieci GPON w praktyce

Technologia GPON wydaje się dobrym wyborem przy budowie infrastruktury sieci dostępowej, która ma zapewniać bardzo szybkie łącza oraz - uwzględniając nowe standardy przekazów wideo - musi sprostać zwiększonym wymaganiom przy udostępnianiu HDTV. Pojawiają się jej pierwsze wdrożenia w Polsce. Czytaj więcej »

Raport
Linux skończył 20 lat: nowe wyzwania, nowe możliwości

Linux skończył 20 lat: nowe wyzwania, nowe możliwości

Dwadzieścia lat temu, kiedy Linus Torvalds po raz pierwszy zapowiedział swój nowy system operacyjny na grupie dyskusyjnej Usenetu, nie przypuszczał, że po latach jego dzieło podbije świat. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Cisco Catalyst 4500 - do 60 W na port

Cisco Catalyst 4500 - do 60 W na port

Wygląda na to, że Cisco już nie tylko chce sprzedawać przełączniki, ale aspiruje też do roli dystrybutora energii. Najnowszy model modularnego przełącznika Catalyst 4500 może zaskoczyć niejednego administratora sieci. Nie jest bowiem tylko kolejną, standardową platformą przełączania i routingu pakietów, lecz może również pełnić rolę systemu dystrybuującego energię i... Czytaj więcej »

Steelhead Mobile 3.1 - zdalny dostęp w mgnieniu oka

Steelhead Mobile 3.1 - zdalny dostęp w mgnieniu oka

Choć firma Riverbed znana jest przede wszystkim z rozwiązań przyspieszających ruch WAN między stacjonarnymi oddziałami firm, to w jej ofercie znajdują się również analogiczne narzędzia dedykowane pracownikom zdalnym lub często podróżującym. Najnowsza wersja oprogramowania, Steelhead Mobile, znacznie skraca czas wymiany danych między dwoma lokalizacjami i przystosowana jest do... Czytaj więcej »

Świat w sieci
Nobel z informatyki

Nobel z informatyki

Jesienią każdego roku rozpoczyna się zbieranie kandydatur mających szanse na zdobycie nominacji do najbardziej prestiżowego wyróżnienia na świecie. Od 1901 r. nagrodę Nobla - czyli złoty medal, dyplom honorowy i pokaźną sumę pieniędzy - otrzymują osobistości ze świata kultury, medycyny czy nauk przyrodniczych. Ograniczona liczba kategorii - oryginalnie było ich pięć: fizyka,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...