powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Raport specjalny Lider Informatyki 2011, 27 września 2011
Raport specjalny Lider Informatyki 2011 Computerworld nr Raport specjalny Lider Informatyki 2011
Prezentacje firmowe

PRZEZ IT DO SUKCESU W BIZNESIE - LIDER INFORMATYKI 2011

ComputerworldPrezentujemy sylwetki 18 finalistów tegorocznego konkursu Lider Informatyki. Przedstawiamy organizacje, które udowodniły, że umiejętne wykorzystanie rozwiązań IT może w wymierny sposób wspierać rozwój biznesu i przyczyniać się do wzmacniania pozycji rynkowej firmy. Opisujemy zasady współpracy IT z biznesem obowiązujace wśród nagrodzonych, najważniejsze realizowane projekty, plany na przyszłość.

LIDER INFORMATYKI
Nagrodziliśmy Liderów Informatyki 2011

Nagrodziliśmy Liderów Informatyki 2011

W tym roku przyznaliśmy statuetki Liderów w sześciu kategoriach: finanse i bankowość; małe i średnie przedsiębiorstwa; opieka zdrowotna; przemysł; sektor publiczny i sektor użyteczności publicznej. Przyznaliśmy też dwie nagrody specjalne za wdrożenie telekomunikacyjne oraz za wspieranie polskiej branży IT i promocję wykorzystania narzędzi informatycznych w biznesie. Czytaj więcej »

Od CIO do COO - czyli alternatywna ścieżka kariery

Wielu CEO i menedżerów nie rozumie, jakie są czynniki sukcesu CIO. I słusznie, ponieważ nie istnieje standardowa rola CIO. IT jest zależne od potrzeb organizacji. Czytaj więcej »

MSP

Zarządzamy projektem, nie firmą

Winezja.pl korzysta z outsourcingu IT we wszystkich obszarach. Zarząd zdecydował się na te oszczędności, aby jak najwięcej funduszy pozostało na zaistnienie w świadomości klientów. Czytaj więcej »

Ludzie i technologia

Dynamicznie zmieniające się realia branży windykacyjnej wymagają solidnego wsparcia firmowej informatyki. Stanowi ona podstawę działania firmy BEST. Czytaj więcej »

W pełnym standardzie

Gdański oddział firmy sukcesywnie poszerza zakres usług IT świadczonych na rzecz całej grupy Hempel. Czytaj więcej »

OPIEKA ZDROWOTNA

Integracja na każdym poziomie

W grupie LUX MED informatyka ma służyć przede wszystkim wygodzie pacjenta i usprawnieniu organizacji pracy. Czytaj więcej »

20 lat tradycji

Krakowski Szpital Specjalistyczny konsekwentnie i z sukcesami realizuje wizję informatycznego wsparcia wszystkich obszarów działalności. Czytaj więcej »

Informatyzacja niesie zmianę

Telemedycyna jest istotną częścią działalności Wojskowego Instytutu Medycznego. Wprowadzenie nowych rozwiązań wymaga zmian organizacyjnych i przekonania ludzi. Czytaj więcej »

PRZEMYSŁ

Spoiwo biznesu

Od początku 2010 roku Azoty Tarnów korzystają z pełnego outsourcingu usług IT. Dział IT zajmuje się rozwojem strategii wynikającej z potrzeb biznesu. Czytaj więcej »

W trybach synchronizacji

Rozwój IT w kaliskim oddziale Pratt&Whitney zmierza w kierunku utworzenia centrum doskonałości IT. Czytaj więcej »

Na wszystkich polach

IT w firmie Synthos pozwala na sprawną realizację strategii biznesowej, pełniąc rolę krwiobiegu informacyjnego między różnymi obszarami działalności. Czytaj więcej »

SEKTOR UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Nowy wymiar nadawania

Dzięki innowacjom technologicznym, takim jak przekaz multimedialny, Polskie Radio jest w stanie nadążać za zmieniającymi się wymaganiami współczesnego odbiorcy. Czytaj więcej »

Inteligentny operator

Spółka Energa-Operator wprowadza zmiany, które zaowocują realizacją koncepcji inteligentnej sieci energetycznej. Czytaj więcej »

Wielki koordynator

Zdecydowana większość zadań realizowanych w spółce PL.2012 powiązana jest bezpośrednio z obsługą systemu PPM. Na systemie opiera się działanie w modelu zarządzania projektowego. Czytaj więcej »

Bankowość i finanse

Sposób na sukces

Regionalna organizacja IT Grupy Nordea nadaje nowy sens pojęciu dobrych relacji IT z biznesem. Czytaj więcej »

Młody gracz

W ciągu kilku lat Alior Bank zbudował organizację sprawnie obsługującą 850 tys. klientów. W branży nasyconej informatyką mogło się to udać dzięki doświadczonemu zespołowi. Czytaj więcej »

Blisko biznesu

W Ergo Hestia informatyka jest w Biurze Zarządzania Projektami. Projekt traktowany jest jako zmiana, w której IT ma dostarczyć zrozumiałych i użytecznych narzędzi. Czytaj więcej »

Sektor publiczny

Pożegnanie z kopalnią

Gliwicom udało się przeprowadzić szereg projektów technologicznych, którymi nie mogą się poszczycić większe i zamożniejsze polskie miasta. Czytaj więcej »

Krócej, szybciej, taniej

Wdrażane przez Ministerstwo Sprawiedliwości rozwiązania informatyczne służą obywatelom, przedsiębiorcom, sędziom i kuratorom - mogą szybciej załatwiać sprawy i wykonywać pracę. Czytaj więcej »

Trudna sztuka integracji

Zintegrowanie baz danych i systemów dziedzinowych KRUS już teraz umożliwia pracownikom sprawniejszą i szybszą obsługę klientów. Pozwoli też niebawem uruchomić e-usługi. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...