powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 26-2011, 4 października 2011
26-2011 Computerworld nr 26-2011
W centrum uwagi
W Polsce powstają Inteligentne Systemy Transportowe

W Polsce powstają Inteligentne Systemy Transportowe

Po latach przygotowań i debat GDDKiA oraz samorządy miast sukcesywnie ogłaszają przetargi na systemy klasy IST. Łączna wartość projektów finansowanych ze środków unijnych przekracza 1,3 mld zł! Tu jednak zderzają się interesy miast, biznesu i... naukowców. Czytaj więcej »

Wiadomości

Zaatakowana przez hakerów DigiNotar ogłosiła upadłość

Holenderska DigiNotar, zajmująca się wystawianiem certyfikatów SSL, złożyła do sądu wniosek o upadłość. Pod koniec sierpnia br. specjaliści z laboratorium F-Secure wykryli włamanie do holenderskiego centrum certyfikacyjnego DigiNotar. Czytaj więcej »

Wysokowydajne rozwiązania bazodanowe Oracle dla MSP

Amerykański gigant wprowadza na rynek nowe, aplikacyjno-sprzętowe rozwiązanie bazodanowe przeznaczone dla małych i średnich firm. Czytaj więcej »

Ursus silny i inteligentny

W miejscu, gdzie była fabryka traktorów, powstanie pierwsze smart city. Inteligentne miasto zbuduje Celtic, opierając się na wizji, której nie udało się zrealizować żadnemu z samorządów. Czytaj więcej »

HP zmienia prezesa

Miejsce zwolnionego Leo Apothekera zajęła zasiadająca w radzie nadzorczej firmy Meg Whitman, wcześniej kierująca Ebay, trzecia najbogatsza mieszkanka Kalifornii. Czytaj więcej »

Coraz więcej wirtualizacji

Dzięki tej technologii, na dobre goszczącej w centrach danych, oszczędność miejsca i energii stała się faktem. Czytaj więcej »

Zmiany, zmiany, zmiany…

Z Pawłem Czajkowskim, prezesem zarządu HP Polska, rozmawiamy o roszadach na stanowisku prezesa Hewlett-Packard i ostatnich 20 latach polskiego oddziału. Czytaj więcej »

Mocniejsze wsparcie partnerów Dynamics

Priorytetami nowego szefa działu Microsoft Dynamics w Polsce jest rozwój sieci partnerów oraz inicjatywy otwierające przed nimi nowe możliwości sprzedażowe. Czytaj więcej »

EN FACE: Jarosław Czaja...

... prezes gliwickiej firmy programistycznej Future Processing, zatrudniającej już 350 osób pracujących głównie dla klientów z Wielkiej Brytanii Czytaj więcej »

iKlasa

Od dramatycznej decyzji, jaką podjął Steve Jobs, rezygnując z bieżącego kierowania firmą Apple, minęło już kilka tygodni i widać, że potraktowano ją jak każdą chwilową sensację, która szybko musi ustąpić miejsca następnym. Też dotyczącym szczytów korporacyjnych władz. Czytaj więcej »

Technologie

Więcej klientów i transakcji

Zmiana głównego systemu informatycznego banku to poważna operacja IT, jaką można zrealizować w tej organizacji. Do takiej zmiany szykuje się Bank Gospodarstwa Krajowego. Czytaj więcej »

Wartość dla firmy czy szum?

Wartość dla firmy czy szum?

Sieci społecznościowe, chociaż sprawiają firmom problemy, mogą być źródłem korzyści. Należy jednak dokładnie zorganizować pracę z nowym medium. Czytaj więcej »

Co pokaże najnowszy serwer Windows

Najnowsza wersja serwera Windows obfituje w zmiany, związane z wirtualizacją i obsługą nowych technologii - wirtualizacji storage’u oraz deduplikacji. Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Zarządzanie

WAPRO w salonie z artykułami wyposażenia wnętrz

Firma Eurostandard, właściciel salonu oferującego płytki ceramiczne, armaturę łazienkową, oświetlenie, drzwi oraz panele podłogowe, wdrożyła komplet aplikacji Asseco WAPRO wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem. Czytaj więcej »

Śląskie Centrum Chorób Serca z nowym systemem IT

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, które specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, naczyń i płuc u dorosłych i dzieci, rozstrzygnęło przetarg na dostawę nowego systemu informatycznego. Czytaj więcej »

Radomska fabryka z ERP i BI

Na początku 2011 r. Radomska Fabryka Farb i Lakierów RAFIL po latach pracy na mało funkcjonalnym oprogramowaniu zdecydowała się na kompleksowe wdrożenie zaawansowanego systemu ERP i narzędzi analitycznych klasy Business Intelligence. Czytaj więcej »

GTS Poland połączy 54 lokalizacje GAZ-SYSTEM

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM rozstrzygnął przetarg na dostarczenie usługi transmisji danych i głosu w ramach sieci WAN. Czytaj więcej »

Francuskie Ministerstwo Obrony modernizuje sieć sił powietrznych

W ramach realizowanego przez Alcatel-Lucent i INEO kontraktu zostaną zaprojektowane i wdrożone nowe sieci telekomunikacyjne IP instalowane w bazach francuskich sił powietrznych na obszarze metropolii. Czytaj więcej »

Outsourcing z głową

Katalog sprawdzonych dobrych praktyk outsourcingu pozwoli uniknąć rozczarowań. Warto o nim pamiętać i rozwijać go. Czytaj więcej »

Motor innowacyjnej gospodarki

Motor innowacyjnej gospodarki

Twierdzenie, że współczesny film jest programem komputerowym, jest banałem, ale wyciągnięcie z tego faktu wniosków ekonomicznych i organizacyjnych - już nie. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Bestia groźna dla stron z SSL

Do tej pory połączenie szyfrowane za pomocą SSL było bezpiecznym sposobem ochrony przed przechwyceniem transmisji w Internecie. Dwa tygodnie temu badacze zaprezentowali nieco inny atak. Czytaj więcej »

Prywatność w cyfrowym świecie

Sieć przestała być anonimowa - firmy i agencje rządowe zbierają bardzo dużo danych na temat osób, które odwiedzają portale internetowe. Niezbędna jest ochrona przed nadużyciami. Czytaj więcej »

Opinie

Internet lokalny

Dobre intencje ale nieprzemyślana czy fatalna ich realizacja, to nieraz gwóźdź do trumny dla prowadzonego biznesu. A przynajmniej powód do zrywania boków ze śmiechu. Czytaj więcej »

Trzeba się przyzwyczaić

W moim ulubionym Wired przeczytałem o "dobrych hakerach", którzy poprzysięgli celebrytom zemstę. Włamują się na ich konta, kradną komórki, a następnie wpuszczają prywatne zdjęcia do sieci. Powodem zemsty ma być tabloidyzacja internetu - miano najpopularniejszych serwisów zyskują te zajmujące się plotkami z życia gwiazd. W nich zaś - najwięcej "hitów" mają mniej albo bardziej... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...